Diskuse
Viník digitalizace je zřejmý. A co byty, budou?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J53a38r14o29s87l66a63v 78K78a55l54i78n38a
Na tv stanici Prima Action je pořad Válka skladu, kde se draží obsah kójí = vecí tam uložených, pokud se za ne přestalo platit. Vetšinou se jedná o veci z domácností. Takové kóje by mely být i u nás a pokud by nejakému nájemniku bytu, podnájmu legálne skončila smlouva, tak do týdne by policie se stehováky takový byt vystehovala.
V tu ránu by se na trhu objevilo desetitisíce bytu od lidí, kteří by se nebáli, ze jim nájemník bude viset na krku a blokovat jeho majetek. Dedkové a babky v domcích a vilkách by začali pronajímat a nekteři i přistavovat. ZA SVÉ!!!!
M96a97c54h80a87l12a 55P12e36t23r
Uf, to je zase slint. Stavební úřady pracují, navzdory různým problémům. Takže vyvozovat z nezvládnuté reformy stavebního řízení nedostatek bytů a příčinu žádostí dávek na bydlení chce celkem dost fantazie. A důvod mimořádné schůze zákonodárců k této věci je zřejmý. V reálu stejně nevyřeší nic a načasování je trapné.
H56e90n27r33i62c39h 22V32o26g96e52l
Thomas Kulidakis, kdysi velmi bystrý komentátor. Dnes divná existence, domnívám se. Užívá buzzword (krásné české slovo) „zpackané”. Já řeknu svůj názor a zkusím jej trochu zkomprimovat: Ivan Bartoš píchl do vosího hnízda. On věděl, že stát nezaplatí špičkové IT lidi. Tedy stát je zaplatí, ale mnohem dráž, než kdyby si je opravdu najal. Ale už jenom ten sw architekt je tak drahý, že je politicky průchozí si najmout externí firmu. Ta to dá za rozumný peníz a pak navyšuje, navyšuje ... tak to Bartoš zkusil jinak. Externí firmy spojené s lidmi ve státní správě mu to daly sežrat, to je celé. No, a ty byty ... těch je dost, zejména tam, kde není práce a tam, kde práce je, vlastní byty ti, kdo je mají jako takový malý poklad. Takže jako by nebyly, jen roste jejich cena. Už jenom pojem “investiční byty” je protipopulační. Tohle není trh, to je magořina. A za tu mohou Piráti. Haha.
J30i36ř96í 24D88a60s23t16y86c15h
Autor nepíše nestraně a je silně cítit, že je proti současné vládě. To není z principu špatně, ale pak by to tak měl uvést a netvářit se objektivně. Takový text bych čekal na nějakém stranickém webu nebo politickém marketingu. Lidové noviny to staví do podivné pozice.
M41i94c11h69a18l 90N29e27z82v80a95l
Byty, byty, byty ... porad ta sama pisnicka.
Bytu je dost, akorat kazdy by chtel vlastni, a nejlepe s adresou Praha 1. Vsichni lidi se do jedne ci nekolika chtenych lokaci nenarvou i kdyby se na hlavu staveli :) To neni specifikum Ceska, takto to je vsude. Rozdil je akorat v tom, ze u nas se z toho udelalo politicke tema, aby bylo volicum co slibovat.
J27a25n 57R38e69i42c10h49a65r33d37t
Přesně tak. Bytů je dostatek, stále převažuje poptávka nad nabídkou, tak jejich ceny samozřejmě rostou. Taky je vidět, že lidi na ně peníze mají.
R80o84s75t71i56s66l98a50v 41C95a48h17a
Jeden z vrchnich komentatoru hnuti ANO, tento s komunistickym myslenim, opet nezklamal. Co takhle probrat, co se za 8 let, kdy bylo hnuti ANO na MMR zmenilo pro rychlejsi vystavbu? NIC. Bytu se tehdy stavelo mene nez za teto vlady a na trhu s byty za 8 let narostly ceny na dvojnasobek... A tresnickou na dortu je ten clovek z dozimetru, ktereho si na digitalizaci najala Dostalova a dala mu neuveritelne pravomoci, ac byl externista.
V24o94j25t63ě53c48h 91V14a43š25í55č13e21k
Pokud český občan dle statistik zchudl o 30% a a byty zdražily o další desítky je to o tom, že developeri cílí na bohaté investory, kteří zaplatí cokoliv a mají tržně zajištění větší Rust než pronajímáním. Nehledě že na pronájem nemáte jako běžná rodina. To že nemáte kde žít a mít soukromí se odráží ve všech aspektech života. Např v porodnosti.
R49o84s28t28i23s66l30a81v 13C24a25h92a
Za jake obdobi zchudl cesy obcan o 30%??
J46a43n 61R28e41i49c10h77a17r42d42t
Bytů je dost. Ve vedlejší ulici postavili několik domů. a už 2 roky nejsou všechny byty obsazené. Čím to je?
I54v77a55n 10F73u28č93í64k
Stačí i běžné počty - v roce 1990 u nás žilo 10,3 mil. lidí, dnes (po čtvrt století) cca 10,9 mil. Za tu dobu se snad dost bytů a domků (stačí se podívat na kdejaké vesnici) postavilo, čili nárůstem populace, včetně přistěhovalců, to asi nebude.
M20i80r98o69s16l15a40v 85R11a75u55c34h
Už jsem měl strach, že by za to nemohl Babiš

Otestujte na eMiminu svítící lahvičku na učení NUK Perfect Match Koala
Chcete, aby si vaše dítě vybudovalo správné návyky pro dodržování pitného režimu? Práci vám usnadní dětská lahev NUK Perfect Match Koala, jejíž...


















