Diskuse
Vzpomínat podle směrnice? Před 80 lety se na Labi setkali Američané a Sověti, dnes tam Rusy nechtějí
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P91e89t30r 98V53a91ň85u68r26a
No, SSSR v tom měl jasno. Měli medaile "Za osvobození Prahy" a "Za osvobození Bělehradu" ale "Za dobytí Berlína" a "Za dobytí Budapesti..."
P97r68o68k14o76p 29D27i16v72i69š
Přičemž to osvobození bylo v podstatě dobytím.
V74á62c15l67a75v 62K69o78p65t87a
Tohle je úplné nepochopení historie. Rusko nikoho neosvobodilo, pouze odehnalo nacisty aby mohlo nastolit diktaturu stejně brutální. Samo taky pomohlo rozpoutat 2. sv. válku když si s nacisty rozdělilo a napadlo Polsko. Bylo až do svého napadení aktivním německým spojencem a dodávalo Německu vojenský materiál a poskytovalo mu základny a umožňovalo mu testovat zbraně. Nikdy by taky takhle rychle nezvítězilo kdyby mu spojenci nedávali pomoc. Amíci jim v podstatě za uralem vybudovali obranný průmysl. Nevím proč novináři pořád opakují že Rusko někoho osvobodilo.
O98l26d81ř52i25c28h 51B87a90r91v85í16ř
... jen se Vendo vypiš a pak si přečti historické materiály. Bejvaj dost zajímavým sousede .. .
PS - a co víš o smlouvě o Půjčce a pronájmu mezi USA a Velkou Británií ??
A81l44e78š 37O15p76l24e43t19a52l
Masovy vrah Stalin pozadal masoveho vraha Stalina o vstup do Osy, a az do roku 1941 mu posilal tisice vlaku se surovinami a obilim!!! Spolecne v rozmezi 2 tydnu tyhle zrudy napadly a rozdelili si Polsko, kde usporadali spolecnou vojensko prehlidku!!! Hitler nikdy Stalinovi neodpovedel a nakpnec ho i napadnul. Kdyz Nemecko prohralo, konecne se poucilo. Nikde sochy masoveho vraha Hitlera nestoji, zatimco v Russku uz prehodnotili zavrzeni masoveho vraha Stalina kvuli kultu osobnosti a jeho sochy stoji v Russku na namesti temer v kazde díře! stejne jakp sochy dalsiho masoveho vraha Lenina, jehoz syfilitickou plesnivou mumii si Russove dodnes pysne vystavujou na namesti v Moskve! S tim narodem je proste dodneska neco strasne spatne!!!
O48l94d69ř38i83c62h 32B89a31r16v12í37ř
... jinde oslavují Banderu a pluk Azov a další . . . A jinak AleŠŠi projdi si historii Evropy od Uralu po Irsko za posledních 400 let . . snad se ti rozjaSSní . . .
P98r51o86k60o60p 11D75i27v80i77š
"A i ten, kdo z dobrých důvodů nefandí AfD, může položit otázku: „Jsou to skutečně náckové, jak se o nich říká, když v Torgavě žádají účast státu reprezentujícího osvoboditele od nacismu?“ "
Otázka je, zda skutečně chtějí oslavovat osvobození od nacismu (a v Torgau jeho nahrazení komunismem), nebo tím chtějí demonstrovat svou příchylnost k dnešnímu agresivnímu Rusku.
Do hlav jim nevidím, ale odhaduji převážně tu druhou motivaci.
E11v68ž79e69n 87H47l57i92n64o32v78s55k77ý
Prusové neboli enderáci, byli vždy to chytřejší částí Německa. A přestože byli právě oni Sověty okupováni zachovali si na rozdíl od Američany, Brity a Francouzi obsazených zemí zdravý rozum i dnes a nemelou propagandu a ideologie z Bruselu, z čehož jsou zaostalejší západní Němci vyjevení.
P86r82o85k44o87p 65D11i69v78i14š
Ta chytrost byla nejlépe vidět na ostnatých drátech a zdích, kterými byli chytráci obehnáni, aby nezdrhli k těm hloupějším (ale blahobytněji žijícím) soukmenovcům . :-P


















