16. listopadu 2017 1:41 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Maminky již nemusí sjíždět kočárkem z chodníku do silnice

Oprava chodníků | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oprava chodníků | foto: ARCHIV RADNICE

HORNÍ DUBŇANY (Jihomoravský kraj)  Jsme poslední obcí Jihomoravského kraje směrem k Jaderné elektrárně Dukovany. Poté již začíná Kraj Vysočina obcí Dukovany. Rodinné domky u nás jsou postaveny převážně kolem hlavní silnice. A se silnicí bývá ruku v ruce pěší komunikace.

Naše místní chodníky nebyly zrovna chloubou obce. Byly v některých částech již tak zdevastovány, že jsme se obávali možných úrazů. Stejně tak i jejich zimní údržba byla velice náročná a každé jaro jsme počítali nově vzniklé problémy.

Nerovnost terénu znepříjemňovala práci zaměstnancům obce a hlavně chůzi našim občanům. Jenomže malé obce s malým rozpočtem si nemohou v investičních akcích vyskakovat a důkladně musí vážit každou částku do rozpočtu na další rok. Díky Nadaci ČEZ jsme získali dotaci na opravu našich chodníků a v současné době probíhá již druhá etapa výměny dlažby. Nikdy by mě nenapadlo, kolik problémů může nastat při takové stavbě. Jsem ráda, že při ní spolupracuje skupina odborníků a lidí znalých, kteří vzniklé nedostatky umí rychle a jednoduše odstranit.

Máme zájem na tom, aby nám nové chodníky dlouho sloužily a zpříjemnily vzhled naší obce. Aby maminky s kočárky nemusely sjíždět do silnice a dětem koloběžky již neuvázly ve kdejaké skulině. Ráda bych poděkovala všem, co se na daných pracích zodpovědně podílejí za každého počasí a hlavně těm, díky kterým můžeme konečně tuto akci dovést ke zdárnému konci.

JIŘINA SMEJKALOVÁ, starosta obce Horní Dubňany, Nezávislí Horní Dubňany

JIŘINA SMEJKALOVÁ, starosta obce Horní Dubňany, Nezávislí Horní Dubňany

JIŘINA SMEJKALOVÁ, starosta obce Horní Dubňany, Nezávislí Horní Dubňany

Najdete na Lidovky.cz