18. prosince 2015 17:16 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

CHUCHMA: Kauza Mourinho. Fotogenický objekt obdivu i výtečně placená oběť

José Mourinho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy José Mourinho. | foto: Reuters

PRAHA Zprávou číslo jedna pro sportovní rubriky nejen britských médií ve čtvrtek byl vyhazov portugalského trenéra Josého Mourinha z fotbalové Chelsea. Byla to otázka času. Londýnský klub hraje mizerně. Ruský majitel klubu Abramovič nesnáší, když je jeho tým průměrný – na to je to i pro něho příliš drahá záliba.

Mourinho se z Chelsea poroučí podruhé. Poprvé ho Abramovič vypakoval v září 2007. Nynější situace je tehdejší podobná: na jaře triumf (tehdy FA Cup, letos vítězství v lize), na podzim sbohem. Mourinho má sice přezdívku Special One, ale pro speciální zacházení má ruský miliardář jen určitou míru pochopení: viz plejáda trenérů, kteří se u Chelsea za ta léta, co mu Blues patří, vystřídali.

Trenér Chelsea José Mourinho se raduje z gólu.
Bývalý trenér fotbalistů Chelsea José Mourinho.

Proč Mourinhův vyhazov vzbuzuje globální pozornost? Proč jméno Mourinho znají i ti, kdo fotbalové trenéry jinak ignorují? Mourinho umí rychlé výsledky: přijde ke klubu a vzápětí ho vyžene na první příčky. Ta rychlost se dneska cení, o tom se pak mluví. Účel u něho světí prostředky; pohledná jeho hra není, ale po určitou dobu funguje. I to je devíza. Mourinho rovněž výtečně zvládá selfpromotion. Neustále kolem sebe čeří vodu. Také je fotogenický. Ideální objekt obdivu i výtečně placená oběť.

Advantage Consulting, s.r.o.
INVENTOR KONSTRUKTÉR S NĚMČINOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 44 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz