28. června 2018 1:29 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

V Honzíkově cestě si zahraje i sovětské invazní vozidlo

Boršovští ochotníci připravili nové divadelní představení | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boršovští ochotníci připravili nové divadelní představení | foto: ARCHIV RADNICE

BORŠOV NAD VLTAVOU (Jihočeský kraj)  Naše obec je poslední štací pro více než padesát tisíc vyznavačů vodáckých sportů, kteří v tříměsíční vodácké sezóně splouvají řeku Vltavu. Poslední štace se jmenuje i boršovský kemp, který se v létě proměňuje v centrální bod naší obce.

Od května do poloviny června jsem si již třikrát projeli poslední dvacetikilometrový úsek řeky mezi Boršovem a Zlatou Korunou, abychom věděli, co mají krátkodobí návštěvníci-vodáci za sebou a byli připraveni. Letní nápor vodních turistů pro nás znamená více odpadu, občas i rušení nočního klidu, mnoho parkujících aut. Na druhou stranu, práce okolo řeky zaměstnává docela dost lidí a Boršov nad Vltavou je díky vodákům známý po celé republice.

Před dvěma lety jsme otevřeli turistické informační centrum: Na podzim 2017 veřejné toalety. Díky nedalekému krajskému městu se připravujeme na postupnou oblibu jednodenní příměstské turistiky. Snažíme se nabídnout našim návštěvníkům to nejlepší z našeho okolí: Fritschovu stezku, originální parky, zvát je na naše kulturní a společenské akce. Přímo v kempu začátkem července promítá Kinematograf Bratří Čadíků, čtyřikrát ožije originální divadelní aréna s otáčivým hledištěm naruby, kterou umí navštívit přes tisíc diváků. Letos náš amatérský soubor sehraje původní hru Honzíkova cesta 1968, ve které si zahraje i sovětské invazní vozidlo. V srpnu obcí již poosmé proběhnou atleti při krosovém běhu ReuterRun (běhá se na počest sestřeleného US pilota R. Reutera), v jehož závěru se brodí řeka Vltava. Atraktivní jsou i Jihočeské staročeské dožínky a Slavnosti těstovin, přehlídka dobrého jídla a zábavy.

Řeka s vodáky, přijíždějícími návštěvníci jsou pro nás velkou inspirací při postupném zvelebování naší obce, při vytváření příjemného prostředí pro naše občany i turisty.

Jan Zeman, starosta Boršova nad Vltavou, PRO Boršov

Jan Zeman, starosta Boršova nad Vltavou, PRO Boršov

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.