30. dubna 2012 7:19, aktualizováno  8:48 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

SUCHAN: Lump a ti druzí

Šéf Sazky Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sazky Aleš Hušák | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Český svaz tělesné výchovy se v sobotu vyrovnal s minulostí. A ještě v podvečer to vyhlásil do světa skrze tiskovou zprávu. Bylo to vyrovnání úsměvné a tak nějak české. Sportovní bafuňáři si téměř jednomyslně odhlasovali, že zločincem je bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák.

To on je připravil o akcie loterijní společnosti Sazka, která jim v dobrých časech vydělávala miliardu korun ročně. A oni sami?

Podobně jednomyslně si odhlasovali, že nejsou lumpové. Byli pouze hloupí. Všichni stejně a dohromady, takže nikdo odpovědný není. Byli stádem ovcí, které zmanipuloval zlý sluha, jenž se stal pánem. Hotovo, ujednáno. Takhle to je a už nikdy jinak.

K TÉMATU:

Hušákův výdělek v Sazce: čtvrt miliardy za čtyři roky


Jestli je toto výsledkem dlouhé zprávy o pádu Sazky, nikdo ji nemusí ani číst. O tom, že se v Sazce utrácelo a že sportovci o ni nemuseli přijít (nebo alespoň bez náhrady přijít), věděl každý už dávno. A při vší úctě je vlastně jedno, jestli bral Aleš Hušák tři, nebo pět milionů měsíčně.

Majetek patřil českému sportu a ten si také vybral lidi, kteří ho budou spravovat a management kontrolovat. Pokud si dnes funkcionáři chtějí vylepšit reputaci a ukázat, že prozřeli, měli o víkendu vyzvat své tehdejší zástupce v představenstvu Sazky a dozorčí radě k odpovědnosti. A to i přesto, že prý neexistuje zákon, který by je mohl trestně či hmotně postihnout.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Jistě, třeba odsouzení k tisíci hodinám veřejně prospěšných prací v zájmu sportu by působilo teatrálně. Ale o nic míň než sobotní nechápavé pohledy akcionářů, kteří se po roce dozvěděli, kolik bral a jak utrácel jejich vlastní zaměstnanec.

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz