Myslivci jako armáda proti divočákům. Má stát úkolovat strážce lesa?

Premium

Prase divoké je v posledních letech v Česku velké téma. Přemnožilo se a dělá značné škody v zemědělství. | foto: Michal RůžičkaMAFRA

  5:00
Pokud toho nevystřílí dost, přijde pokuta. Stát proti myslivcům přitvrdí. Tento webový titulek uvedl v týdnu zprávu k novele zákona o myslivosti. Její vládou schválený návrh zavádí plánování lovu podle míry poškození lesa. Plány určí – pro každou honitbu – minimální počty ulovených srnců či divočáků, čímž se snaží myslivce přimět ke snižování jejich přemnožených stavů.

Celý článek je jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Že lesní zvěř je přemnožena, se ví dlouho, nejen u nás. Vypovídají o tom novinové titulky jako Řím v obležení: útočí na něj armáda divočáků, racků a hadů! nebo Itálie nasadí vojsko ke střílení divočáků. Že bychom my, lidé, civilizace, prohrávali válku se zvířaty, s divočinou, přírodou? Že bychom museli nasadit armádu?

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

99
Předplatit
Flexibilní, bez závazků
Automatické obnovování

Roční

989
Předplatit
Nejlepší poměr cena/výkon
Ušetříte 17%

Dvouleté

1 889
Předplatit
Nejvýhodnější
Ušetříte 20%

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.