Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Bohéma, Děda Mládek i strašidlo

Koncert v Jindřichově Hradci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koncert v Jindřichově Hradci. | foto: Archív města Jindřichův Hradec.

JINDŘICHŮV HRADEC (Jihočeský kraj)  Město nad Vajgarem a také Nežárkou a Hamerským potokem představuje přirozený magnet pro turisty rozličných zájmů i sociálních skupin. Nikdo nepřijde zkrátka: rodiny s dětmi, zamilované páry toužící po romantických zákoutích či železniční nadšenci mířící na úzkokolejku.

Genius loci města dýchne na návštěvníka v každém ročním období, na červenec a srpen jej ale okořeníme pravou letní směsicí kulturních akcí. V rámci pásma koncertů připravilo město na každou středu svým hostům i obyvatelům koncerty rozmanitých hudebních žánrů. Pod názvem Poezie s kytarou je připraven na 17. července od 19.00 v atriu Muzea fotografie a moderních obrazových médií hudebně poetický večer. Ve středu 24. července od 19.00 zahraje folková skupina Bonsai č. 3, rovněž v atriu Muzea fotografie a MOM. Vstup je zdarma. V případě nepříznivého počasí se akce přesunou do kaple sv. Máří Magdalény.

Samozřejmostí jsou pak kulturou nabité víkendy. V pátek 12. července bude uvedeno od 21.00 na Státním hradu a zámku Jindřichův Hradec představení Strašidlo cantervillské, v sobotu 13. července se uskuteční Zpívání nad Nežárkou – od 14.00, opět v Muzeu fotografie a MOM. V pátek 19. a v sobotu 20. července se konají na zámku noční prohlídky, v minoritském klášteře se uskuteční Folklorní festival, na městské plovárně Wakeboardový open air wake & bass.

Vrchol, ne však závěr nabídky, představuje Top týden (26. července až 4. srpna). Letní bezplatné koncerty (Děda Mládek Illegal Band, Tomáš Savka za doprovodu Jindřichohradeckého Big bandu, JH Swing Band, Baret, Klaret a další) čekají na návštěvníky každý pátek a všechny víkendové dny. Ve středu 31. července se koná Den plný zábavy v akvaparku, pestrý program připravil i Dům gobelínů a o prvním srpnovém víkendu se uskuteční tradiční Porcinkule.

Také srpen se ve městě odehraje v obdobně nabitém duchu. Upozorním alespoň na poslední prázdninovou sobotu 31. srpna, kdy město připravilo ve spolupráci s agenturou Croce a libereckým Divadlem F. X. Šaldy do prostor III. nádvoří zámku operní představení, dílo Giacoma Pucciniho Bohéma.

Stanislav Mrvka, starosta Jindřichova Hradce, ČSSD.

Stanislav Mrvka, starosta Jindřichova Hradce, ČSSD.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price
Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price

Ve spolupráci se světoznámým výrobcem hraček Fisher-Price hledáme testerky s malými dětmi, které chtějí vyzkoušet nové mluvicí hračky Linkimals.