Diskuse k článku: MATOCHA: Štrasburské vítání pirátů z Afriky

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 104
  • Poslední: 10.4. 2019 2:32
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
P. Aron 7.4.2019 12:27

Tak pokud jste vy měl zápecnické představy je to váš problém. A co se týče různých Afrik : Často jsme varováni právě samotnými Afričany, že to nám jde do Evropy je jejich póvl, kterého se rádi zbaví.

P. Aron 7.4.2019 12:26

Jak píše kolega níže. Vám ten pud sebezáchovy asi chybí. A co se týče toho pirátství asi vám uniklo, že snad jen dva dny po schválení tohoto usnesení došlo k únosu lodi, tedy pirátství lidmi, které loď vylovila u břehů Libye. Ovšem naše ČT to nazvala převzetím kontroly neb ́ti "chudáci" měli strach, aby nebyli vráceni do Libye . To víte, ČT už se tím usnesením evidentně řídila.

M. Moravcová 7.4.2019 12:26

a co má účetnictví společného s bojem proti organizovanému zločinu? Nespletl jste si dveře? Pak to má k něčemu vypadat.

O. Kovačič 7.4.2019 12:15

Nikoliv však africký původ lidstva. Pravda, jako vše ve vědě, i toto lze to říct jen s určitou mírou pravděpodobnosti. Ale genetika ještě určitě neřekla své poslední slovo, tak uvidíme...

O. Kovačič 7.4.2019 12:06

...ekonomický a sociální vývoj v afrických zemích....

O. Kovačič 7.4.2019 12:05

Stihomamem rozhodně netrpím i přesto si však myslím, že možné dopady usnesení EP berete na příliš lehkou váhu. Když píšete že usnesení EP vybízí členské země, pak vězte, že je vybízí k přijetí zákonů, které by, konkrétně v České republice, znamenaly zbytečnou a pozitivně diskriminační nástavbu na již existující a do Ústavy ČR zahrnutou Listinu základních práv a svobod. Přečtěte si ji a budete nucen uznat, že žádnou nástavbu nepotřebuje, zejména ne z pera europoslanců těch států EU, které měly na ekonomický a sociální vývoj nezanedbatelný vliv. A není to o tom, že tady "nechceme čerňochy"...

D. Stirský 7.4.2019 12:04

Asi před měsícem jsem byl na mezinárodní konferenci o účetnictví v Praze. Překvapilo mne, kolik tam bylo černých z Afriky. Účastnice z Ghany přednášela dobrou angličtinou o boji s organizovaným zločinem - a nebyla výjimkou. Tehdy jsem si uvědomil, že jsou různé Afriky a že naše zápecnické představy jsou poněkud zkreslené.

K. Martel 7.4.2019 12:02

Pud sebezáchovy není žádný stihomam. Po empirických zkušenostech s fungováním totalitní EU lze důvodně očekávat obvyklý scénář usnesení-doporučení-směrnice/ nařízení.

K. Martel 7.4.2019 11:59

Měsíce česko-sovětského přátelství jsme se zbavili a teď tu bude znovu povinný měsíc přátelství evropsko-afrického, proložený březnovým lampionovým průvodem oslavujícím vsup do agresivního válečného spolku NATO. No není ten svět úžasný?

Jen bych čistě pro zachování politické korektnosti doporučil ještě měsíc evropsko-asijský či evropsko-indický nebo indiánský. Zatoupení Eskymáků v českých médiích a zastupitelstvech všech úrovní je rovněž nedostatečné a nějakých EU kvót se dožadující.

Liberální demokraté všech zemí, vyližte mi (.)!

I. Koreň 7.4.2019 11:30

Zaujal mě už nadpis článku "Štrasburské vítání pirátů z Afriky" - to je nějaká blbost, ne? A ano, je to blbost, titulek a text jsou v souladu. Abych byl konkrétní: Žádné usnesení EP nemůže zavádět nová základní práva. Ten dokument v řadě bodů konstatuje aktuální stav a pak v řadě dalších bodů žádá, odsuzuje, ..., vybízí členské země a orgány EU k něčemu konkrétnímu. Že přitom oslovuje všechny členské země, a ne konkrétně Francii, Belgii, Německo atd., není nijak skandální, ale snadno pochopitelné. Žádné vítání pirátů, žádná likvidace Evropy v přímém přenosu. Ledaže čtenář trpí stihomamem.

P. Dostál 7.4.2019 11:30

Dělat z názorového oponenta vola je účinná metoda, jistě Vám přinese hodně úspěchů, to je třeba přiznat. Nicméně jednak si dejte pozor, ať stejně nepostupujete v debatě s přáteli, jinak Vám jich moc nezbude. Ale hlavně, činit tak v diskusi, kde zastáváte minoritní názor, není příliš rozumné.

O. Dei 7.4.2019 11:10

Tohle není tištěný text, intelektuále.

R. Vacek 7.4.2019 11:08

A ještě taky jde o tu drzost Evropského Parlamentu, který v době, kdy má celá Evropa problém s migranty z Afriky, které nikdo nechce a přitom neví, jak je (opatrně) zastavit, se rozhodne přijmout nějaký blábol, který může afričany utvrzovat v tom, že je Evropa chce.

M. Losa 7.4.2019 11:07

Držte hubu vy. Vy fakt asi umíte číst, ale nechápete tištěný text. Takže jako byste číst neuměl. Když se má něco zavést, tak to asi zatím neexistuje. Ne?

R. Vacek 7.4.2019 10:59

Je to téměř celý dokument, tak jen část, pokud si přeložíte do normální češtiny ty úřednické plky. Konstatuje se neschopnost afričanů, svádí se to na evropany a řešením má být nasypání extra peněz do neziskovek a pozitivní diskriminace. Podobně se u nás svádí důvod selhávání romů též na většinovou společnost. Jedná se jen o další lhaní, zastírání skutečných příčin a obviňování majority.

"K. .. že děti afrického původu v členských státech EU dostávají ve školách nižší známky než jejich bílí vrstevníci a děti afrického původu mnohem častěji předčasně ukončují školní docházku"

"P. .. lidé afrického původu jsou neúměrně vysoko zastoupeni ve vrstvách s nízkými příjmy evropského obyvatelstva;"

"7. připomíná, že členské státy již podnikly kroky ke smysluplné a efektivní nápravě minulých nespravedlností a zločinů proti lidskosti spáchaných na lidech afrického původu a uvědomují si jejich přetrvávající dopad na přítomnost;"

P. Pruner 7.4.2019 10:49

Je dobře, že pan Matocha zveřejnil své názory a to jak chápe příslušný dokument EU, který jsem ve formě konečného návrhu v češtině našel zde: http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-8-2019-0212_CS.html

P. Aron 7.4.2019 10:49

Pravda je, že usnesení Evropského parlamentu nehovoří o měsíci africké kultury.

Ono hovoří o desetiletí : 6. vybízí členské státy a evropské orgány, aby oficiálně uznaly Mezinárodní desetiletí lidí afrického původu OSN

P. Pruner 7.4.2019 10:44

Ale o tom to právě je. Něco hlásat a protivníkovi přisuzovat opačné myšlení a pronásledovat ho za to, i když to není pravda. Tak fungují všechny totalitní režimy - všechny "budují" demokracii, svobodu, humanismus a pokrok všeho druhu.

P. Aron 7.4.2019 10:43

Ne nestačí rychlá doprava ani letenka ani internet. Pokud jste z mimoevropské země, potřebujete vízum. A pak pašeráky lidí, kteří jim pomáhají a loví si je u břehů Libye. A pak také hlupáky jako jste vy.

P. Pruner 7.4.2019 10:42

Teorie jedné africké matky je některými vědci zpochybňována.

P. Pruner 7.4.2019 10:41

Je právem každého státu se rozhodnout, které migranty pustí dovnitř a které nikoli.

Je otázkou jaký věcný význam mají slova používaná v mezinárodních dokumentech. Pod týmž pojmem rozumí různí lidé různé významy. Kupříkladu novou Evropu budoval už Hitler a jistě mu nefandíme. Takže například pojem bezpečných cest pro legální imigranty se dá vyložit více způsoby.

O. Kovačič 7.4.2019 10:41

Máte naprostou pravdu. S omezencem by nikdo neměl trávit více času, než je nutné. Mějte se hezky. :)

P. Aron 7.4.2019 10:40

Marx, Mao, Marcuse to byla hesla radikální studentů v roce 1968. V roce 1965 vyšla esej s názvem Represivní tolerance. Autorem byl neo-marxistický filozof Herbert Marcuse, nejvlivnější člen tzv. Frankfurtské školy a ideový lídr západní Nové levice. Tato esej byla ve své době velmi populární

Před 50 lety byl publikován text, který podnítil rozvoj extrémně manichejského, rozpolceného myšlení, které je tak typické pro stoupence multikulturně levičácké ideologie. Žádná jiná ideologie není schopna na jedné straně kázat pacifismus, lidská práva, pravdolásku, toleranci a zároveň tak nenávistně vystupovat proti názorovým oponentům a prosazovat omezování práv i svobody slova.

https://www.svobodny-svet.cz/1610/represivni-tolerance-1965-2015.html

O. Dei 7.4.2019 10:40

Můžete tu část citovat, kde se to v tom dokumentu říká?

D. Stirský 7.4.2019 10:35

A pak: prapra.....pra.....pra rodiče Matlochy a nás všech byli v Africe.

D. Block 7.4.2019 10:35

Je třeba ho vyloučit z veřejné debaty pro nepřijatelné názory a publikum jenž mu popřává sluchu

O. Kovačič 7.4.2019 10:28

Jestli by nám ta Afričančata od útlého věku neměla denně alespoň hodinu trávit s učebnicí občanské nauky a společenského bontonu...

Nejsem ani rasista, ani zastánce feminizmu zvráceného typu, jaký je dnes v kurzu, ale kultury ve kterých mohou ženy rozhodovat samy za sebe a samy o sobě, považuji za kultury vyspělejší. Věřím, že kdyby africké ženy tuto možnost měly, Afrika by se v současné situace nenacházela. To nás přivádí zpět ke kulturním rozdílům a nešťastné snaze míchat je dohromady. Pokud je nám ta naše drahá, musíme zabránit tomu aby ji cizorodé prvky vrhly zpět v čase do doby, kdy ženy neměly práva a místo zákonů platilo právo silnějšího.

J. Orlík 7.4.2019 10:26

Vy musíte mít poslední slovo za všech okolností, není-liž pravda?

D. Stirský 7.4.2019 10:25

Pořád nechápete a nechcete pochopit, že díky internetu, sociálním sítím, rychlé dopravě lidé migrovat budou. Dřív to bylo složité, jen třeba zjistit dopravní spojení. Nebo koupit letenku či jízdenku. Dnes k tomu stačí mobil. Takže budou migrovat i lidé z Afriky. Na a co! Od konce 15. století to byli hlavně Evropané, co migrovali. Dnes zase budou migrovat jiní. A hlavně: 90 % lidí v Česku vědí o Africe kulový. Kdyby měli vyjmenovat 10 států a hlavní města, budou stát s otevřenou hu..ou. To platí i pro mě, já byl jen několikrát v Egyptě a o Africe toho vím fakt málo.

R. Vacek 7.4.2019 10:21

Asi máte problém s pochopením psaného textu. Za příčinu selhávání afričanů v Evropě se označují evropané, kteří to musí odčinit. Přitom každý víme, že migranti přicházejí i z jiných oblastí a ti takové problémy nemají (Ukrajinci, Vietnamci).

Tedy naši bruselští představitelé nás lživě nařknou z toho, že můžeme za to, že jsou afričani hloupí, nepracují a nejsou schopni si zajistit bydlení a požadují po nás, abychom se polepšili a udělali afričany chytřejšími, pracovitějšími a postarali se jim o lepší bydlení. A že je máme častěji vystavovat v televizi - jako by nestačilo, že je vidíme denně v kriminálních zprávách a přejímané americké filmové produkci.

Najdete na Lidovky.cz