Pondělí 14. června 2021svátek má Roland 7 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

HOŘEJŠÍ: Jsme obětí promořovačů? Nepřiznaná strategie vedla k nynější katastrofě

Pandemie covidu-19 je s námi už více než rok. Je těžkou ranou celému světu – a to především té jeho nejbohatší a ekonomicky a technicky nejrozvinutější „západní“ části, jejíž jsme součástí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Rohan 12.3.2021 16:49

Nejvice citovany cesky7 vedec? Kde jste to sebral, clovicku?

F. Křiklán 8.3.2021 15:51

Pane Hořejší, snažíte se působit jako expert, ale Vaše úsudky jsou nesmyslné. Dávám za pravdu příspěvkům, které Vás hodnotí jako extrémistu z opačného spektra vyšinutých názorů. Na jedné straně spektra jsou patologičtí popírači a šiřitelé konspiračních teorií a na druhé straně stojí ti, kdož obdobně patologicky tvrdí, že za všechno může vláda, politici a epidemiologové-promořovači. Poněkud směšné, nemyslíte si? Působíte jako zakomplexovaný a zneuznaný člověk, který se takto chce jen mstít.

V. Kreil 7.3.2021 18:52

Názor pana Hořejšího je skutečně naivní. Podobně naivní jsou názory popíračů covidu. Jen z opačného konce extrému. Navíc pan Hořejší působí ublíženecky, jako kdyby se chtěl jen mstít za nějakou křivdu. Jak může tak hloupě tvrdit, že vláda u nás skrytě promořuje, když loni na jaře reagovala vláda naopak hystericky a zavírala hranice do okolních států? A prosazovali jsme roušky, které v té doby v okolních státech ani v Americe nebyly. Divím se, že tak hloupé názory jsou vůbec zveřejňovány v seriozním deníku.

Z. Lapil 7.3.2021 10:33

Ať počítám, jak počítám, tak 1 321 331 nakažených k dnešnímu dni NENÍ 75% z deseti miliónů, i kdybyste řekla, že byla zachycena jen třetina případů.

V. Petr 6.3.2021 18:27

Jsme na tom stejně, jako ti NEJHORŠÍ. Jen to zkuste porovnat s disciplinovaným Německem!

V. Petr 6.3.2021 18:25

Otevření skiareálů bylo podmínkou komunistů pro podporu nouzového stavu, který opozice nakonec NESCHVÁLILA!

V. Petr 6.3.2021 16:09

R^R^R^

V. Petr 6.3.2021 16:05

To, že hranice "uzavřít nejdou" byste měl říci soudruhovi Gottwaldovi, vy blázne!

V. Šťastný 6.3.2021 7:14

"Vyhnat virus";-D Jak to chce ten génius udělat v zemi uprostřed lidnaté Evropy, která se nemůže úplně uzavřít, jako třeba ostrovní státy. Nad to, nejsme takřka v ničem soběstační, takže musíme dovážet mimo jiné i potraviny a musíme je něčím platit, tedy tovarem vyrobeným u nás. Nějaká tvrdá uzávěra je chiméra. Hranice uzavřít nejdou a nechávat lidi zavřené doma je jen neúčinná sebepoškozující pakárna a šikana.

D. Stys 6.3.2021 6:34

chirurgické oddělení některé okresní nemocnice. Jenže on se bojí předstoupit před tvář vševedoucího, který mu to spočítá. A ječí strachy.

D. Stys 6.3.2021 6:32

Houby promořovací strategie. Neznalost z blbosti a následně akce, které rozvoj epidemie jen akcelerovaly.

Na rozvoji té blbosti z neznalosti se Václav Hořejší svými blbými kecy, že "řádové rozdíly jsou vlastně jedno" a "testy, které více vypovídají, jsou nákladné" v červenci zasloužil více než kdo jiný http://blog.aktualne.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=37296 . Větší zásluhu na té blbosti má už jen národní koordinátor Marián Hajdůch, který rovnou prohlásil, že lépe provedená studie je "politicky nešťastná" https://twitter.com/marian_hajduch/status/1272560910796718080.

Když máme takové intelektuální koryfeje, není divu, že děláme akce, které jsou kontraproduktivní a vedou k akceleraci epidemie https://www.dzurnal.cz/index.php/2020/11/04/na-hromnice-s-presnosti-jedne-hodiny-nastane-slunovrat/ . No a Václav Hořejší si své "zásluhy" o současný stav je vědom a věren osvědčené metodě ječí "chyťte zloděje".

Kdyby chtěl nějak odčinit svou vinu, mohl klidně nastoupit jako dobrovolník na

V. Čihák 5.3.2021 21:37

Promoření není katastrofa. V celkovém počtu nakažených od počátku pandemie jsme na tom podobně jako Holandsko a Belgie. Medii podporovaná destruktivní kyvadla nemocí získávají přívržence. Zdraví jde stranou. To je katastrofa.

V. Čihák 5.3.2021 21:29

V celkovém počtu nakažených na 100 000 obyvatel od začátku pandemie jsme sotva na úrovni Holandska a Belgie, tak v součtu dobré.

L. Machala 5.3.2021 21:04

8-o

V. Čihák 5.3.2021 20:21

Jsou dva typy lidí. První jsou přesvědčeni, že za všechny špatnosti můžou druzí a svět je nespravedlivý. Druzí berou svůj život do svých rukou, nehekají a cítí osobní odpovědnost, život žijí a ovlivňují. První skupině se život "děje" a musí ho s nasazením sil nějak přežít, druzí jsou povinni to zajistit.

P. Koutný 5.3.2021 19:13

takoví "experti" jako ten advokát zblbnou experty jakýsi Přemysl a ti to šíří dál

co škody už nadělal sice lékař, ale stále jen "bohatý ukecaný zubař" Šmucler, tedy v oboru pandemie diletant, tím že se montuje do řemesla virologům, epidemiologům, vakcinologům, hygienikům...

P. Koutný 5.3.2021 19:08

tvá tvrzení jsou tak hloupá a postavená na tom, co píší Lidovky, že bych řekl, že jsi zapletený v téhle blbé strategii, vedoucí k desetitisícům mrtvých

P. Koutný 5.3.2021 19:05

jasně nejvíc citovaný česky vědec Hořejší, molekulární imunolog, je podle tebe vůl?

ono to bude spíš obráceně...

a přečti si "vědče", co Hořejší napsal aspoň 5x a pomalu, aby jsi to pochopil

J. Dvořák 5.3.2021 18:47

Paní Vávrová, kdyby umřel jen každý pětistý člověk, tak by nám bylo hej. 8-o Při obyčejné chřipce umírá každý tisící člověk, takže by na covid umíralo jen 2x tolik. Bohužel u covidu je to mnohem horší. Vidím, že jste stejná počtářka jako biolog Hořejší. Přece kdyby se u nás vláda rozhodla jít cestou promořování, jak blábolí, tak bychom přece na jaře nebyli úplně nejlepší. Ne?! A nezašperovali to tady ! Jinak s Vámi souhlasím, že Klaus, Czáková a další jsou úplně mimo. Mimo je ale i pan biolog Hořejší, ale z druhého konce extrémistů ;-D

K. Vávrová 5.3.2021 18:40

Ještě podotýkám, že po tom prvním promoření, od něhož si v Manausu i na celém světě slibovali to, že aspoň teď už budou mít pokoj, už zase kolabují nemocnice a zase ryjou hromadné hroby bagrama....

K. Vávrová 5.3.2021 18:37

|Jistěže záměrně ne. \ale přinejmenším to tak "zvenku vypadá".

Ten článek jsem četla a níže na to reaguji. Jsou to nesmysly epidemiologa - amatéra. Pan advokát tam vyvozuje, že teď máme tenhle průšvih proto, že jsme na jaře včas šlápli na brzdu. A že kde na ní nešlápli, mají teď bene.A že škoda těch prázdných nemocničních lůžek na jaře ...(sic) Ale je to nesmysl. Nefunguje to.

K. Vávrová 5.3.2021 18:28

Jako takový nejvýraznější, až laboratorní vzorek "volného promořování" byl brazilský Manaus. Když pominulo to nejhorší - a bylo to opravdu hrozné - zkonstatovalo se, že tam bylo pozitivních 75% populace a že zemřel každý pětistý obyvatel.

Ať počítám jak počítám, tak mi vychází, že Česko je na tom úplně stejně..

Jen máme daleko robustnější systém zdravotnictví, takže nemocnice i zíchranky ty počty dosud ( v naprostém vyčerpání všech zúčastněných) zvládají, takže to venku opravdu tak nějak není vidět a všichni ti Klausové a Czákové můžou pořád ještě vesele vést své hloupé řeči. V Manausu by je hnali vidlema - nebo co tak za nástroje používají Brazilci...

K. Vávrová 5.3.2021 18:18

...a chuděrka vláda se nemůže bránit a nemá prostředky zavést něco dostatečně logického, fungujícího a oprávněného, aby té zlé, ošklivé opozici zavřela pusu, že.... \nemohla včas vysoutěžit rozvozce vakcín, nemohla, chuděrka vláda, včas logisticky připravit očkovací centra, nemohla včas stopnout rozvol|ňování, musela se celý leden a půlku února dohadovat o skiareálech.... chuděrka vláda....

Z. Přemysl 5.3.2021 18:15

Ale tak to není. Nikdo nic úmyslně nepromořuje. Naopak jsme to na jaře ve srovnání s jinými evropskými státy s uzavřením všeho včetně škol přehnali. Jinde na jaře školy nezavírali. Přečtěte si článek, jak ho zmiňuje pan Dvořák. Tam je to popsáno přesně a výstižně

https://www.lidovky.cz/nazory/dubensky-proc-covid-ve-svete-ustupuje-a-u-nas-roste.A210304_144403_ln_nazory_liluj

K. Vávrová 5.3.2021 18:15

No tak právě na tenhle tenhle článek mi poslala odkaz osoba, která je vystudováním mikrobiolog a povoláním biochemik. Se zcela rozhořčeným komentářem, že proč se proboha zase montuje do epidemiologie někdo, kdo o tom ví naprostý prd.

Dovolte mi ocitovat: " Zase jeden epidemiolog - amatér, tentokrát jindrichohradecjý advokát něco vykládá o promořování a mudruje o tom, že tam, kde byla první vlna těžká, druhá vlna nepřišla, a že je vlastně škoda, že ta nemocniční lůžka u nás zůstala na jaře prázdná, že by nemusela být plná teď.

Akorát, že tohle už bylo ixkrát vyvráceno. Promořování nefunguje. Ne bez masivních obětí.

V brazilském Manausu, vzorovém místě "promořování", kde bylo v první vlně 75% pozitivních a každý pětistý zemřel, teď zase nemocnice kolabujou a ryjou bagrem hromadné hroby... Ve Francii je opakovaně nejzasaženější Alsasko a sever země, i když už na jaře odtamtud rozváželi pacienty ve vlacích TGV na západní pobřeží, které bylo vcelku v pohodě tehdy a je i teď.... Pan Dubenský

K. Vávrová 5.3.2021 17:33

Každopádně ale zcela věrně popisuje realitu. Možná je to promořování naší společnosti nezáměrné, ale každopádně dosti drsně probíhá. \i já si myslím, že kdyby se covid týkal dětí, tak že prakticky nikomu nebude zatěžko skutečně lockdown udělat a dodržovat, a i ten průmysl by to se skřípěním zubů vydržel. |ale to o tom, že "slabý kusy musejí odpadnout" a "pani, představte si, že každej musí umřít" a "umírají ti, co by umřeli za dva měsíce stejně" , to slyšel a četl člověk nejmíň tak jednou denně aspoň do listopadu.

Z. Přemysl 5.3.2021 16:07

Biolog Hořejší píše nesmysly. Eliminační metoda může zafungovat tak leda v nějaké odříznuté zemi, jako je N.Zéland nebo Austrálii a ne v zemi ve střední Evropě. I ve Finsku jsou dnes na rekordních číslech a kdyby neexistovalo očkování, tak by se tam všichni postupně promořili jako u nás. Tam kde chytli první vlnu naplno, tak už to ustupuje. My ji chytli až v říjnu, tak to bude holt o toho půl roku delší.

J. Dvořák 5.3.2021 15:48

Vždyť u nás nikdo promořování nechtěl. Od začátku to byla nechtěná realita, před kterou se jen zavíraly oči. Když je dneska 1,25 mil oficiálně nakažených a další dvojnásobek (2,5 mil.) neoficiálně a nechtěně promořených, tak si i prosťáček může spočítat, že v létě tu bude dohromady kolem 6 mil. nakažených + promořených. A jsme skoro za vodou, když se k tomu připočte ještě pár naočkovaných. Mnohem chytřejší se mi zdá tenhle článek, který uhodil hřebíček na hlavičku

https://www.lidovky.cz/nazory/dubensky-proc-covid-ve-svete-ustupuje-a-u-nas-roste.A210304_144403_ln_nazory_liluj

J. Nový 5.3.2021 12:58

Svatá prostoto;-D

R. Vacek 5.3.2021 12:53

Ještě snad dva odkazy, jak se rozdílný přístup Taiwanu a Británie projevuje na ekonomice:

Taiwan:

https://tradingeconomics.com/taiwan/gdp-growth-annual

Británie:

https://tradingeconomics.com/united-kingdom/gdp-growth-annual

I tady je vidět, že Británie si s promořováním vybrala velmi drahou cestu.


Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s nejvyšším IQ

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Oficiálně se považuje za nejchytřejšího Čecha. Jako robot ale nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním...

Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

Fotbalista Tomáš Souček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

Antikoncepce: Jaký vliv má na zdraví popisuje MUDr. Alexandr Barták. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....