Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Na nějaké hodnocení je ještě moc brzy

Je jedním z největších taháků nově rozjeté extraligy. Vstup do ní si ale František Kaberle představoval nejspíš jinak.

KLADNO/PRAHA Bratr Tomáš mu ještě před zápasem zavolal, aby stihl popřát hodně štěstí. Jenže štěstí občas musíte jít naproti.

„My začali hodně špatně, v první třetině jsme jen koukali na soupeře,“ vrátí se František Kaberle (35) k středeční bitvě s Karlovými Vary.

Hokejový zadák prožil za Kladno extraligový comeback, jenže už po 12 minutách tým ztrácel 0:3 a nakonec prohrál 3:5.

Dnes ho čeká Plzeň.

* LN Spalo se vám po té premiéře dobře?

Ne úplně nejlíp.

* LN Kvůli únavě, nebo ze špatného pocitu?

Kdybych měl být na startu sezony unavený, bylo by to špatné. Náš výkon nebyl ve středu optimální, neměli jsme dobrý pohyb. Ten začátek jsem si takto nepředstavoval.

* LN Co jste si za stavu 0:3 říkal?

No co... Nebylo mi do řeči. Pořád jsem přemýšlel, proč je všechno špatně. Proč na ně jen koukáme.

* LN A o přestávce jste to v šatně řekl od plných plic... Nebo ne?

Úplně ticho tam nebylo, ale spíš proto, že jsme se my, starší hráči, snažili mužstvo pořádně vyburcovat. Nebylo to příjemné.

* LN Neříkal jste si: Trochu ostrý start proti obhájci titulu?

Je pravda, že Vary hrály dobře. Oni bruslili, byli důrazní v soubojích a zachytal jim gólman. Ale stejně bych něco pozitivního našel.

* LN A to?

Že jsme to nezabalili a nakonec se ještě snažili uhrát bod. Teď je důležité, abychom se z toho ponaučili před dalším zápasem.

* LN Čeká vás Plzeň. S Martinem Strakou.

Na start ligy to není jednoduchý los. Ale co nám zbývá...

* LN Třeba ubránit plzeňského kapitána. Těšíte se na tyto souboje?

Já se těším na každé utkání a je mi jedno, proti komu to je.

* LN Proti jejich elitnímu útoku vás však asi čeká hodně práce.

Vím, Martin je velmi kvalitní hráč, nesmírně platný pro mužstvo. Před ním respekt mít musíte, ale já jsem na dobré útočníky zvyklý.

* LN Kdo se v NHL bránil nejhůř?

Malkin je dost šikovný. Ale ještě horší byl Ovečkin, ten rád rozdává rány. Když byl puk v rohu a já tam musel, věděl jsem, co přijde.

* LN A víte už, co může přijít v extralize? Máte už zmapovanou soupisku všech týmů?

Ne. A není to podstatné. Nechci ani po jednom kole hodnotit soutěž, stejně jako kvalitu Kladna.

* LN Za něj v obranné dvojici nastupujete s Milanem Tomanem. Jak vám spolupráce sedí?

Dobře se doplňujeme. Už jsme spolu odehráli tři přípravné zápasy. On má hokejové myšlení. Půjde to.

***

Pod dozorem Jak si hvězdy vedly na startu extraligy František Kaberle (Kladno) -Proti Karlovým Varům nezačal úplně šťastně, za celý zápas si pak připsal jen jeden minusový bod. Dominik Hašek (Pardubice) -Celé utkání se Zlínem (1:2 sn) působil jistě a spolehlivě, při nájezdech však příliš nepodržel. Jiří Šlégr (Litvínov) - Jeho bolavá záda držela, ale při porážce 1:4 v Českých Budějovicích pouze zaznamenal jeden minusový bod. Martin Ručinský (Sparta) - Do ligového zápasu se vrátil téměř po roce, bez problémů. Místo vstřeleného gólu ale vyfasoval jen trest na dvě minuty. Martin Straka (Plzeň) - Ani on se střelecky neprosadil, třebaže šance měl. Avšak jeho parta uspěla na ledě brněnské Komety. 2. kolo Dnešní program Třinec - České Budějovice (17.00), Zlín - Mladá Boleslav (17.00), Litvínov - Kometa Brno (17.30), Plzeň - Kladno (17.30), Sparta Praha - Pardubice (18.00), Karlovy Vary - Slavia Praha (18.10, vysílá přímým přenosem ČT4 Sport), Liberec - Vítkovice (18.30).