Čtvrtek 4. března 2021svátek má Stela 11 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Jak je tomu s naší rasovou čistotou?

Genetické průzkumy mají velký praktický význam | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Genetické průzkumy mají velký praktický význam |

Podle průzkumů společnosti Genomac, která se věnuje výzkumu DNA, jsme my Češi z genetického hlediska beznadějní podvraťáci.

Slovanství je v nás jen 51%, jakousi útěchou nám může být to, že druhý nejsilnější vklad je románský: Rus je s námi, kdo proti nám, toho Francouz setne. (Bohužel není jasné, zda náhodou k romanizaci nedošlo spíše vpády římských legií, doprovázenými intenzivním sexuálním násilím).


Další komentáře Bohumila Doležala najdete na jeho webové stránce www.bohumildolezal.cz.


Další rasové příměsi, z hlediska české národní ideologie negativní, nejsou až tak významné: naši odvěcí germánští nepřátelé nás poznamenali jen z 11%, židovského prvku (stalo se u nás zvykem, že slušný český člověk není na veřejnosti antisemita, ale je otázka, zda to platí i v soukromí) dokonce jen 9%.

Rasové zkoumání se má dotknout nejen národa, ale i jeho dávné vůdčí elity, rodu Přemyslovců. Úctyhodné státní instituce se budou zaobírat jejich genetickým profilem. V čele bude stát Správa Pražského hradu, která zjevně problému věnuje všechen čas, v němž nebude vytížena zápasem o Svatovítskou katedrálu. Výzkum je teprve v počátcích, už teď se ale rýsují znepokojivé otázky: měli Přemyslovci románský nebo snad dokonce anglosaský původ?

To nejhorší (že by měli původ germánský nebo snad dokonce nedej Bože židovský) se autor informace v Mladé frontě Dnes ani neodvážil vyslovit. Dopadli bychom jako před dvěma sty lety naši bývalí maďarští sousedé: tehdy je učený maďarský jezuita seznámil s tvrdou skutečností, že nemají nic společného ani s Féničany, ani s Atilou (což si ve své pýše namlouvala maďarská šlechta), ale zato jsou jazykově úzce spřízněni s Laponci.

Pro spravedlnost dodejme, že genetické průzkumy mají mít praktický význam (např. pro léčení zhoubných chorob).  Úvahy o rasovém profilu, které nás chtě nechtě stavějí na úroveň kokršpanělů, se na ně vážou teprve druhotně. Evropský středověk přistupoval k těmto otázkám velkoryse: věřil, že mezi lidmi a pejsky je podstatný rozdíl a že Evropa je celek, který patří dohromady a má být spojován i příbuzenskými vazbami. Proto si naši přemyslovští panovníci začasto brali za ženy německé a maďarské princezny a naopak provdávali své dcery do těchto zemí. Rozkvětu Českého knížectví, později království, ani naší suverenitě to nijak neuškodilo, naopak: přestože podle zlých jazyků naši poslední přemyslovští králové už ani neuměli pořádně česky.
,

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!