Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Deka pro Topola

Názory

  9:09
Premiér Mirek Topolánek přejal z médií boxerskou terminologii a na titulky, že ODS dostala v krajských volbách k. o., zareagoval sloganem Na levý hák odpovíme pravým hákem. Pomineme-li, že se slogan pro 2. kolo voleb do Senátu nelíbí ani některým kandidátům ODS, je celá paralela trochu nepřesná, aspoň co se Topolánka týče.

Premiér Mirek Topolánek to nemá jednoduché. foto: Eva KořínkováČTK

Přesnější popis by totiž zněl, že premiér a šéf ODS nedostal levým hákem knockoutový direkt, ale že dostává setrvalou deku.

 Tato vojenská „zábava“ spočívá v tom, že mazáci na vybraného jedince hodí deku a buší a kopou do něj hlava nehlava. Jedinec pod dekou navíc neví, kdy a kam přiletí další rána a kdo mu ji ještě uštědří.

Když si v pondělí kopl i prezident Václav Klaus, tvrdil jeden z občanských demokratů: „To už je jen další pecka. Topol jich teď dostává tolik, že už na tom nesejde.“ A pokračoval: „Ale paradoxně z něj cítím uvolnění. Byl zahnán do kouta, nemá co ztratit a zbývá mu jen bojovat. A v takové pozici byl vždycky nejlepší.“

 Stačí si připomenout například minulé volební období, kdy ho část strany v čele s Vlastimilem Tlustým tlačila do spojení s ČSSD, kauzu Kořistka, povolební pat, neúspěch jeho první vlády, nedostatek hlasů pro vládu druhou. I tehdy byl šéf ODS ve zdánlivě bezvýchodných situacích. Aby se Pavel Bém s Václavem Klausem nepřepočítali i tentokrát.

Autor:

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....