12. července 2010 13:32 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Na Colours of Ostrava budou festivalové autobusy vozit zadarmo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Přípravy na festival Colours of Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přípravy na festival Colours of Ostrava | foto: colours.cz

OSTRAVA Během čtyřdenního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který začne ve čtvrtek, bude posílená městská hromadná doprava.

Zdarma bude od pátku jezdit i mimořádná autobusová linka, která přepraví návštěvníky mezi festivalovými areály, řekl dnes mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht. V průběhu hudebního svátku bude v ulicích města také více policistů a strážníků.

Festivalová linka bude jezdit po okružní trase Hradní náměstí (u Slezskoostravského hradu) - Hradní lávka (lávka mezi hradem a Černou loukou) - Hradní náměstí. Linka bude v provozu vždy od 16:00 až do nočních hodin, pojede v třicetiminutovém intervalu.

"Linka bude provozována nízkopodlažními vozy, které zvýší komfort přepravy účastníků festivalu, především pak osob se sníženou možností pohybu a orientace," uvedl Albrecht. Připomněl, že ve dnech konání festivalu budou po skončení programu, tedy v nočních hodinách, posíleny i spoje městské hromadné dopravy.

Na festival se připravují i desítky ostravských policistů a desítky městských strážníků. "V rámci bezpečnostního opatření budou nasazeni nejen uniformovaní policisté pořádkové i dopravní služby, ale také kriminalisté takzvaně v civilu," řekla dnes ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Doplnila, že kriminalisté se zaměří hlavně na pouliční kriminalitu jako kapesní krádeže či vloupání do vozidel.

Festival zahájí cikánské královny a králové

Festival vypukne ve čtvrtek ve 20:00, kdy ho zahájí koncert The Gypsy Queens and Kings, největších hvězd současné romské hudby. Celkově program festivalu do neděle nabídne na 16 scénách přes 160 kapel, DJs, divadel, diskusí, filmů, workshopů a výtvarných projektů. Přijedou kapely z 20 zemí.

Podrobný program na http://colours.cz

K nejočekávanějším koncertům patří nedělní vystoupení kmotra punku Iggyho Popa a jeho The Stooges a obnovených irských The Cranberries, kteří zahrají v sobotu. Tuzemskou premiéru zažijí ze světových hvězd písničkářka Regina Spektor a kapela Afro Celt Sound System.

Letos poprvé bude například fungovat druhá lávka přes řeku Ostravici, která spojí oba hlavní areály. Nově budou i tribuny u obou hlavních scén. U Slezkoostravského hradu pak budou dvě venkovní scény. Z pavilonu na výstavišti Černá louka vznikne vnitřní scéna věnovaná hudbě New Yorku.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz