Diskuse k článku: HOBZA: Pokud je Neeson rasistický magor, byl jím i Masaryk

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 41
  • Poslední: 20.2. 2019 19:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Hanuš 20.2.2019 12:59

Bohužel, autor článku, ačkoliv si myslí že hájí Neesona, je již stejně postižený jako Neesonovi kritici. Pan Hobza píše:

1) ".. zobecnit čin jednotlivce na celou rasovou skupinu je prokazatelně hloupé a nezodpovědné."

Tohle je naprosto šílená hloupost. Schopnost generalizace, je základním kamenem inteligence a nejzákladnějším rysem odlišujícím nás od zvířat. CCa před dvaceti lety mě obstoupila skupina cikánů v metru, vrhla se na mě, a zatímco dva mi rvali z rukou kufr, další mi ze zadu ukradl z kabátu peněženku. Dodnes, když v metru uvidím skupinku cikánů, jak si prohlíží cestující, tak si na to vzpomenu a ohlížím se po policajtovi. S tím prostě nic nenadělám. A nebýt schopnosti generalizace, lidi by již dávno vyhynuli.

2)"je to rezignace na své právo vykonat (násilnou) spravedlnost, co dle liberálních myslitelů předpokládá vznik a fungování občanské společnosti." Nicméně každý, kdo utrpěl křivdu zná to pokušení pomstít se. Je to v nás.

J. Stejskal 20.2.2019 16:31

Popisujete mechanismus, kdy se mozek na základě předchozích negativních zkušeností snaží minimalizovat možné budoucí nebezpečí. S tématem to ale nemá vůbec co dělat.

Pan Neeson chtěl kvůli činu jednotlivce napadnout libovolného příslušníka stejné skupiny, jen aby ukojil svoji frustraci ze skutečnosti, že jemu blízké osobě se stalo příkoří. A frustrace byla natolik silná, že mu bylo úplně jedno, že ublíží nevinnému. Označení "hloupé a nebezpečné" je ještě slabý výraz pro takové chování.

Ano, touhu po pomstě v sobě máme hluboce zakořeněnou, ale většina lidí ji umí potlačit. Proto jsme se jako společnost dostali tak daleko.

M. Pechar 20.2.2019 19:01

Chtěl, jenže to neudělal. Lynčem je odsouzen za upřímnost.

J. Šejnoha 20.2.2019 11:57

Případ Neesona vypovídá jedině o nesmírném pokrytectví a mstivosti dnešních "pokrokových" Američanů.

Překvapuje mně, že Neeson nepředjímal následky svého upřímného projevu. Přece ví v čem žije.

Možná to byl záměr. Chtěl aby se pokrytečtí pokrokáři řádně znemožnili. Což se děje.

P. Haraším 20.2.2019 14:03

a pokrokový američan je kdo? Máte je nějak definované?

K. Čtvrtý 20.2.2019 4:49

Ta megera z VB at drzi radeji hubu, v jejich zemi je nebyvaly pocet vrazd nozem, cizinci dostavaji za vrazdy milost. A co se tyce minulosti zeme, jeji historie ohledne cernych otroku, skoda mluvit. Pokud uprimne lituje, je v pohode.

P. Haraším 19.2.2019 18:31

mnozí zde na diskusích si dělají seznamy těch, co byli před čtyřiceti léty v ksč řadovými členy či dokonce jen kandidáty, či svazáky, nebo pionýri a jiskřičkami...a to jim stačí k tomu, aby je stádovitě nenáviděli, viz Kalousek a jeho pionýrský přednes...jen si vzpomeňte, kdo tady hulákal, že je to ...nemusím jmenovat diskutující, kteří to tady takto prezentovali, ale jsou i na této diskusi. Nebo takový soudce Baxa a jeho kandidatura stačí na to, aby byl dehonestován...Zima, Bek, Štěch, Kohout, Kundera...

K. Čtvrtý 20.2.2019 4:52

Heh....tady se nam urcite jeden z nich prave vyblil, co? Pochopitelne jste odpad, vy jste to zlo podporovali a profitovali z neho, jste horsi jak ti, co v tu ideologii slepe verili. Zajimave je, ze po takovem Zemanovi se vozis, ze byl komous, ale svazak Kalousek ti nevadi. Placko uboha.

J. Orlík 20.2.2019 13:48

Já jsem jedním z nich. Komunisté, jako takoví, mi, svým způsobem zfušovali mládí, především dospívání, kdy jsem nesměl nosit dlouhé vlasy, trestaly se džíny ve školách, nemohl jsem cestovat, pro svou oblíbenou hudbu jsem musel jezdit na černé burzy, kde jsem byl, dokonce, zatčen. Tak mi pane Harašíme,l řekněte, jak se mám dívat na ty, kteří to, právě před vámi uvedenými 40 lety, způsobili? A nechci slyšet hloupé argumenty typu, že to normální, řadoví členové KSČ, nemohli ovlivnit. Mohli. Už jen tím, že byli v partaji a bylo jich tolik, že vedení dávali pocit, že s nimi národ souhlasí. Když slyším komunista, mám stejná nutkání, jako Liam před čtyřiceti lety.

P. Haraším 20.2.2019 14:17

a komu z dnešních padesátníků nezfušovali mládí? Nicméně posuzovat jakýkoli dnešní problém a zhovadilost Zemana jen tím, že proti němu stojí někdo, kdo byl před mnoha léty jiskřičkou? Jakoukoli kritiku např Kalouska proti Babišovi, Zemanovi a dalším dnešním hovadoidům odmítat s tím, že zpíval pionýrskou píseň či báseň? A ti samí, kdo toto činí se tady pohoršují nad osudem Neesona a dneska horentně podporují vládu stbáka bureše a stbáka zemljana a vyjadřují hýkavé nadšení nad vládou, kterou podporují právě ti komunisti, o kterých píšete. Kdo proti nim na diskusích vystupuje, tak je okamžitě zván bolševikem...

to bylo obsahem mého příspěvku a ne jakákoliv obhajoba dávného režimu instalovaného Kremlem, který dnes opět velebí mnozí.

P. Aron 19.2.2019 17:52

Panu Hobzovi díky za článek a naprosto s ním souhlasím. Rozum je přesně to co se v určité části dnešních intelektuálních kruhů nenosí.

V. Církva 19.2.2019 15:14

Jakékoliv lynčování by mělo být trestné.

Je naprosto jedno jestli je někdo nácek rasista komunista, multikulturalista nebo muslim. Pokud nikomu neubližují, je to osobní věc. Nepotřebujeme podporovat menšiny rasové ani sexuální. Pokud je nikdo nelynčuje, budou si dělat o chtějí.

Problém je stádovité ubližování a lynčování menšin (tedy i Neesona). Ať už fyzické či společenské. Autoři filmu by měli požadovat celé náklady filmu i s provizí po těch co se podílejí na tomto lynči. Zfanatizovaný nacistický dav který lynčoval Židy byl největším zlem. To že si někdo myslel že je lepší rasa proti tomu nebylo zlo. To že si někdo myslí že ženský a mužský mozek je stejný není zlo, dokud nezačnou lynčovat ty co si to nemyslí. To že si někdo myslel že kapitalisté vykořisťují dělníky nebylo zlo dokud nezačali lynčovat ty co si to nemysleli. Pokud se někdo obrátí na soud kvůli harashmentu je to v pořádku. Pokud po promlčených 40 letech někoho obviňují z obtěžování a ten už nic trestného dávno nedělá, je

V. Církva 19.2.2019 15:22

to lynčování. Tak by se mělo hledět na MeeToo kde je pár případů oprávněných ale z velké části jde o lynčování.

V Pákistánu se soudcové bojí propustit Křesťanku aby nedošlo k lynčování. Zkrátka agresívní tupé stádo je největším problémem svobody, demokracie a míru. Společnost by se měla naučit že každý kdo stádovitě někoho lynčuje bude hnán k odpovědnosti. Pokud to bude každý člověk či stát vědom co je lynčování a že za to může být velký dají si pozor.

B. Rameš 19.2.2019 14:26

Tak když Zubaida Haqueová z Runnymede Trust označila Neesona za rasistického magora, tak já ji označuji za šílenou krávu.

V. Církva 19.2.2019 15:23

Měla by platit pokutu za navádění proti menšině.

P. Veselý 19.2.2019 14:15

Také jsem si v duchu MeeeToooo zavzpomínal, jak me, když jsem byl ještě mladíček, při jednom hodně bujarém mejdanu, plného alkoholu, jedna dívka poté co jsem odpadl, několikrát za noc znásilnila.

Přemýšlím, zda to mám teď po 30 letech medializovat. Vždyť ono se mi to tenkrát líbilo.

J. Šejnoha 20.2.2019 12:02

Ušlechtilé zásady MeeeTooo jsou přece zcela jasné:

Obvinit a potrestat pachatele sexuálního aktu je přece vaše povinnost ! Dívka projevila aktivně sexuální touhu (ještě ke všemu hetero) a to je nepromlčitelný zločin.

P. Veselý 19.2.2019 14:10

Dnešní doba je jiná. Dokonce i na poli se již musí používat technika...

I. Jemelka 19.2.2019 13:31

takovyto pohlem na vec pusobi zmatek - proto aktiviste neznali historie zacali v USA kacet sochy, prejmenovavat instituce a oznacovat vyznamne vojevudce, vedce, politiky atd. za rasisty - velmi uzkoprse snad to brzy skonci !

V. Církva 19.2.2019 15:26

Neskončí to, dokud někdo jasně neřekne, že jakékoliv lynčování je špatné a trestné. I to proti bílým i to neobolševické i to proti mužům.

F. Grimes 19.2.2019 12:37

Zajímavé je, že stejní lidé kteří vidí Neesonovo chování jako neomluvitelné, omlouvají skutečné vrahy. Jsou případy černochů kteří vraždili hlavně bělochy, k činům se přiznali, a teď po letech je čeká trest smrti, po tom co ve vězení našli boha a svých činů údajně litují. Je dostatek levičáků kteří pro ně žádají pochopení, s tím že se člověk dokáže změnit. Ovšem Neesonovi, i když nic ani neudělal, neměří stejným metrem, a u něj možnost změny nepřipouští, ani po 40 letech.

Na druhou stranu, Neeson jako Hollywoodský liberál tuto kulturu netolerance pomohl stvořit, tak si za to částečně může sám.

J. Šrámek 19.2.2019 10:31

Vidíte,kam vede taková blbost,jakou je momentálně postižená tzv..,,západní" společnost.Když někdo něco udělá proti zákonu,tak je zločinec a jeho barva kůže,národnost a podobně je nepodstatná.Jen si je dobré dávat pozor na peněženku,nebo něco jiného,pokud potkávám lidi podobného vzhledu.Třeba s černou,placatou čepicí a futrálem na housle.Kamarád Ital se mohl uřechtat.

J. Maicel 19.2.2019 10:42

Jste to moc nepochopil, zde to není o tom posuzovat dle rasy či sociálního postavení toho "KDO NĚCO JIŽ UDĚLAL" (oloupil, zabil...) Ale o tom, že je nemístné přejít ulici, když proti vám jde "afro-gang", protože jste rasistická žumpa, co predestinuje, že bude problém, že máte sako a bílou hubu.... Dle nového "trendu" musíte zůstat na té straně ulice a nechat se kulturně obohatit... :-)

J. Maicel 19.2.2019 10:28

"BÍLÝ MUŽ" se musí dobrovolně sebebičovat, neziskovky to chtějí, každý musí vyndat své "atavismy" a kát se jaké je zvíře, vyvrhel, žumpa.... Přidám se k Linamovi, předpokládám že budu taky odsouzen, vláčen minimálně v plátku Romea.... Tedy má zpověď : indoevropané, co bydleli v dětství kousek od nás nás přepadávali v tlupách když jsme jako kluci šli ze školy, vždycky nám dali do huby a sebrali těch pár pětikorun, co nám mamky daly. nenáviděli jsme je a volili různé "únikové cesty" ale stejně nás vyhmátli. Pak mi šlohli první kolo co jsem dostal, skládačku, bylo mi 11, smáli se mi do xichtu a zmlátili mě... Myšlenky, co mě napadaly dále rozvádět nebudu, i na dítě byly dost radikální... a teď všichni do mě...

V. Církva 19.2.2019 15:36

Férově je třeba říct že pokud to bylo tak jak to popisujete, byl by to typický případ rasismu a snad i organizovaného zločinu.

Na druhé straně, v ČR jsem se osobně do konfliktu s takovým řáděním setkal i u Romů ale především u "bílých" part. Ty následky setkání s bílýmy partami byly horší, takže nemůžu být rasista. Prostě nemám rád jakékoliv darebáky a jsem pro tvrdé postihy především v davu silných darebáků.

V. Církva 19.2.2019 15:38

"silných" - mám na mysli stádovitých v davu "silných" jinak tedy zbabělců.

A. Rente 19.2.2019 9:41

Autor se touto masarykovskou argumentací dopouští stejně nefér přístupu k Liamovi jako ti, co ho pranýřují. Jedni ho kritizují, protože je společensky nepřijatelné zabíjet černochy. Autor ho omlouvá, protože je společensky nepřijatelné kritizovat Masaryka (který se choval jako pitomec). Problém je jinde: Proč neodpustit člověku za čtyřicet let staré jednání v afektu, kterého lituje, ke kterému se sám přiznal a které bylo bez následků? Byť bylo sebevíc pitomé.

J. Tachovsky 19.2.2019 9:44

Jake jednani ? Vzdyt nic neudelal, jen chtel.

M. Rozbořil 19.2.2019 9:28

Začíná to pseudokorektností, pokračuje hyperkorektností, následuje obecné pokrytectví, kryjící fanatickou diskriminaci. Zajímavé je, že Amerika si tím nejednou prošla, ale poučení veškeré žádné. A že se reexport do Evropy takto daří, je větší průšvih, než bychom čekali.

A. Čepek 19.2.2019 12:19

Thoughtcrime (c) George Orwell

Najdete na Lidovky.cz