Nashville dovedli k výhře Češi

NEW YORK Čeští hokejisté Radek Bonk a Martin Erat z Nashvillu zazářili ve čtvrtečním utkání NHL proti San Jose. Oba útočníci se v duelu s lídrem soutěže gólem a asistencí podíleli na vítězství 3:2 a zisku důležitých dvou bodů, díky nimž Predátoři poskočili v tabulce Západní konference do elitní osmičky.

Nashvillu se v zápase povedl parádní obrat, v úvodu druhé třetiny totiž prohrával 0:2. Pak však domácí skóre otočili třemi góly v rozmezí dvou minut a 38 sekund.

Vše nastartoval trefou v přesilové hře Bonk, který byl vyhlášen první hvězdou utkání. O dvě minuty později vyrovnal Erat a za dalších 39 sekund dokonal obrat Greg Zanon.

„Po první třetině jsem hráčům řekl, že jestli budou dál hrát stejným způsobem, musíme uspět. I když jsme ji prohráli 0:1, náš výkon v ní byl hodně povedený. Pak jsme ale znovu inkasovali a kdyby San Jose přidalo třetí gól předtím, než jsme poprvé skórovali my, byla to asi hra, sada, zápas,“ použil tenisovou terminologii kouč Nashvillu Barry Trotz.

Druhou výhru za sebou po sérii pěti porážek vydřeli hokejisté Montrealu, kteří porazili Tampu Bay 3:2 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v druhé minutě nastavení po asistenci Tomáše Plekance kapitán Canadiens Saku Koivu.

Montreal mohl vyhrát v normální hrací době, v třetí třetině však přišel o vedení 2:0, které smazali dva čeští sváteční střelci David Kočí a Lukáš Krajíček. Pro bitkaře Kočího to byla vůbec první branka v kariéře v NHL, Krajíček se trefil podruhé v sezoně.

Výsledky: Philadelphia - Florida 2:4 (za FLA DVOŘÁK 1+0), Atlanta - NY Rangers 5:4sn, Columbus - Calgary 5:0 (VORÁČEK, HEJDA 0+1), Phoenix - Edmonton 3:2 (HANZAL 1+0 -KOTALÍK 1+0, HEMSKÝ 1+1), Nashville - San Jose 3:2 (BONK, ERAT 1+1 - M. MICHÁLEK 0+1), St. Louis - Vancouver 4:2 (za STL R. Polák 0+1), Dallas - Los Angeles 0:1sn, Montreal - Tampa Bay 3:2p (PLEKANEC 0+1 -KOČÍ 1+0, KRAJÍČEK 1+0).