29. listopadu 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Hurá na trhy do místní školy

Vánoční stromek na střední škole v Opočně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční stromek na střední škole v Opočně. | foto: Archiv radnice

Opočno Město Opočno nepořádá klasické vánoční trhy, ale i přes to je zde živo! Pořádá vyhlášenou kulturní akci Mikuláš v Opočně. Snaží se tak potěšit všechny své nejmenší obyvatele, jejich rodiče i prarodiče příjezdem Mikuláše, divokým čertovským rejem a přítomností půvabných andělů. Tímto pomáháme udržet krásnou českou tradici, podporujeme soudržnost rodiny a zároveň otevíráme krásné předvánoční období adventu. Akce je vždy spojena s bohatým a zajímavým programem pro malé i velké, s vánočním ohňostrojem a se slavnostním rozsvěcením vánočního stromu v Opočně. Pro návštěvníky zajišťujeme také občerstvení. Vůně punče, svařeného vína, trdelníku a ostatních dobrot nám pomáhá podpořit příjemnou vánoční atmosféru.

Zároveň nás každoročně během této akce svojí iniciativou podporuje místní škola, která nově po sloučení s dalším subjektem nese název Střední průmyslová škola, Odborná škola a Základní škola, Nové město nad Metují společně se zapsaným spolkem Madlena, podporující žáky školy. Škola pravidelně v den příjezdu Mikuláše do Opočna ožívá předvánočními trhy spojenými s reprezentativní vánoční výstavou nesoucí název Vánoce v Opočně.

Návštěvníci v areálu školy mohou zhlédnout nádherná adventní a vánoční aranžmá a zakoupit různé výrobky žáků, kterými se škola prezentuje, a také naladit své chuťové buňky prostřednictvím občerstvení a cukrovinek, které rovněž připravují žáci a zaměstnanci školy. Je možné si zde posedět ve vánoční kavárně a za tónů koled si pochutnat na flambované palačince se zmrzlinou, domácím štrůdlu, ořechových rohlíčcích či na rozmanitých zákuscích. K mání je také zboží různých prodejců s dárkovými předměty, jimiž mohou návštěvníci na Vánoce obdarovat své blízké.

Do vánočních trhů se zapojují i místní spolky, např. zahrádkáři prodejem ovocných moštů a jablek. Na pořádek po celou dobu konání výstavy i po ní dohlíží zaměstnanci školy a žáci. Během letité historie pořádání této akce nikdy nebyl problém s kapsáři, zloději či jinými záškodníky. Vystavené zboží si během dne hlídají sami prodejci. Prostorami školy v první prosincový víkend již přes 20 let pravidelně projde přes 1200 spokojených návštěvníků.

Pro školu i město Opočno jsou to velké a významné akce, které rádi pořádáme pro obyvatele našeho města a okolí. I přes to, že jsou obě organizačně velmi náročné, jsme na ně patřičně hrdi. Přijďte se sami přesvědčit, jak se nám daří, a nasát příjemnou vánoční atmosféru k nám do Opočna – všichni jste srdečně zváni.

ŠÁRKA ŠKRABALOVÁ, starostka města Opočno, SNK

ŠÁRKA ŠKRABALOVÁ, starostka města Opočno, SNK

Šárka Škrabalová, starostka města Opočno, SNK

Advantage Consulting, s.r.o.
JAVA DEVELOPER APLIKACÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz