Diskuse k článku

MATOCHA: Štrasburské vítání pirátů z Afriky

Většina zemí Evropské unie sice neměla žádné africké kolonie, přesto jsou od minulého úterka současně s těmi několika zeměmi s koloniální minulostí vyzvány Evropským parlamentem, aby otevřely své koloniální archivy a zavedly Měsíc černošské kultury. Pro Česko, Polsko, Maďarsko či Finsko, Litvu a Lotyšsko to je jistě velmi podnětná výzva.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 7.4.2019 8:32

A pro doplnění. Nedávno byla publikována a některými našimi mainstreemovými médii dokonce publikovaná oficiální studie, ze které vyplývá, že se do Evropy chystá vyrazit 120 milionů Afričanů.

J. Novák 7.4.2019 8:27

To je na Chocholouška.

J. Novák 7.4.2019 8:26

Co s nimi udělat? Pořádně seřezat a do jednoho poslat šupem zpátky do Libie.

R. Tesařík 7.4.2019 8:12

Vy jste zmatenej trouba.

P. Aron 7.4.2019 8:10

Přesně tak !

P. Aron 7.4.2019 8:09

Konečně to i na Lidovkách někdo takhle napsal. Něco co si myslí naprostá většina národa. Ano to usnesení je šílené a vychází z rasového principu a říká, že lidé afrického původu by měli mít specielní práva. To usnesení porušuje princip občanské společnosti, kde jsou si všichni lidé rovni bez ohledu na původ.

O. Dei 7.4.2019 7:37

Předem říkám, že jsem proti ilegální migraci a míchání neslučitelných kultur. Ale co si dneska někdo dovolí napsat do LN, to mi teda upřímně šokovalo. Je snad africká kultura jen kolonie, migrace a piráti? Pygmejové jsou snad nějaký piráti co vraždí nebohé bílé? Děti, co v Africe jí koláče z hlíny, protože nemají co jíst jsou zde autorem a priori označeny za hrozbu evropského života O__O Migrace je jedna věc, ale odlidšťování afričanů a jejich shrnutí pod jeden takovýhle pytel je teda slušnej hardcore. Doporučuju film Hotel Rwanda a studie Zygmunta Baumana, když už se chcete o filosofii bavit. O skutečné, ne o tom, že "já si myslím" je filosofie. Autorovi doporučuju vystřízlivění z očividně divokého výkendu a aby se hodně rychle vzpamatoval, protože takovouhle špínu mezi redaktorama fakt nikdo nepotřebuje. Rasistickej škvár.

K. Novotny 7.4.2019 7:34

Kde je eurobolsevik Harasim?

P. Čech 7.4.2019 7:22

I NSDAP byla levičáckou stranou.

P. Čech 7.4.2019 7:21

Nepleťte do toho ODS a Svobodné. Tyto strany s věcí vůbec nesouvisí. Jde o hlubší, málo viditelný problém. Když se totiž Francii (Napoleon), Německu (Hitler) a Itálii (Mussolini) nepodařilo ovládnout Evropu vojensky, zkoušejí to po ekonomické linii pomocí všelijakých socanských dotací přes původně smysluplné, dnes však již zcela nesmyslné společenství EU. Ze strany ostatních 25 členských států je třeba se jim důrazně postavit.

P. Čech 7.4.2019 7:16

Existuje jen jediná cesta. Vystoupit z tohoto diktátorského seskupení, počkat, až se rozpadne (dávám mu nanejvýše 9 let) a poté založit společenství nové. Bez evropských socanů a anarchistů. Na základě politiky "rovný s rovným" a na skutečně demokratických zásadách. Zásadně ovšem nikoliv pod kuratelou Německa, Francie a Itálie, zemí, které se nejvíce "zasloužily" na přijímání t.zv. uprchlíků, správně řečeno nezákonných imigrantů. Tyto země, co si nadrobily, si musí také samy vyzobat. ostatní státy v Evropě nechť nechají na pokoji. To by se jim to líbilo, zavinit příliv nelegálních migrantů a potom je socansky přerozdělit (i proti jejich vůli) do ostatních zemí. Pryč s EU!!!!!

P. Boublíková 7.4.2019 6:39

Ještě zhruba před dvěma-třemi lety by byl článek, jeho autor a europoslanci za ods a Svobodné označeni za xenofoby a rasisty. Respektive v Lidovkách by takový článek vůbec nevyšel.

Třeba vše časem dojde i ostatním, jestli už nebude pozdě...

R. Vacek 7.4.2019 5:58

Europarlament je prostě banda rasistických nácků, kteří si myslí, že na rozdíl od všech ostatních migrantů jsou ti afričtí geneticky zaostalí a neschopní se o sebe postarat tak, jak to dělají migranti z Ukrajiny, Vietnamu, Číny. Proto pro tuto skupinu chtějí speciální přístup při vzdělávání, poskytování bydlení, zajištění cesty do Evropy, zajišťování zaměstnání.

https://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2F%2FEP%2F%2FTEXT%20TA%20P8-TA-2019-0239%200%20DOC%20XML%20V0%2F%2FCS&language=CS

V. Dlouhý 7.4.2019 5:41

Euro levičáci se už úplně pomátli


Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...