Diskuse k článku: MACHÁČEK: USA varují Evropu s Nord Stream 2

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 15.1.2019 15:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Horák 15.1.2019 15:45

Jak může plynovod, který nevede přes Ukrajinu ohrožovat jeji bezpečnost ? To nevymysliš.

R. Vašíček 15.1.2019 8:39

Z nemeckej tlače:

Derweil forderte der stellvertretende Vorsitzende der Linksfraktion im Bundestag, Fabio De Masi, die Bundesregierung auf, Grenell einzubestellen. "Der US-Botschafter hat offenbar den Eindruck gewonnen, er sei der Statthalter eines Imperators aus Washington in Deutschland", kritisierte der Bundestagsabgeordnete am Sonntag. Extraterritoriale Sanktionen gegen deutsche Unternehmen seien völkerrechtswidrig.

Der stellvertretende SPD-Vorsitzende Ralf Stegner fragte, offenbar in Anspielung auf das Besatzungsstatut der Nachkriegsjahre, auf Twitter: "Ob Mister Grenell weiß, dass die Zeit der Hohen Kommissare in Deutschland vorbei ist?"

Für Jürgen Hardt, den außenpolitischen Sprecher der CDU/CSU-Bundestagsfraktion, sind die Drohungen an deutsche Unternehmen "eine neue und unakzeptable einseitige Verschärfung des Tons im transatlantischen Verhältnis". Die Bundesregierung solle dagegen protestieren.

M. Bárta 15.1.2019 10:32

Je dobře, že alespň Němci je poslali do zadku.

Zato naši lokajové budou gringům věrni až za hrob, i když v rádiu nedávno nějaký náš odborník řekl, že Nord Stream 2 je dobrý i pro naši energetickou bezpečnost.

Prospěje nám i Turecký (ruský) plynovod do jižní Evropy.

Nebo chceme, aby se opakavala krize, kdy Ukrajina za plyn Rusku přestala neplatit? A když tedy Rusko přestalo posílat plyn na Ukrajinu, ale posílalo jej jen do Evropy (bohužel zase přes Ukrajinu, jiná možnost nebla), tak se Ukrajina z těch rour samozásobovala.

M. Bárta 15.1.2019 10:41

pardon: ... "přestala platit", ne "neplatit"

J. Nový 15.1.2019 6:47

"Nejzásadnější surovinou mexického hospodářství je ropa. Tvoří téměř desetinu veškerého vývozu této latinskoamerické země. Většina vytěžené suroviny míří do USA"

.

Evropa by měla dát jasný nesouhlas s tímto dovozem ropy z Mexika, ze země drogových kartelů a nespočetných vražd.

J. Nový 15.1.2019 6:43

" Plynovod také funguje jako faktor, který narušuje atlantické vztahy."

.

Teď si zkuste představit, že by Merkelová to samé napsala Trumpovi, pouze by změnila slovo "plynovod" na "mexickou zeď".

Uznejte, že by z toho měl Trump hodně těžkou hlavu :-))))

R. Vacek 14.1.2019 17:05

Je sympatické, že mají američané starost o blaho Ukrajiny. Stejně tak je fajn, že nás upozorňují na hrozící rozdělení Evropy. I to je přínosné, když zmíní, že na nás budou shůry seslány sankce. Není nad to mít přítele, který vždy moudře poradí.

T. Kohout 14.1.2019 17:21

Máte pravdu. USA knows best. (varianta k "Mother knows best"). A taky "America first". Je to všechno ložený. Nemohou být přece všechny země "first".

Najdete na Lidovky.cz