Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM45i58r68k83a 72P66a79n17t92l27í52k43o28v53á
Možná máte pravdu, ale stejně se mi toto setkání v Brně, v místě nacistoiké věznice a dokonce i popraviště českých a moravských vlastenců, Kounicových kolejí, zdá nevhodné. Přece nejde jen o nostalgické vzpomínky sudetškých Němců, které chápu, ale i vzpomínky těch těch, kteří tam byli vězněni - ale dnes spíš těch, jejich ž příbuzní tam byli vězněni, mučeni a týráni, a nebo dokonce i popravení. To se tam ti sudetští Němci a jejich potomci, , kteří kdysi vítali A. Hitlera, spolu s tí Posseltem půjdou podívat i na to praviště? (Viděla jsem to ). Podle mne staré rány se mají spíš hojit, zacelovat než znovu otevírat. Možné by byli vhodnější to "smiřovací" setkání uspořádat jinde, ne než zrovna v Brně. Je to Je to můj názor - Chápu, že s tím někteří nemusí souhlasit, ale znala
jsem jako dítě jednoho člověka, která tam by vězněn, n aštěstí to přežil a vyprávěl o tom.. Bohužel už nežije.
M59i59r93k96a 96P51a49n69t77l84í94k26o32v48á
Chtěla jsem jen napsat, že vůči těm bývalým vězňům, umučeným, popraveným - a jejich pozůstalým, je to víc než necitlivé. Děkuji za pochopení.
V32l32a38d57i90m33í67r 72P47o31v37o54l84n50ý
Události spojené s druhou světovou válkou jsou zkrátka ještě stále živé. Tlačit silou na změnu je nerozumné, to k ničemu dobrému nepovede. Chápe to autor článku?
M73a90r67t29i11n68a 86M26o31u28d94r16á
Je to chucpe.
Myslíte, že by se Němcům líbil sjezd ruských bolševiků v Berlíně?
P21a75v79e82l 88M56a43l41e84č70e87k
No staré zahojené rány jitří samotný Landsmanšaft a ti, co ho do Brna pozvali a tu akci financují, tedy i brněnské zastupitelstvo. Průhledně proto, že z těch rozjitřených ran veřejné prašule a nad rozhádanou společností moc tečou.
Každý s trochou rozumu vidí, že jde o ideologickou akci, mající ve jménu jako dobra společnost rozeštvat s cílem jí pak snadněji ovládnout.
Takhle totiž, přes vnucování falešného dobra, se o ovládnutí společnosti bruselští neomarx-progresivisté už desítky let snaží. Právě přes její rozeštvání otvíráním už zahojených ran, většinou přes zveličování dál prý pokračujícího utrpení menšin pod majoritou.
A tak i tyhle brněnské "dobrotrus hody" jsou součástí snahy bruselských neomarx-progresivistů společnost socialisticky totalitně ovládnout. A sudetští Němci jim v tomto na špek skáčou.
A aby bylo jasno, setkávání německých rodáků a jejich potomků s českými obyvateli konkrétních obcí není nic špatného, naopak tak se skutečné česko-německé přátelství buduje. Ale jak se to zastřeší institucionálně je z toho okamžitě požadavky prosazující politikum, s přátelstvím, natož odpuštěním mající máloco společného.
Však svých požadavků na revizi Benešových dekretů a vracení majetku se Ladsmanšaft po desetiletí jejich prosazování vzdal až po tvrdém nátlaku německé vlády. A sám B. Posselt coby europoslanec tím podmiňoval vstup Česka do EU.
A že pro tohle Landsmanšaft, který to dál v krvi má, i s čertem spojí, dokazuje právě tahle brněnská akce. Když se s až extrémně faantickými příznivci bruselského neomarx-progresivismu, tedy čím dál víc totalitního socialismu dohromady dává.
C93y51r93i84l 85S22v71o69z51i66l
Všem podporovatelům tohoto "setkání" muselo být od počátku jasné , že tato akce k žádnému smíření vést nemůže a její potenciál je jen a jen destruktivní !
Aktivisté se však následky svých činů nikdy nezabývali !
R97o95m86a27n 74S24l62u61k16a
Aktivisté jsou jen a pouze ti, co ze setkání v Brně třískají politický kapitál.
E10v20ž62e84n 21H91l92i63n42o79v20s53k64ý
Nevzdělanost autora a jeho snaha manipulovat fakta přesahuje i to, co známe u profesorky Danuše Nerudové, naší poslankyně v EU parlamentu, která tvrdí, že Prahu osvobodili Američané a že to všichni vědí.
V Dekretu č. 33/1945 Sb. není ani slůvko o odsunu. Sudetští Němci byli odsunuti z Polska, Československa a Maďarska z rozhodnutí vítězných mocností na základě Postupimské dohody a to proto, aby se v budoucnu nemohlo zneužít německé národnostní menšiny v těchto zemích jako záminky pro agresi Německa v těchto zemích.
M12i13r72e76k 16K83o10n14e58č58n52ý
Festival usmíření provedený tancem vrahů na hrobech obětí není vkusné řešení, to by měl poznat každý, kdo píše do novin a myslí si, že je intelektuál.
J48a22r78o92s65l24a41v 80S79t78u69d77e40n66t
Jasně, že si nás testují, kam až mohou zajít. Je to sprostá provokace, podporovaná kolaboranty..
R81o92m92a57n 39S88l40u22k43a
Kam by asi tak chtěli zajít, co? K Flekům na pivo?
L92u82i53s 96Z17í78d61e11k
Když porozumění, tak si měla ta obézní kopie Adolfa uspořádat svůj sjezd v Terezíně !
M51i61c19h45a98l 23K98o97p28e47c39k73ý
Proboha lidi, přečtěte a nastudujte si, o co tomuto dnes již spíše kulturnímu sdružení jde. Zcela změnili své postoje a snahy v r. 2015. Nechtějí území, nechtějí majetky. Chtějí, aby se nezapomnělo na to, že tady po staletí žili Němci a pomohli tady vytvořit, co tu dnes máme. A když vyjedete za hranice, tak pochopíte, že máme na co být docela hrdí. Rozumíte tomu? To, že setkání bude v Brně, je opravdu gestem porozumění. Myslete už taky samostatně a nevěřte všemu, co vám kdo předhodí. Bernd Posselt je opravdu ten, který se o tuto změnu zasadil.
E85v42ž34e41n 20H34l89i16n55o28v68s22k36ý
Před vstupem ČR do EU v roce 2004 se pokusili Sudetští Němci u Evropského soudního dvora prosadit zrušení Benešových dekretů, to se jim nepodařilo. Zřejmě jim pak došlo, že se svými majetkovými a dalšími požadavky se nikde neprosadí. Sedmdesát let po válce, trochu pozdní poznání, aby mohlo být bráno jako dobrá vůle.


















