Středa 21. října 2020svátek má Brigita 5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KEDROŇ: Arcilotr v klinči Bradáčové a Ištvana

Ivo Rittig. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivo Rittig. | foto: Michal Doležal, ČTK

Sledujeme dva paralelní příběhy, v nichž vystupuje jediný arcilotr (presumpce neviny se ve sloupcích nenosí, shovívaví čtenáři prominou). Hon na lobbistu Iva Rittiga vyhlásil v létě olomoucký vrchní žalobce Ivo Ištvan.

Mělo to tehdy téměř parametry jedenácté kruciáty, v záři televizních reflektorů se vypočítával dlouhý seznam státních zakázek, na nichž podle vyšetřovatelů utkvěl Rittigův odér. Jenže jak známo, pachové stopy samy o sobě nestačí a obvinění jsme se dosud nedočkali.

Druhý příběh běžel ve stínu monstrzásahu. Pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová zacílila na jedinou zakázku - předražené lístky v pražské hromadné dopravě. Nejprve její lidé na podzim rozdali obvinění za zmanipulování tendru. A včera se dostavil předvídatelný dovětek. Když už vyšetřovatelé měli popsaný takzvaný zdrojový trestný čin, nadělili i paragraf za legalizaci peněz vyváděných z dopravního podniku. Jak prosté, milý Watsone!

VŠE O RITTIGOVĚ ZATČENÍ:

Jistě, listinné důkazy k předražení lístků ležely na protikorupční policii už od roku 2010 a Bradáčové a spol. nadto pomohly dokumenty zabavené při Ištvanově zátahu.

Který z příběhů má větší šance na pointu s pravomocným rozsudek, pozná nejen čtenář Sherlockových detektivek. Na stavění slavobrán je však času ještě dost.

Radek Kedroň

Autor

Radek Kedroňradek.kedron@lidovky.czČlánky

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...