Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

VAVRDA: Dnešek dnem D pro fotbal? Ne, o osudu ligy je dle všeho rozhodnuto už dávno

Jaroslav Tvrdík vs. Dušan Svoboda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Tvrdík vs. Dušan Svoboda. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Byly to nervy, ale první úkol má Dušan Svoboda, toho času předseda Ligové fotbalové asociace (LFA), která řídí tuzemský profesionální sport číslo jedna, úspěšně za sebou. V pondělí mu ministerstvo zdravotnictví dalo zelenou s jeho dokumentem, dle kterého chce restartovat první a druhou ligu.

Chtělo by se jeho manažerským dovednostem zatleskat s dovětkem, že takto se potvrzuje pozice šéfa ligového fotbalu, na kterého bude opětovně dnes na Ligovém grémiu 32 profesionálních týmů kandidovat. Bez jakéhokoliv oponenta.

Jan Nezmar (vpravo) při rozhovoru s Jaroslavem Tvrdíkem.
Dušan Svoboda

Jenže je tu pár ale. 

Například to, že zmíněný dokument koluje mezi novináři už od čtvrtka, ovšem mezi zástupci klubů, kteří fotbal u nás řídí, až od včerejšího odpoledne.

Že s nimi Svoboda během koronavirové krize, tedy během posledních dvou měsíců, komunikuje minimálně. Spíše vůbec, pokud nepatříte mezi jeho oblíbené a vyvolené.

Že jim LFA dá informaci o tom, kdy se bude volit (staro)nové vedení ligy, dva týdny před termínem, a jen tak mezi řečí, aby se neřeklo.

Jistě, končící mandát k tomuto kroku vybízí, je jasné, že na volby muselo do 30. června dojít, ale spojit je se zasedáním, na kterém řešíte zároveň budoucnost aktuálního ligového ročníku, zavání vypočitavostí.

Jenže je pro ni prostor. 

Ano, jsou tu nespokojenci v čele se Slavií. Ovšem bez silných trumfů v rukách. Dá se očekávat, že jednání obohatí nějaká ta ostřejší výměna názorů mocných, jenže až dojde na klíčová hlasování, ruce funkcionářů půjdou povětšinou nahoru. Tak jako vždy.

Těžko pak říct, kde je větší míra pokrytectví. Zda na straně kritiků bez jasně připravené taktiky, nebo na straně, která si toho je vědoma a využívá situace ke svému prospěchu.

Nebo se snad dočkáme překvapení?

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

SOUTĚŽ: Vyhrajte luxusní balíček s kolekcí od Rituals
SOUTĚŽ: Vyhrajte luxusní balíček s kolekcí od Rituals

Dopřejte si chvilku odpočinku, kterou vám provoní kosmetika z řady The Ritual of Jing. Právě tu teď totiž můžete vyhrát.