Monitor Jana Macháčka

zasílat e-mailem
24. srpna 2016 13:47 Lidovky.cz > Zprávy > Monitor Jana Macháčka

MACHÁČEK: Zeman se rozhodl zlikvidovat turismus v Praze

Bezpečnostní opatření na Hradě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bezpečnostní opatření na Hradě. | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

PRAHA To, k čemu se rozhodl prezident Miloš Zeman a jeho podřízení, je naprostá a neuvěřitelná nehoráznost. Autor Monitoru JM se včera vyskytoval v okolí Hradčan a nehybné fronty turistů se vlečou, kam až oko dohlédne – a to jsou, prosím, letní teploty.

Fronta na Pražském hradě.

Fronta na Pražském hradě.

Celá fronta je tak dlouhá, že do hledáčku fotoaparátu se ani nevejde, zabrat ji jde jen po částech a muselo by se fotit tak napětkrát. A dopoledne při cestě na Pohořelec jsme si všimli, že stejně dlouhá fronta táhnoucí se už od Belvederu se vyskytuje i na druhém konci Hradu u Prašného mostu.

Fronta na Pražském hradě.

Fronta na Pražském hradě.

Tato nesmyslná buzerace turistů, kteří jsou na Hrad naváženi autobusy, bude mít následující důsledky: naštvaní turisté se do Prahy nikdy nevrátí, protože si tento báječný chyták, na který je před zakoupením dovolené nikdo neupozornil, budou pamatovat. Řeknou to svým rodinám, známým, kolegům a ti zase svým známým, bude to v médiích, v bedekrech a na internetu. Do Prahy se jako do obtěžující a protivné destinace přestane jezdit. Nevím, jak vy, ale já, když chci jet někam, kde jsem ještě nebyl, a rozhoduji se mezi více destinacemi, dám dost na to, co mi říkají přátelé a známí, kteří tam či onde nedávno byli a mají bezprostřední a čerstvou zkušenost.

Další efekt spočívá v tom, že unaveným turistům ubude času, který mohli strávit nakupováním či posezením v nějaké restauraci či kavárně, takže se zase zvýší ekonomická ztráta. Proč neprotestují ministerstva obchodu a cestovního ruchu? Proč mlčí Praha?

Podobné fronty nejsou ani u Louvru, ani u Buckinghamského paláce, ani ve Vídni u Hofburgu, ani v Budapešti u parlamentu, vyskytují se, pouze pokud je někde vystaveno něco opravdu zvláštního, jako jsou korunovační klenoty, které zrovna naše hlava státu málem znectila. Zato podobná opatření existují v Kremlu, kde se Zeman patrně inspiroval.

Pokud by se chtěl v Praze odpálit nějaký atentátník, nejvíc obětí se mu pohodlně naskytne právě ve frontách před rámy, kde se žádná policie nevyskytuje.

Na co Zeman sází? Že Čechům je to jedno, protože sem stejně nechodí? Že ti Pražané, kterým to vadí, ho stejně nevolí? A pak na to, že Zemanovi venkovští voliči si asi řeknou, co všechno se musí kvůli těm uprchlíkům a islamistům dělat. Vždyť už byli i na Staromáku, ne?

Správně kdosi poznamenal, že to je další argument pro to, aby se hlava státu přestěhovala do nějaké úřední budovy dole ve městě, kam prezident, tedy de facto úředník, narozdíl od hlavy státu patří.

Monitor Jana Macháčka
Jan Macháček

Autor

Jan Macháčekjan.machacek@lidovky.czČlánky

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.