Pondělí 10. května 2021svátek má Blažena 9 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

DOLEŽAL: Fenomén revolučního studenta

V Praze (a nejen v Praze) proběhly studentské demonstrace. Demonstrovalo se proti školnému (sociální aspekt) a za vysokoškolskou samosprávu (demokratický aspekt). Nic proti sociálnu, pokud na něj zrovna máme. A nic proti demokratičnosti, jde jen o její povahu: Mají mít vysokoškolští studenti právo mluvit do záležitostí škol kde studují (jistě ano), nebo o nich dokonce rozhodovat (a to bych řekl, že ne)? Heslo „univerzity jsou naše“ je podle mne poněkud nadsazené.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Esterka 4.3.2012 9:36

Studenti

nic nedokázali. Byli zmanipulovaní a došly jim argumenty. Myslím, že si udělali volno.

J. Chaloupka 2.3.2012 23:30

demonstrující studenti jsou zmanipulovaným stádem

prostě berou  demonstrace jako zajímavý hepening . Co vědí o heslech která vykřikují , co vědí o tom za jaké to akademické svobody demonstrují a nepřipouštějí si vůbec  to že jejich studium platí ze svých daní i lidé mnohem chudší kteří nikdy šanci na dobrou zajímaVou a slušně placenou práci na rozdíl od nich neměli a mít nebudou. HLOUPOST , NEZKUŠENOST A FALEŠNÉ VĚDOMÍ  POCITU PŘEZÍRAVOSTI K REALITĚ ŽIVOTA Z NICH JEN ČIŠÍ.  JÁ VÍM ŽE ČASEM AŽ BUDOU ZAPŘAŽENI V PRÁCI ČI SE  BUDOU SE TŘÁST ABY  NĚJAKÉ MÍSTO VŮBEC ZÍSKALI , ŽE PAK POCHOPÍ JAKÉ HLOUPOSTI NYNÍ ŘÍKALÍ .  MY STARŠÍ TO VIDÍME JIŽ NYNÍ A MUSÍME  NAD JEJICH POČÍNÁNÍM JEN ZAPLAKAT .    

V. Svobodová 2.3.2012 20:58

Nevzpomínám si

že by někdy v minulosti studentské protesty iniciovali pedagogové,jako je tomu při současné "vlně".Zřetelně to signalizuje, že na vysokých školách něco zapáchá.

J. Toman 2.3.2012 17:36

Manipulace

Studenti se sebou bohužel nechávají velmi silně manipulovat a tyto demonstrace to jen dokazují. Když Dobeš zrušil svůj plán na školné, nezůstal jim už žádný rozumný důvod, proč pokračovat.

Řeči o omezení nezávislosti vysokých škol jsou hloupé - jak ukazují všechny skandály z posledních let, politici už mají v této oblasti silný vliv a většina těch "nezávislých" profesorů se může přetrhnout, aby jim pomohla rychle získat titul. Tito lidé si nezaslouží svobodu, ale přísný dohled.

P. Fiala 2.3.2012 13:04

Není doba sdělení národům občanům, kam směřují?

Jaké mají cíle před sebou současné a budoucí generace? Co vše musí budovat, co napravovat? Jak mají spolužít vůči sobě navzájem? Co dřívější generace musely dělat a co budou dělat nové generace. Co budou dělat chlapi a co ženy za 50 roků?. Chlapi budou v domácnosti opatrovat děti a vařit, nebo studovat do 30 roků? A ženy budou pracovat?

Co nás či i je samotné bude čekat, pokud si budeme vychovávat "nezdárné" děti? Nezdárné = myslící jen na sebe a svoje výhody.


Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...