Neděle 9. května 2021svátek má Ctibor 4 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

HUDEMA: Vítěz v době krize

Na první pohled to vypadá, že vláda má čas jen na projednávání opatření proti šíření koronaviru a na řešení ekonomické krize, kterou brzdění epidemie způsobilo, a následnou pomoc jednotlivcům a firmám. Ale některé věci stále jedou podle starého plánu a za časů koronaviru, zdá se, procházejí vládě zásadní věci bez velkého brblání opozice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Selinger 1.5.2020 7:43

To není první článek pana Hudeny, po jehož přečtení mám dojem, že by pan Hudena měl změnit profesi a jít třeba pomáhat do zemědělství.

P. Čech 1.5.2020 8:10

Proč by to dělal, když jsou noviny ochotny mu ty jeho nesmyslné bláboly tisknout? Vy byste snad šel kopat kanály, když by někdo byl ochoten Vám za nicnedělání (mírný výraz) platit?

P. Čech 30.4.2020 8:32

Ten pan Hudema je neuvěřitelný duševní pošuk. Podle něj, pokud někdo (zde stát) vlastní cca 70% akcií firmy, je to firma soukromá. Soukromá firma by to byla, pokud by nedpoloviční počet akcií vlastnil jednotlivec či skupina jednotlivců. Nikoliv stát. ČEZ je typicky státní firma. To ovšem pan Hudema , ve své duševní zaostalosti nechápe. Já zase nechápu, jak mohou takoví hlupáci psát do novin. Četl jsem od něj toho nemálo, ale ani kapička vzdělanosti z toho neukápla.

P. Pruner 30.4.2020 11:21

Je to akciovka s neopomenutelnými právy soukromých akcionářů. Udělalo se to kdysi blbě, ale je to skutečnost. Stát si nemůže dělat co chce, nemá dostatečnou většinu.

Kdysi jsem pracoval v zahraničním koncernu a ten vykupoval soukromé akcie své firmy v ČR, aby snížil počet soukromých akcií pod úroveň zakládající práva menšinových akcionářů.

P. Čech 30.4.2020 15:00

Co je to ta "dostatečná většina"? Podle mne je většina jen jedna. Konkrétně takový počet, který obsahuje minimálně 50%+1. Všechno jiné, ostatní, je vše možné, jen ne většina. V tomto konkrétním případě má menšina (zde 30%) jistá práva, nikoliv ovšem právo rozhodovací.

P. Pruner 1.5.2020 19:16

Ano, Ministerstvo financí má v ČEZu "jen" 69,78%. Zbytek do 100% mají další právnické a soukromé subjekty.

P. Pruner 29.4.2020 21:40

Pane Hudemo, každé řešení má klady a zápory, které jste popsal. Ale jak by se to tedy mělo řešit podle Vás ? Sám správně poukazujete na některá úskalí tak obrovského dlouhodobého projektu. Příklady ze zahraničí včetně častého prodloužení doby realizace nám asi také moc nepomohou. Mám pocit, že vedle úsilí o co nejlepší kontrolu nákladů se nic lepšího nevymyslí - a že k výstavbě dalšího bloku není v našich podmínkách alternativa. Je životně důležité, abychom v elektřině byli soběstační a čas letí.

P. Čech 30.4.2020 8:34

Panu Hudemovi nemá žádného smyslu něco takového vysvětlovat. Na pochopení tohoto jeho duševní schopnosti zdaleka nestačí. Je to typický novinář a to říká vše.


Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...