

Vůdce bosenských Srbů Dodik dostal rok vězení
Autor: Reuters
Prezident Republiky srbské Milorad Dodik (vpravo) s bývalým starostou New Yorku Rudym Giulianim na mítinku ve městě Banja Luka (25. února 2025)
Autor: Profimedia.cz
Prezident Republiky srbské Milorad Dodik (25. února 2025)
Autor: Profimedia.cz
Milorad Dodik, prezident Republiky srbské, autonomní části Bosny a Hercegoviny, hlasuje v referendu o vyhlášení Dne státnosti. (25. září 2016)
Autor: Reuters
Stoupenci prezidenta Republiky srbské Milorada Dodika slaví v bosenském Pale vyhlášení výsledků zakázaného referenda (25. září 2016)
Autor: Reuters
Předvolební billboard s bosenskosrbským vůdcem Miloradem Dodikem v srbském Bělehradě. (22. září 2022)
Autor: AP
Zneškodňování min v Bosně (20. května 2014)
Autor: Profimedia.cz
Daytonské dohody krveprolití ukončily, zároveň ale zemi rozdělily podle etnických hranic narýsovaných válkou. Na snímku vlevo: přípravy na návštěvu amerického prezidenta Billa Clintona v prosinci 1997. Dole: opravené budovy parlamentu a Národního muzea nyní.
Autor: Reuters
Bosňácká žena pláče na hrobech svých blízkých, které během války zabily srbské jednotky.
Bosenští Chorvaté v Konjiči zavazují oči muslimským zajatcům předtím, než je předají bosenským Srbům k výslechu (14. června 1993).
Autor: Reuters
Lidé schovávající se u obrněnců mírových jednotek (31. srpna 1993).
Autor: Reuters
Za deset let se postavilo jen 40 kilometrů dálnic, zemi chybí společné policejní jednotky. Na snímku: obyvatel Sarajeva nese přes most u vyhořelé knihovny dřevo na zátop (1. ledna 1994). Dole: most je nyní už opravený, budovu knihovny ale stále ještě halí lešení.
Autor: Reuters
Šestnáct let po konci války napětí mezi Chorvaty, Bosňáky a Srby stále doutná. Na snímku obyvatelé rozstřílené čtvrti Kovačiči v únoru 1996 lezou po opuštěném tanku. Dole pohled na stejné místo nyní.
Autor: Reuters
V zemi panuje přebujelá byrokracie, nejsilnější slovo má představitel mezinárodní správy. Srbové se netají tím, že pro ně je Bosna a Hercegovina mrtvý stát. Na snímku: ohořelá tramvaj v ostřelované čtvrti Skenderija (březen 1992). Dole: tou samou ulicí nyní opět proudí rušná doprava.
Autor: Reuters
"Bosna byla vždy chápána jako zmenšenina Jugoslávie. Když nepřežila Jugoslávie, proč by měla Bosna?" ptá se prezident srbské části země Milorad Dodik. Na snímku: panelák ve čtvrti Pofaliči, který zasáhly srbské granáty (duben 1992). Dole stejná budova na snímku z 30. března 2012.
Autor: Reuters
Sarajevo v roce 1992
Autor: Reuters
Mítink na podporu prezidenta Republiky srbské Milorada Dodika ve městě Banja Luka (25. února 2025)
Autor: Profimedia.cz