15. ledna 2015 16:45 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Babiš kontra Kamberský: Národní hrdost, nebo nižší daně

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda hnutí ANO Andrej Babiš. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Komentátor LN Petr Kamberský reagoval na výroky ministra financí Andreje Babiše o tom, že by se čeští miliardáři měli vrátit z daňových rájů zpět do České republiky, a pomoci tak státní kase. Ministr Babiš nenechal ani tuto reakci bez odpovědi a novináři vzkázal. Jde také o národní hrdost a důvěru v prostředí.

Jakožto jednomu z českých miliardářů mu připomíná, že dokud se sám nezasadí o nižší daně a bezpečné podnikatelské prostředí, výzvy k návratu domů budou marné. I proto, že české firmy svým působením v zahraničí nedělají nic nelegálního. „Krom vyloženě podezřelých offshorových firem se jim často nelze divit: na případě konkurzní mafie lze vidět, že zdejší justice je za jistých okolností schopna člověku zničit byznys,“ píše Kamberský.

Celý text čtěte zde


Ministr financí Andrej Babiš na Kamberského sloupek pro LN reagoval mimo jiné tím, že jeho firma Agrofert sídlí a „vždycky sídlit bude“ v České republice. I když šel do politiky i kvůli stabilizaci a zlepšení právního a daňového prostředí, jde podle něj v tomto případě především o národní hrdost. „Jde také o to, zda velké firmy s českými vlastníky budoucnosti České republiky důvěřují,“ vysvětluje Babiš s tím, že pokud firmy českých podnikatelů budou sídlit v České republice, budou mít větší motivaci státu pomoci .

Celý text čtěte zde

Lidovky.cz