Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Mzdy na veřejných vysokých školách: Přísně tajné!

Týdny po vypršení stanovené lhůty zatím zákon o svobodném poskytování informací nedodržela ani jedna z 26 veřejných vysokých škol.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Qwmff

5. 2. 2013 13:50
Podobný příběh
Pokud vím, tak na MFF UK požádal stejným způsobem neúspěšný kandidát na děkana z loňského roku o zveřejnění mezd vedení fakulty (nepamatuji si, zda toho nového nebo toho minulého) a taky mu nebylo vyhověno. Přijde mi, že, podobně jako to dělají ministerstva u platů náměstků, by fakulta / univerzita měla a mohla zveřejnit mzdy vedení bez přiřazení jednotlivým lidem. Tím se nenaruší ničí soukromí.
0 0
možnosti

Jiri Janecek

6. 2. 2013 6:45
Ono problem bude zrejme
Ono problem bude zrejme stejny jako na tech ministerstvech - pokud ta anonymizovana data ukazou, ze mzdy jsou ve vysi tarif + maximalni mozny priplatek za vedeni + osobni ohodnoceni v maximalni vysi a jeste jednou tolik na odmenach, tak to muze vzbudit rozruch...Mne by teda vedle mezd managementu vice zajimala mzda manzelky meho byvaleho sefa ci tech 3 ex-volitelu dekana ze studentske komory, kteri se ihned po absolvovani doktoratu staly OA na dobu neurcitou... Ale to bych asi musel zit v zemi jako Svedsko (kde bych se ale s takovou veci zrejme nesetkal...)
0 0
možnosti

Š14i16m10o23n 40Č24u17d87a

4. 2. 2013 22:23
Ale jakypak skandal
Zrovna u neceho tak nicotne bezvyznamneho, jako jsou platy v ceskem vysokem skolstvi, bych skandal nehledal. Kvestori maji mnohem podstatnejsi starosti nez delani a vyvesovani platovych tabulek a na ministerstvu se jeste asi nicim podobnym urednik obecny nezabyval. Takze se to jednou prostouchne a bude. Delate tady z komara velblouda.A to, ze vam nebezi vstric s platovou tabukou v naruci a nejasaji nad zadosti o jeji zverejneni, je ponekud ocekavane. Nebo vy jste tady snad ty komouse ctyricet let nevnimal? Ty lidi byli vychovany v systemu automatickeho odporu proti vsemu (i sebelepsimu). Jenom delaji, co je za mladi naucili. A jak se pekne rika: stareho psa ... 
0 0
možnosti

Hell

4. 2. 2013 17:40
Nechápu.
Pro ty školy je to naprosto marná, předem prohraná bitva. Zákon platí skoro 14 let a nějakou dobu jsou k dispozici komukoliv přístupné judikáty odstraňující naprosto všechny pochybnosti v případech takových žádostí. V podstatě se to teď dá vzít jako snadná kořist pro právníky, kteří převezmou za J. Michálka zastupování u správních soudů. Další rovinou je to, že odmítači poskytnutí informací by měli zaplatit výdaje (de facto vzniklou škodu) ze svého, neb nevědomost i obstrukce jsou v takovýchto případech ekvivalentem blbosti, a za tu se, jak známo, platí.
0 0
možnosti