7. března 2019 1:02 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Retardéry se neosvědčily, způsobují hluk

Oranžový přechod od Nadace ČEZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oranžový přechod od Nadace ČEZ | foto: ARCHIV

IVANČICE (Jihomoravský kraj) Bezpečnost provozu i občanů v Ivančicích je řešena dlouhodobě a koncepčně. Asi první vlaštovkou, která posílila bezpečnost provozu ve městě, bylo zavedení radaru v místě vjezdu do města v roce 2011, dalšího pak o tři roky později. Systematickou kontrolou rychlosti řidičů se jistě zamezilo nepříjemným událostem ve městě.

Ke komfortu občanů přispělo také zbudování nových zastávek v roce 2015, a to jak přímo ve městě, tak také v místních částech Budkovice, Alexovice, Němčice a Řeznovice. Zastávky jsou moderní, udržované v čistotě, poskytují lidem ochranu před přírodními vlivy a vymezují prostor od silničního provozu. Vedení města zmonitorovalo také všechny přechody v Ivančicích a následně ve spolupráci s Jihomoravským krajem, Nadací ČEZ a Jadernou elektrárnou Dukovany byly zbudovány nové osvětlené přechody na nebezpečných místech nebo došlo k zřetelnějšímu označení přechodů reflexními prvky a červenou barvou.

Jeden Oranžový přechod tak vznikl u Základní školy T. G. Masaryka, na jedné z nejrušnějších silnic v obci, a druhý loni v prosinci před ivančickým Gymnáziem Jana Blahoslava.

Potenciální nadlimitní rychlosti řidičů jistě zabrání i dva kruhové objezdy, které radnice plánuje zbudovat v dalším období. Retardéry se bohužel příliš neosvědčily, místní občané si stěžovaly, že způsobují hluk.

MILAN BUČEK, starosta Ivančic, TOP 09 (za STAN)

MILAN BUČEK, starosta Ivančic, TOP 09 (za STAN)

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!