Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid -4 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

BALŠÍNEK: Turbulence

Červen 2013 bude zapsán jako jeden z nejdůležitějších měsíců v novodobé historii České republiky. Po bezprecedentním policejním zásahu padla vláda Petra Nečase, všelidovým hlasováním nově zvolený prezident Miloš Zeman jmenoval vládu proti vůli parlamentních stran a nejvlivnější mediální dům v zemi, společnost MAFRA, která vydává deník Lidové noviny, Mladou frontu DNES, iDNES.cz a Lidovky.cz, kupuje společnost Agrofert, která patří jednomu z nejbohatších českých podnikatelů Andreji Babišovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Novák 28.6.2013 7:51

takže od teď budou v lidovkách politické články

jen jako placená inzerce? :o) to je dobrá zpráva...Možná že se Babiš touto akvizocí pokusí přeformátovat český deníkový trh. Mfd i lidovky jsou velmi prodělečné, určitě to nebyla koupě z rozmařilosti.

J. Denemark 27.6.2013 17:23

Balšínku, tohle vám uvěří jen ten, kdo lidovky nečte:

"Stávající redakce Lidových novin nebude nic měnit na své editoriální politice a zůstane takovou, jakou byla posledních dvacet let, to znamená nezávislou"............Mám na mysli to poslední slovo ve větě.)

V. Grycz 27.6.2013 15:55

Nó,

to zní skoro jako vyhrůžka. Pan Babiš není hlupák a rešerše vaši ,,nezávisloti,, a ,,nezaujatosti,, mu leží už dávno na stole. V presidentské kampani jste se krásně předvedli. Dál to nerozvádím, vše bylo řečeno pode mnou.

J. Kubata 27.6.2013 14:50

už se těším na nestranné předvolební články a komentáře

J. Savova 27.6.2013 14:28

nezávislost

po tom, jak "objektivně, vyváženě a nezaujatě" vystupoval pan Balšínek v době prezidentské volby, nechápu, že raději nemlčí; lidovky jsou už dlouho hlásná trouba TOPky, předtím Havla, takže k nezávislému listu mají asi tak blízko jako Arktida k Antarktidě; tím nechci říct, že mě těší koupě MAFRY Babišem a že si dělám jakékoli iluze o věcech příštích a vývoji v redakcích; ale pan Balšínek pro mě rozhodně zárukou objektivity a nestrannosti není už teď;

I. Pokorný 27.6.2013 13:51

tak držím palce, bez nezávislých medií to

by byl opravdu průser...už tak je to tady mafiánská republika.

M. Sedmík 27.6.2013 13:36

Nový trend

Babiš, novinářské špány se zbavíš!

Vypere sdělovací prostředky dočista dočista.

P. Janáček 27.6.2013 12:13

proněmecké lidovky

německého vlastníka

to byla samozřejmě jen a jen náhoda :)

M. Bilkova 27.6.2013 14:46

Re: proněmecké lidovky

Co máte proti Němcům?Je to civilizovaná zeměJste asi starý člověk zaseknutý v minulém století.?

P. Janáček 27.6.2013 15:12

Re: proněmecké lidovky

umíte číst?

když napíšu, že je někdo proněmecký, tak tím mám něco proti němcům? a když řeknu, že je prolevicový tak nemám rád levici a propravicový zase pravici?

konstatuji fakt, takže si nechte své halucinace. nebo nějakou přehnanou proněmeckostí si léčíte své skutečné názory?

J. Frgalova 27.6.2013 15:42

Re: proněmecké lidovky

budete se divit, ale opravdu to tak působí, když někdo s despektem napíše... hm ...to je prokomunistický plátek, určitě to nemyslí jako pohlazení, ale spíš pohrdnutí, odfrknutí...takže se nedivte té reakci

P. Pruner 27.6.2013 15:56

Re: proněmecké lidovky

Já se hlásím ke středoevropanství a Němci i Rakušané jsou mi sympatičtí více než většina národů. Ale každý stát má své zájmy, své pohledy na realitu a já kolegu chápu. Ano Lidovky byly blízké názorům svých majitelů - abych to formuloval kulantně. Takže pan Babiš mi je sympatičtější.

J. Frgalova 1.7.2013 16:45

Re: proněmecké lidovky

promiňte, ale nebyly proněmecké, to by si všimlo víc lidí, než vy dva zde na netu....já si myslím, že hledáte jen možnost jak lidovkami pohrdat a ten důvod jste našli. Jsme zvědavá jak dlouho vás bude bavit číst babišovinym, než začnete mluvit o LN podobně.

P. Janáček 27.6.2013 16:10

Re: proněmecké lidovky

ano a kníže když o sobě říká, že je proevropský, tak automaticky myslí, že nenávidí evropu.

J. Frgalova 1.7.2013 16:43

Re: proněmecké lidovky

asi máte nějaký problém pochopit psaný text, ale to se stává.... a nebo je všechno jinak, že?

P. Janáček 27.6.2013 12:13

jen se pochval ivánku

nebudete nikomu sloužit proto jste sloužíte topákům jako podložka a v knížecím rektu sedíte až po nehty na nohou. :)

zpívej svou labutí píseň, za půl roku budeš vychvalovat babiše a kalousek bude pro tebe ďábel, jsi totiž muž s páteří

D. Block 27.6.2013 12:11

hm

Že jsou Lidovky naprosto nestranné se ukazuje už dlouho... třeba při volbě prezidenta

to bylo ukázkové

P. Pruner 27.6.2013 11:53

to jsem se nasmál

Děkuji panu šéfredaktorovi za zábavný článek. Humoru není nikdy dost.

O jakém deníku to psal ? Že bych si z něho někdy něco přečetl.

J. Cedivoda 27.6.2013 11:06

Doufám,

že pan Dalibor Balšínek z redakce vypadne jak namydlený blesk. Jeho prohlášení :

"Současná redakce Lidových novin nikdy nebude podporovat zájmy žádných podnikatelských skupin, politických stran a ve svém složení zůstane nezávislá a bude se řídit profesionalitou, vnitřní redakční diskusí a svědomím".

Je naprosto, ale naprosto nepravdivé v tom směru že on sám a redakce pod jeho vedením zaujímaly vždy vyhraněné postoje ve prospěch některých politiků a politických stran a k objektivnímu posuzování událostí na politické scéně měl velmi daleko.

J. Frgalova 27.6.2013 9:54

podivná země s podivnými lidmi

někteří zde jste jízliví vůči LN resp.MFD a jásáte nad tím, že Babiš tyhle deníky kupuje :-( Zřejmě si neuvědomujete, že tou svojí "zlomyslnou radostí" podporujete právě to propojení politiky s byznysem, a Babiš mistr v oblbování "obyč.lidí" to dovede k dokonalosti jako komunisti, bude vlastnit k tomu ještě dvě hlásné trouby, t.j. největší noviny...

Chytrým můj názor nemusím vysvětlovat, ti vědí odkud vítr vane a s hloupými se beztak diskutovat nedá.

A. Novák 27.6.2013 10:33

obyčejný člověk se médii zblbnout nenechá.

ukázala to kampaň kolem presidentských voleb.

J. Cedivoda 27.6.2013 11:41

Re: obyčejný člověk se médii zblbnout nenechá.

do které se LN zapojily více než "stranicky" a velmi důrazně.

J. Frgalova 27.6.2013 12:08

Re: obyčejný člověk se médii zblbnout nenechá.

ale to byly jejich názory těch novinářů, nikoliv názory politika ( ten majitel není aktivní politik). A tady je ten rozdíl, copak o vidím jen já?

A pan Babiš se chce etablovat politicky, takže to je jakoby si koupil stranické noviny. A Babišoviny já číst nemusím. Měl si rozmyslet jestli chce být podnikatel (který má názory jaké chce a může je prezentovat tam kde mu to otisknou), nebo politik. Politik, který vlastní noviny ty noviny automaticky diskredituje, co na tom nechápete?

D. Block 27.6.2013 12:13

Re: obyčejný člověk se médii zblbnout nenechá.

Jarmilko, budete si muset začít kupovat Právo /nebojte není Rudé/

J. Frgalova 27.6.2013 12:16

Re: obyčejný člověk se médii zblbnout nenechá.

to je právě to, :-( asi si budu kupovat je časopisy. Právo si koupím jednou za čas jako protiváhu druhým deníkům. je fakt, že když jej nesu dívám se do země protože se za sebe sama trochu stydím.

Jen mne mrzí jedna věc, že ty diskuze budou asi v jednou duchu, jedni budou obhajovat myšlenky našeho nového velikána Babiše a druzí jej budou zatracovat. Diskuze budou monotonní a nezajímavé. Si myslím. Navíc fakticky jej nechci v žádném případě podporovat ( bývalého nomenklaturního kádra, jestli si ovšem na tu dobu ještě pamatujete, aby vám to něco řeklo)

J. Savova 27.6.2013 14:33

Re: obyčejný člověk se médii zblbnout nenechá.

Babiše nikdo neobhajuje a koupě novin jeho osobou mě opravdu nětěší; ale stejně tak nelze obhájit zaujatost, stranickost a naprostou neobjektivnost mnohých současných redaktorů Lidovek, a to PŘEDEVŠÍM S BALŠÍNKEM V ČELE; ten byl v prezentaci svých názorů, které vydával navíc za názor redakce LN, až fanaticky nestoudný a zaujatý;

J. Frgalova 27.6.2013 15:52

Re: obyčejný člověk se médii zblbnout nenechá.

tohle fakticky neposuzuji. Novináři jsou od toho aby psali veskrz své názory, pokud nepíší obyčejné zprávy co se kde stalo. Na internetu se ale tyhle "suché" zprávy nepíší a nikdy nepsaly. Vždy to nějak bylo opepřeno názorem. Jsem na to zvyklá a nevadí mi to. Když někdo napíše blbost je to jeho problém ne můj. Moc se s novinami nehádám :-) prostě je čtu a vybírám si dle svého gusta

Možná je Balšínek zaujatý a nestoudný ( nevím), ale stále je to on, Balšínek, za nikoho se neschovává. Bohužel když koupí noviny někdo, kdo se chystá do politiky ( a to Babiš skutečně má v úmyslu, jen se mu to na první pokus nepovedlo), dopadá to špatně, tlačí na ty novináře, aby psali podle jeho politické linie. Nyní píší noviny spíše podle linie bulváru, aby se to dobře prodalo, což se dá ještě přežít.

J. Cedivoda 29.6.2013 16:05

Re: obyčejný člověk se médii zblbnout nenechá.

Máte pravdu, Balšínek se neschovává, on je totiž dobře placen za propagandu podle not svých zaměstnavatelů. Etický kodex novináře mu vůbec nevadí. Je fakt, že uvážlivý a inteligentní čtenář si svůj obrázek udělá, ale propaganda není obvykle namířena na uvážlivé a inteligentní čtenáře, zrovna tak jako telenovely o rychlém zbohatnutí a ráji spadlém z nebe, filmy o neprůstřelných hrdinech, kteří pobíjejí tisíce "nepřátel", svalovcích bránících "čistotu a bezpečí" národa (nejlépe proti žlutým, černým, rudým, jiné kultuře, jinému vyznání, jiným "hodnotám",....), ....... Začíná to propagandou a končí přinejlepším totalitou.

A. Novák 1.7.2013 15:18

Re: obyčejný člověk se médii zblbnout nenechá.

Kolik lidí si u nás koupilo noviny, když se chystali do politiky? Podle čeho tak zobecňujete?

Berlusconi je v politice leta, noviny a televizi vlastní, a nic na pluralitě italské politiky to neubralo. Pokud existuje konkurence, není třeba se Babišových novin bát. A nevidím rozdíl mezi tím, že novináři píší zaujatě sami od sebe (adorace knížete při volbách) a nebo píší zaujatě, protože to nařizuje jejich chlebodárce.

A. Novák 27.6.2013 12:36

je to spíš naopak:.

konečně budou lidovky a mfd jasně politicky vyprofilované  a vznikne prostor i pro další politicky orientované tiskoviny. ODS kdysi vydávala Telegraf, ale nemělo to dlouhého trvání, zřejmě nestál v pozadí žádný mecenáš.


Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

Jan Gojda, vedoucí Oddělení klinického výzkumu Centra pro výzkum diabetu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lékaři bývají obvykle k dietám všeho druhů skeptičtí. Nejinak tomu bylo v případě vegetariánství a veganství. Výhradně...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...