16. října 2007 17:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Jičínsku hořela továrna na obvazy

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Hasiči. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči. | foto: ČTK

NOVÁ PAKA V Nové Pace na Jičínsku ráno vzplála továrna společnosti Lohmann & Rauscher, která vyrábí zdravotnický obvazový materiál. Hasiči z hořící haly evakuovali osm lidí, dalších více než sto zaměstnanců opustilo kvůli požáru okolní haly.

"Plameny podle odhadů firmy poškodily materiál a zařízení haly
za 210 milionů korun, škoda na objektu nebyla zatím vyčíslena," řekla mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková.

Oheň zachvátil halu na zpracování bavlny o rozměrech 40 krát 80 metrů kolem osmé hodiny, hasiči požár lokalizovali po téměř dvou hodinách. "Ve výrobní hale shořelo několik nových tkalcovských stavů a také strojů, které slouží ke zpracování bavlněných nití. Z haly zbyly pouze obvodové zdi," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů z Jičínska s dvanácti cisternami a automobilovou plošinou, kvůli hustému dýmu záchranáři zasahovali v dýchacích přístrojích.

Část hasičů pokračuje na místě v dohašování požáru. "Přes noc zůstanou na místě dobrovolní hasiči, kteří budou dohlížet na požářiště," uvedla mluvčí.

V závodě podle internetových stránek firmy pracuje asi 300 lidí. Společnost Lohmann & Rauscher má vedle Nové Paky svůj další závod a vedení ve Slavkově u Brna. Letos plánuje za vyráběné zdravotnické a hygienické potřeby utržit přes miliardu korun.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz