Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Filmokastráda

Názory

  10:21
PRAHA - V posledních pěti dnech jsem viděl pět filmů Pedra Almodóvara, v nichž snad ani jeden hrdina neskončí s příslušností k tomu pohlaví, u kterého začal.

Tomáš Baldýnský foto: Lidové noviny

K tomu rádoby thriller Hadi v letadle, kde - v opravdu nezapomenutelné scéně - jeden z hadů terorizujících transoceánský let vyjukne ze záchodu a ukousne pošetile močícímu penis, dále Ďábel nosí Pradu, v níž Meryl Streepová hraje Mirandu Priestlyovou, šéfredaktorku s egem tak kovovým, že dokázala psychicky vykastrovat hned čtyři manžely v řadě, českou komedii Mezi námi přáteli („Vše se točí kolem velikosti penisu hlavního hrdiny Leona. Své přirození si porovnává s kamarádem, ale je přistižen manželkou a ta samozřejmě usoudí, že muži spolu mají poměr.“) a americkou Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu, v níž se dějí věci, které by připadaly divné i Freudovi. Takže si asi dovedete představit, jak se mi ulevilo, když jsem se dnes ráno zpocený a s výkřikem probudil, ohmatal se a zjistil, že všechno je na svém místě.

 Někdy stačí jen dva filmy během jediného dne, což je úděl, který povolání filmového recenzenta přináší poměrně často (samozřejmě když nejste na festivalech, tam někteří borci zvládají denně i sedm), a práce se vám v noci vrazí do hlavy. Kombinace některých filmů udělá v hlavě skutečně slušnou paseku, nemusí jít o velké umění, spíš naopak. Kdo viděl těsně za sebou Kameňák 3 a Resident Evil: Apokalypsa, ví o čem mluvím. Celou noc mě honilo zombie Václava Vydry. Br.

"Kombinace některých filmů udělá v hlavě skutečně slušnou paseku, nemusí jít o velké umění, spíš naopak. Kdo viděl těsně za sebou Kameňák 3 a Resident Evil: Apokalypsa, ví o čem mluvím."

Nestěžuju si. Jsou horší povolání i s ohledem na noční můry, které přinášejí. Funebrák, například. Domácí politický reportér, určitě. Brankář NHL, řekl bych. Náměstek na ministerstvu kultury, doufám. Lidi, kteří mají zodpovědnost za atomové kufříky, recepty na Coca-Colu, orgány ke transplantaci a další věci, které kdyby někam založili, rozzlobili by spoustu lidí. Jejich výhodou však je, že sní své vlastní sny. Nám, kulturním předžvýkavcům, kteří musí předkoukat, předčíst a předposlouchat publiku vše co se hýbe a hraje, se v hlavě usazují noční můry těch druhých. V každém filtru zůstává sedlina, někam se odhodit musí. Francois Truffaut z toho začal točit filmy, Roger Ebert psát scénáře ke skoro- či zcelapornofilmům Russe Meyera, já s tím obtěžuji v Posledním slovu, protože mi ty filmy nejdou z hlavy, Antonio Banderas ve své první velké roli homosexuálního islámského teroristy, Samuel L. Jackson nadávající motherfucking hadům v motherfucking letadle, Meryl Streepová, Vlado Štancel, Jolana Voldánová, anakonda a Jiří Paroubek, no to je film jak víno, ale jen počkejte, my to jednou natočíme, a to budete koukat.

Jen abychom si vychutnali ty chudáky, kteří to budou muset vydržet do konce a pak to někam napsat.

Autor:

Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži
Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži

Stále více žen vyhledává plastickou chirurgii genitálu. Podle renomovaného plastického chirurga Svatopluka Svobody se pro ni pacientky rozhodují...