17. ledna 2013 15:07 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

DRAŽAN: Jaký otec, takový syn

Václav Klaus a Karel Schwarzenberg | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus a Karel Schwarzenberg | foto: ČTK

Že Václav Klaus podporuje v souboji o Hrad Miloše Zemana, nepřekvapuje nikoho. Už v minulých měsích to opakovaně nepřímo udělal. Navíc vzájemná animozita s Karlem Schwarzenbergem už dávno přeskočila z kolonky „názorové spory“ do šuplíku „osobní nepřátelství“.

Čím však Václav Klaus překvapil, je argumentace, proč by Schwarzenberg prezidentem být neměl.

Ze sjezdovky v Monínci jinými (ale jasnými) slovy vzkázal, že hlavou státu nemá být někdo, kdo do této země nepatří a není její součástí a kdo tady nestrávil svůj život.

ČTĚTE VÍCE:

Během středečního duelu obou kandidátů na Radiožurnálu zazněly ohlasy posluchačů z Ostravska, proč nebudou volit Schwarzenberga. „Vždyť je to Rakušan. Nežil tady...“ Václav Klaus zkrátka zahrál na tu nejnižší nacionalistickou strunu. Na strunu, která rozehrává písně v hospodách čtvrté cenové kategorie, na mítincích extremistických vandasovců či na akcích D.O.S.T. Bohužel, ale i v hradní kanceláři, kde sedí takový člověk jako Petr Hájek. Slova Klause staršího patří do stejného ranku jako vyjádření Klause mladšího o „fašistickém“ zázemí Schwarzenbergovy rodiny.

Po tomto zdůvodnění by vůbec nepřekvapilo, kdyby Václava Klause ve skrytu duše mrzelo, že se do druhého kola nedostala Jana Bobošíková.

Poslední měsíce a týdny působení Václava Klause ve funkci prezidenta republiky vrhají ostudné světlo na všechno pozitivní, co České republice přinesl.

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.