Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Morávek i Kozák mají další gól

PRAHA Nejviditelnějšími českými fotbalisty v zahraničních soutěžích jsou momentálně dva reprezentanti do 21 let. O víkendu tomu nebylo jinak. Záložník Jan Morávek zachránil v německé bundeslize pro Kaiserslautern gólem v 90. minutě remízu 1:1 s vedoucím Dortmundem. Svým pátým gólem zase v Itálii přispěl útočník Libor Kozák k výhře Lazia Řím 2:0 na půdě Brescie.

Morávkova branka padla po standardní situaci. Kaiserslautern v závěrečném mohutném náporu rozehrál roh a odražený míč se dostal na hranici pokutového území právě k českému mladíkovi, který ho po rychlém zpracování poslal pravačkou pod břevno.

„Skvěle mi to sedlo. A nejhezčí bylo, jak pak vybuchl celý stadion. Neskutečně jsem si to užíval. Hlavně mě ale těší, jak byl gól důležitý pro tým,“ líčil Morávek.

Vedle něj v záloze nastoupili i jeho krajané Jiří Bílek a Adam Hloušek, nedávná posila z pražské Slavie.

Také Kozák skóroval po rohu. Jeho velká chvíle přišla v 58. minutě, kdy přeskočil všechny obránce soupeře a hlavou zvýšil na konečných 2:0.

***

Rooneyho paráda

Gól útočníka Manchesteru United rozhodl o výhře nad Manchesterem City 2:1 a potěšil každého fotbalového estéta. V 78. minutě Wayne Rooney poslal míč do sítě po akrobatických nůžkách. „Snad si to fanoušci užili, dlužím jim to,“ řekl. lidovky.cz VIDEO s gólovou akcí na www.lidovky.cz/sport