Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rádl 17.9.2019 10:37

Odvádět daně řádně je otázka principu, EET to sice nevyřeší, ale může k tomu přispět. Argument o malých únicích neobstojí, pokud byste zrušili dopravní předpisy a značky, asi byste na počátku taky ušetřili. Ale co pak.

Pokud někdo stavěl dům, tak ví, že první otázka řemeslníka při stanovení ceny je - chcete to s dokladem? A tak to bude i nadále, lidi těžko předěláte.

J. Václavíková 15.9.2019 20:54

Pro pána dotace, pro kmána bič.

P. Čech 16.9.2019 7:56

A co přídavky na děti, všelijaké socanské dávky a pobídky? To není bič? Ale je! Stejný jako ty dotace.

P. Čech 15.9.2019 7:43

EET "dusí" podnikatele? To by mne zajímalo jak. Konečně bychom již měli přestat nazývat ševce a instalatéry, jakož i cidiče bot podnikateli. Podnikatel je něco úplně jiného. I pro t.zv. OSVČ by nemělo být zvedení EET ničím devastujícím. I tito lidé by měli totiž mít provozní kapitál pro takovéto nenadálé výdaje. On to vlastně žádný nenadálý niklad není, protože se o něm ví již dávno a každý se na jeho zavedení mohl dávn dávno připravit. Zdražování el energie mnohem více devastuje živnostníky i podnikatele, o běžných lidech nemluvě. S tím ovšem politici nedělají nic.

" Zůstaly tak jen politické argumenty". Co to je ten politický argument? Je to prázdný pojem, který nic neznamená. Je to jen a jen "kec", nic jiného. Politici totiž obvykle žádné skutečné argumenty nemají, pouze hloupě a nezasvěceně žvaní jako např. Kalousek, Fiala, Výborný, Hamáček, Filip, Bartoš, Gazdík a jim podobní. Zde nejde vůbec o argumentaci, ale o volnou soutěž politických stran. Typ "volné soutěže", který působí s

P. Čech 15.9.2019 7:56

působí na cca 25-30% našich lidí (říkám jim ovčané politických stran). Těchto hloupých lidí ovšem rychle ubývá, což je možno vidět na procentuelním zastoupení voličů politických stran u voleb do poslanecké sněmovny. Politické strany obecně dosahují ostudných výsledků a jejich situace se nadále zhoršuje. Jen tak dál! Ony totiž politické strany již dávno prokázaly, že stát řídit neumí a tudíž nemohou. Umí pouze hloupě kecat o nějakém "utlačování" podnikatelů formou zavádění EET.

H. Kotaz 15.9.2019 8:20

To nerozlišování podnikatelů a živnostníků mají na svědomí " novináři " ( stejně jako mnoho jiných věcí - např. přednost chodců na přechodu téměř absolutní ). A že bylo nakonec prosazeno EET ? Když je blbej začátek ( téměř veksláckej ), tak se to časem musí spravit. Nebyl zájem novodobých svazáků poučit se ve světě, u západních sousedů a zavést to u nich prověřené.

P. Čech 15.9.2019 8:30

Máte pravdu až na to, že nerozlišování podnikatelů a živnostníků nemají na svědomí jen novináři. Začal s tím Václav Klaus a jeho spřátelení politici, ponejvíce "bývalí" komunisté, kteří, pokud se pamatuji, nazývali cidiče bot na Václavském náměst podnikatelem. Podnikateli byli také všichni, kdo v malé privatizaci dostali papírnictví či prodejnu zeleniny. A tady to všechno začalo.

H. Kotaz 15.9.2019 9:40

Ano, máte pravdu, většina médií to papouškuje dodnes.

J. Novák 16.9.2019 1:26

Takže, podle vás, živnostníci nepodnikají? Jak byste definoval podnikatele a jaký je podle vás rozdíl mezi živnostníkem a podnikatelem? Napsal jste, že "podnikatel je něco úplně jiného". Můžete tedy definovat, co že je tedy jiného?

V. Václav 15.9.2019 18:48

voni jsou hlava, pane vachmajstr, teď ještě prosím o vysvětlení rozdílu mezi podnikatelem a živnostníkem, to by mě zajímalo

P. Čech 15.9.2019 19:47

Podnikatel podniká, živnostník obvykle poskytuje služby přímo konkrétním lidem. Podnikatel je člověk, který získává vysoké finanční prostředky prostřednictvím inovačních podnikatelských strategií a taktik, zatímco živnostník v českém prostředí je osobou samostatně výdělečně činnou

V. Václav 15.9.2019 21:33

tedy upřímně, čekal jsem od vás nějakou pitomost ale tím co jste sesmolil jste překonal všechna očekávání. Pokuste si to po sobě přečíst a pak si dejte facku a pořádně, děláte to pro sebe.

P. Hlosta 15.9.2019 7:22

Jedno je kolečko u tragače! Zákonitost neustálého dozoru státu nad snažícím se člověkem je daná vazbou ve vládě socialistů s miliardářem - velkokapitálem a područí odborů socialistům. Navíc máme klientelistickou společnost a ta má též zákonitosti pro potírání středního stavu při jeho vzniku. Na politické scéně není taková strana, která by toto uváděla na správnou míru, seznamovala s tímto faktem občany. Tak se stalo, že naivní, nic netušící občané, zvolili miliardáře(nepodstatné je kterého) takovou silou mandátu, že ten se stal vedoucí vládní silou. Navíc se tzv. pravicové strany distancovaly od něj, že do vlády s ním nepůjdou, takže velkokapitál nemá žádnou přirozenou brzdu. Vládne tak jen konkurence mezi klientelisticky účastnými. Drobní podnikatelé, snaživí lidé, nemají šanci se na trhu uplatnit. Velí velkokapitál a socialismus k tomu. Státní zaměstnanec, spříznění v politice s velkokapitálem, účastnící se v klientelistickém kolečku u státních a obecních zakázek, ti všichni mají ben

P. Hlosta 15.9.2019 7:25

ustřihlo mi to konec věty a příspěvku

....ti všichni mají bene. Rozhodně by nám to nemělo být jedno!

P. Čech 15.9.2019 7:49

"Snažícím se člověkem"??? Jde o to, jak (nikoliv jak moc) se snaží. V prostředí živnostníků jsem se pohyboval 5 let a mohu Vám odpovědně říci, že cca 95% z nich podvádělo při výpočtu svých daní. Zásadním nešvarem je dodnes nepožadování dokladu o platbě objednavatelem služby a tím nezařazením platby mezi oficielní příjmy. Toto ovšem neodstraní ani EET, může to pouze zmírnit.

P. Cis 15.9.2019 10:16

Jistě, ani halíř šedé ekonomice, je nezbytné zajišťovat prostředky na dotace malých nezávislých firem pana premiéra...

P. Čech 15.9.2019 12:32

Nikoliv. Osobně jsem pro naprosté zrušení všech socanských přídavků, pobídek, dávek, ale i dotací s jedinou výjimkou. Těch, které jsou směřovány k lidem nemocným a nebo zdravotně handicapovaným. Zdravý a pracovitý člověk žádné takové socanské benefity nepotřebuje.

P. Čech 15.9.2019 12:34

Nepotřebuje je ani žádný úspěšný podnikatel. Když je ovšem socanský stát obecně všem vnucuje, byl by každý podnikatel hloupý, kdyby toho nevyužil.


Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...