Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Přechod před zatáčkou hlídají dobrovolníci

Dobrovolníci v reflexním oblečení jsou důležitou pomocí pro bezpečnost chodců v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dobrovolníci v reflexním oblečení jsou důležitou pomocí pro bezpečnost chodců v... | foto: ARCHIV RADNICE

DOBROSLAVICE (Moravskoslezský kraj)  Pro zvýšení bezpečnosti chodců, zejména dětí, máme v naší obci máme zapojené dobrovolníky.

Využili jsme pilotního projektu „Bezpečnostní dobrovolník“ vyhlášeného Ministerstvem vnitra ČR, který podporoval díky dotaci činnost dobrovolníků při zajištění bezpečnosti chodců. Získanou dotací jsme pokryli potřebné náklady na výstražné oděvy v sezónních variantách a doplňkové potřeby pro zapojené dobrovolníky.

Náplní dobrovolnické činnosti je dohled nad nepřehledným přechodem pro chodce v centru obce, který se nachází za nepřehlednou zatáčkou a pod kopcem, z něhož řidiči jezdívají často rychleji, než je v obci povolená rychlost. Tento klíčový úsek byl vytipován zejména z toho důvodu, že tudy do základní školy procházejí děti z obce Dobroslavice i dojíždějící ze sousední obce.

Hana Bližňáková, starostka Dobroslavic, Dobro-vize

Cílem je výstraha řidičům, kteří díky dobrovolníkům v reflexním ochranném obleku zpomalí. Důležitý je také dohled nad přecházením dětí přes přechod pro chodce.

Děti z místní základní školy si na přítomnost bezpečnostního dobrovolníka zvykly a vnímají jej jako nedílnou součást dané lokality. A také jako osobu, která je denně bezpečně převádí přes přechod pro chodce. To, že opatření vnímají pozitivně i naši občané, jsme zjistili díky dotazníkovému šetření, které, které sloužilo jako součást přípravy pro zpracování dokumentu Strategický plán obce Dobroslavice pro etapu 2015 -2025.

Právě nezištnost je hlavním rysem činnosti dobroslavických bezpečnostních dobrovolníků. Tímto bych chtěla našim občanům, kteří se zapojili, moc poděkovat.

Hospoda pro nedotknutelné. Večírek, fólie v oknech a bezradnost policie

Penzion Bílý Mlýn v Liberci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Liberecká restaurace Bílý Mlýn má přes zákaz v době koronaviru otevřeno pro hosty. Na jídlo tam chodí místní smetánka....

Prý jsem Mengele, ale já jen chci chránit rizikové, říká epidemiolog Beran

Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran dlouhodobě upozorňuje, že opatření proti šíření...

Příběh bosse Satana: podnikáním s auty a v erotice měl krýt kšefty s drogami

Zabavená  motorová vozidla | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmatřicetiletého Rudolfa Ch. sledovalo sto padesát policistů a celníků rok a půl. Koncem ledna spadla klec - kromě...