Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

SS

Existuje jednoduchý způsob, jak dostat sto tisíc bytů volných bytů na trh s nájmy. Změnit ty partie Občanského zákoníku, které chrání nájemníky tak, že zcela znemožňují ochranu majitelů bytů.

Kdo někdy zažil veš v kožichu, nechá byt klidně ležet ladem a ještě na tom vydělá.

TB

Spekulace s bydlením je jednou z hlavních příčin. A je jedno jestli ve stylu 40 000 bytů prodaných státem Bakalovi, ten následně Residomu, ti Heimstaden. Nebo skupování investičních bytů. Pořád je to o šponovaní cen, kam to jen půjde. Pokud nejsou mantinely pro umělé navyšování cen, tak se není čemu divit. Stát selhal a většině ve vlastním tak současný stav v podstatě vyhovuje. Že se to společnosti za čas šeredně vymstí, je jisté. Ale bližší kabát, než košile, takže nějaký dopad na budoucnost ... hlavně, že se teď máme dobře, ne?

Foto

Státní regulace = cesta do pekla. Díky klesající porodnosti bude časem bytů dost.

MK

To je legrační článek. Kam by kdo utikal, do nějaké muslimské zeme jako VB, Francie nebo Německo nebo za Trumpem? Ta doba je pryč . A tento problem s bydlením se neda vyřešit za 3 měsíce, co je vláda u moci, ale je to dlouhodobá věc. Spekulanty co mají desitky a stovky bytů by měli pořádně zdanit.

RJ

Trump tam nebude věčně a bydlení je v USA v poměru k příjmům levnější, než v ČR.

A v Německu je to taky levnější. Muslimové tam sice jsou, ale koncentrují se v určitých oblastech. Můžete si vybrat místo bez nich a i tam slušnou práci najdete, protože Německo je celkem známé decentralizací firem, je tam hodně firem, co jsou na úrovni a dobře platí a přitom je to v malém městě, není to jak v ČR, že když chcete dobře vydělávat tak musíte do Prahy nebo Brna.

PK

P22e22t17r 28K77u16b12á72č

17. 4. 2026 11:06

Automechanik, instalatér, elektrikář, topenář - dneska bydlí ve venkovských haciendách značné rozlohy, které jako ruiny koupili a vlastní rukou opravili.

Když je někdo "bakalář boje proti sociální nespravedlnosti" - nedivte se, že mu takové vzdělání nevydělá ani na byt a stravu. A jestli chce utéct za lepším do Německa? A chtějí ho tam ?

PC

P12a97v17e33l 82C17u58l25e12k

17. 4. 2026 12:15

Automechanik, instalatér, elektrikář, topenář pracují jako OSVČ, a bez faktur, tedy platí nulovou nebo minimální daň z příjmu. To je důvod, proč bydlí v haciendách. Bakalář boje proti sociální nespravedlnosti to může mít ze začátku těžší, ale předpokládám že se přilepí k nějaké neziskovce, dotaci, grantu ... a že na tom může být dost dobře.

LJ

Jednak není kam utíkat a místa kde kde by to stálo za to, mají bydlení také drahé.

I dobře situovaní mládí se do dětí nehrnou, chtějí si hlavně užívat.

Holt každý se bude muset postarat a dle možností jít do nájmu nebo pořízení vl. bydlení.

Drzost piráta Bartoše vystupovat na toto téma, po tom co předvedl s digitalizací, je obdivuhodná.

Foto

Dobře situovaní mladí si chtějí užívat, to je logické, mají za co. Méně dobře situovaní mladí by třeba rádi založili rodinu a měli děti ale nemají pro to podmínky. Na druhou stranu je to ale asi stejně jedno, svět kráčí do zkázy...

JZ

Dostupnost bydlení v zahraničí není o moc lepší, teda pokud se bavíme o západu a ne o východu. Dobu v jaké dnes žijeme nám nikdo cizí nevytvořil.

VM

NO KDYŽ CHTĚJÍ

mladí bydlet,

mají přiložit ruce k dílu, jak to dělali jejich prarodiče v letech po r. 1970, kteří si stavěli rodinné domy svépomocí

a to i přes problémy které s tím byly, žádné velké užívání si života, rajzování po světě.

Kdysi jsem si šetřil na bydlení, brát ho za hotové, chyběl by mi před 15 lety milion a půl... teď po 15 letech štření bez razjzování po světě a užívání si života mi ne ten samý byt chybí už jen 4 miliony...

MK

Bydlení levné není a problému máme plno, ale kam mladí začnou utíkat? Prosím o vyjmenování zemí, kde je levné a dostupné bydlení.

RJ

Vyloženě "levné a dostupné" asi nikde, tedy pokud mluvíme o civilizovaných zemích. Ale levnější než u nás je leckde (samozřejmě mluvím o poměru k příjmům).

JH

To jsou zase levičácké žvásty. Jo, bydlení je drahé, ale to je všude. Češi ale 70-80% nemovitostí vlastní a vlastnit chtějí i nové bydlení. To především žene ceny nahoru, poptávka. Pořád slyším, jak vymíráme, pořád se staví, i když pomalu, tak z logiky věci by bydlení být mělo. Jenže každý druhý mladý chce bydlet v Praze. Teď jsem projížděl Šluknovským výběžkem. Nádherný kus země se spoustou volných příležitostí k bydlení. Jenže tu chybí služby, infrastruktura, pracovní příležitosti. Neboli chcíp tam pes. Proč by tam měl kdokoli mladý zůstávat? A ta pohádka o mladých lidech a dětech... zjistěte si fakta. Nejméně dětí mají dobře zaopatření mladí, kteří si užívají život, nechtějí se vázat, vyhovuje jim být single. Více dětí mají naopak často lidé z chudších vrstev. V tomto je podpora poměrně štědrá, to o penězích fakt tak moc není.

DC

Dobře. Ale co s investičními prázdnými byty Místa není do nekonečná. Zdanění prázdných bytu by určitě snížilo zájem o investiční byly. Byt není zlato pane.

Foto

Nene, Češi to tak chtějí, Češi rádi platí hodně peněz za bydlení. A také za energie, za vodu, za jídlo, prostě za všecko...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.