Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Já matu, ty mateš…

Názory

  14:38
Ad LN 30. 5.: Odpuzující matení Petra Vacka
Panu Neffovi musel někdo v minulosti (možná v době vzniku kulturní krajiny z původního pralesa) moc ublížit, protože, jinak zdravě se projevující Neviditelný pes, má jedno téma, s kterým se ne a ne kulturně vyrovnat (i v tom je zajedno s panem prezidentem).
Zasekl se v hodnocení environmentalistů zhruba v období před dvaceti lety v pozici technokrata, možná sci-fi technokrata v ohrožení, a vidí je i nadále jako nebezpečné zabedněnce přivazující se tu ke stromu, jindy cosi užitečného blokující.
Jako zcela neetické hodnotí pan Neff „environmentalistické monopolizování „péče“ o zdravé životní prostředí“. Zatím se mi zdá, že Zemi monopolizuje někdo nebo něco výrazně mocnější a způsobuje jí to značné jizvy. Pan Neff by možná navrhl zákonné omezení působnosti „zelených“ nejvýše do významnosti vykopání zanesené strouhy na odvod dešťové vody. Ano, to je pěkný příklad tzv. občanské angažovanosti z obce Zvole.
Domnívám se, že článek Petra Vacka neútočil prvoplánově na Ondřeje Neffa, ale snažil se vyjádřit určitý postoj, obavy ze zpupného počínání lidí.
Nedivím se, že pan Neff nezná pana Vacka. Pravda, nevím zda účelově nebo z nedostatku kulturního rozhledu. Já pana Vacka znám. O něco více než pana Neffa. Myslím si, že tak je tomu ve většině českých domácností. To je ale jiné téma. Pan Neff to někdy trochu míchá dohromady. Tak nevím, osočuje Vacek Neffa nebo Neff Vacka?
A ještě něco. Zelená není rudá, pane Neffe.
Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat