Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

Fialův projev k lidu? Profesorova přednáška občas připomínala semináře cimrmanologů

Premiér Petr Fiala při svém projevu k národu foto: ČTK

Názor
Předseda vlády Petr Fiala po půl roce oslovil projevem spoluobčany, nebyl to však projev, jímž by obyvatele uklidnil, bylo to spíš hlášení, výklad či přednáška, která občas připomínala semináře cimrmanologů.
  21:09

To, co tvrdí premiér, má být fakt, i kdyby ohýbal realitu, třeba když mluvil o norském plynu. Premiér zopakoval to, co oznamovala o novém energetickém tarifu odpoledne vláda, a v souhrnu to mělo a snad i mohlo být uklidňující.

Někdo řekne, že Petru Fialovi v projevu scházel nějaký lidský rozměr, žert nebo aspoň sebemenší emoce. Ale to je lichá výčitka, proč by měl premiér předvádět nějaký stand-up?

Stát chce převzít pod kontrolu klíčové elektrárny, řekl Fiala. Velí odkoupit akcie ČEZ od soukromých akcionářů

Petru Fialovi je bytostně cizí předstírání a jako svého druhu suchara jsme si ho zvolili, proto berme jeho styl jako maximálně upřímný.

Na druhou stranu jsme se z premiérova projevu nedověděli nic nového, a kdo čekal nějaké mimořádné sdělení, byl zklamán. Ale to je dobře, má-li to být komunikační styl Petra Fialy, zvykejme si na něj.

Každého půl roku vystoupí na několika televizních kanálech, jako by se dělo něco mimořádného, aby provedl souhrn známého. Hlavně se neptejme, proč to dělá.

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Mohlo by vás zajímat