1. března 2013 12:40, aktualizováno  13:02 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

HŘEBEJK o Karlovi S.: Havel by se takhle před Zemanem neponižoval

Režisér Jan Hřebejk v posmutnělé Lucerně po vyhlášení výsledků voleb. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Režisér Jan Hřebejk v posmutnělé Lucerně po vyhlášení výsledků voleb. | foto: MAFRA- Michal Růžička

Režisér Jan Hřebejk reaguje na kritiku od Karla Schwarzenberga. Podle neúspěšného prezidentského kandidáta Hřebejk přestřelil tvrzením, že Miloše Zemana obklopují "rudá a hnědá prasata, která táhnou lháře a demagoga na Hrad". Režisér později vysvětlil, že nemluvil o Zemanových voličích, ale o lidech, kteří v prezidentské kampani používali nefér praktiky.

Vážený pane ministře, milý Karle,

Naprosto vás chápu, že jste chtěl ukončit malicherné dotírání a dětinské stížnosti Miloše Zemana na moji a Krausovu neomalenost.

Brilantní humorista a mudrc, navíc už prezident, si vyprošuje… Jasně, všichni jsme slyšeli jeho omluvy za stranické knížky ČSSD vázané v lidské kůži členů ODS, za zdegenerovaná knížata atd.

ČTĚTE VÍCE:

Já bych v pětasedmdesáti a po tolika letech v relativně normální zemi už měl taky rád klid od těchto žvástů. Mě Vaše distanc nevadí a ani neuráží, ačkoli za humor si nadále dovoluji považovat tvorbu Jana Krause - s nevyhnutelnými výjimkami, mezi které ironizování účelové Zemanovy šaškárny s dcerou nepatří . Ano, můj komentář byl sice formálně přes čáru, ale věcně naprosto v pořádku, což nejen my dva přeci víme.

Stydím se, že jsem to řekl. Vážně. Že jsem Zemanovi natolik polichotil zájmem, který si nezaslouží. Nezaslouží si žádné komentáře a z mého pohledu ani podat ruku a pro Klause už dnes platí totéž. Trochu principiálnosti by v té celkové amorální sračce nezaškodilo. Celkovou sračkou nemyslím situaci v této zemi, která není zdaleka tak špatná a já – trochu mě přeci znáte – nejsem ani defétista, ani škarohlíd, a považuju se za patriota, který to tu miluje a něco koná.

Zemanova oslava vítězství s přáteli

Zemanova oslava vítězství s přáteli

Havel by se takhle před Zemanem neponižoval, a to mě na vás mrzí! Vyprdněte se na něj. Fazónu udržovat, když si v zásadě myslíte, to co já… Mně ještě něco jakž takž hrozí, jsem chudej a čtyřicátník, ale co vede Vás, plnit, co si plovoucí oči Miloše Zemana přejí!?

Ano, já o nic v politice ani v byznysu neusiluji, a z mailů od lidí, co mi píší vzteklé vzkazy v pracovní době z počítačů svých zaměstnavatelů, si nedělám nic, protože, ať si myslí závistivci cokoli, nejsem placen ze státní kasy.

Mohl jste s odpuštěním přece říci něco elegantního, jak Vás znám, že my jsme sice s Krausem hulváti, (no jo no), ale tento prezident?

Je to jako v tomto vtipu: Opilý pán jede tramvají a pozvrací paní, sedící pod ním. Ona se rozčílí: Vy jste ale prase! – Já, že jsem prase? Podívejte se na sebe! (hehe).. Váš pan prezident.

Maradona hrál prostě rukou, a my pískáme! Pískáme i za vás a za naše děti. Tak nás prosím nechte občas písknout, zatímco si emzetko formuje svůj sovět, děkuji.

Lživé výroky v prezidentské kampani


Nechyběl ani boj o hlasy známých osobností. Koho podpořili slavní?


Silné výroky a ostrá slova kampaně. I to je prezidentská kampaň.


PŘEHLEDNĚ: Kolekce podpásovek: hajlování na hradě, podraz kamarádky a otec kolaborant

Jan Hřebejk

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!