Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Cedivoda 4.8.2019 17:34

Měli bychom začít plakat všichni a hodně rychle. Ta smlouva totiž omezovala nejenom zbrojení, ale i rozmísťování zbraní, které jsou nebezpečné nejvíc ze všech. Proti letadlům nesoucím atomové a vodíkové zbraně je současná obrana velice snadná. Proti raketám mezikontinentálním je obrana dnes skoro dostačující a je celkem možné, že během doby jejich letu ze vzdálených odpalovacích ramp, což je přibližně čas jedné hodiny, je možno jich většinu zničit. Masivní útok raketami krátkého a středního doletu, kde jde o časy v jednotkách minut, je prakticky nemožné odvrátit nad územím mímo cílovou zemi. Pokud USA vrátí tyto rakety na území Evropy na staré základny (GB, Turecko, Norsko, Belgie, Německo) a na nové základny v Litvě, Rumunsku, Polsku na Ukrajině a v Gruzii, pak Rusko bude nuceno reagovat. A situace bude na hranici války, kterou by Evropa nepřežila. Ani noha, jak se říká.

J. Holoubek 4.8.2019 13:38

Kde Bureš fasuje takový vodborníky? .-)

J. Holoubek 4.8.2019 13:38

... To je ale hlavička ten, ta, to Hudema. .-)

V. Václav 4.8.2019 10:31

fakta jsou například přepadení ukrajiny, obsazení krymu, přepadení gruzie

M. Mikulec 4.8.2019 9:57

Když se podíváme na mapu, jak a kde jsou rozmístěna vojska NATO, a stále se blíží k Rusku, tak je hloupé nazývat Rusko agresorem. Agresívně se rozšiřuje NATO. Už je v Pobaltí a Polsku. Hezky obkličuje Rusko. Trochu faktů by pisálkům neuškodilo.

J. Zima 9.8.2019 8:31

Nastudujte si prosím trochu historie. Potom, co zažilo Polsko a pobaltské státy od Ruska potažmo SSSR se nikdo nemůže divit, že požadují ochranu NATO. SSSR pobaltské republiky v roce 1940 prostě zabral a nikoho se na nic neptal. Dnes už nikdo moc neví, že tam v roce 1941 vítali wehrmacht jako osvoboditele. Že to byla výměna jednoho diktátora za jiného je věc jiná, to v té chvíli nemohli vědět. Po obsazení Krymu se dá čekat cokoli. Co když si Putin vzpomene např. "chránit" Rusy v Lotyšsku? Až to tam ovládnou zelení mužíci bude už pozdě.


Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...