Neděle 28. února 2021svátek má Lumír 7 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

JANÍK: Ministerstvo se nám směje do očí. Nám všem

Ta situace se opakuje skoro každé pondělí. Nejvyšší kontrolní úřad pošle médiím pravidelnou zprávu o výsledku kontroly a čtenářům pak nezbývá než jen s údivem vrtět hlavou. Jednou jsou to špatně zaúčtované dotace za miliardy, podruhé předražené faktury pro jakési firmy za miliony, pak zase zbytečně drahé dálnice - zase za pár miliard.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 7.2.2014 14:24

Re: Navíc

Že by je měl Chalupa na chalupě?

J. Novák 7.2.2014 14:23

Re: Chalupa?

Tydra, fakt nemáš na klávesnici u s čárkou? A co r s háčkem, kterému se v Čechách říká ř? Jednou ano, jednou ne? Nejsi ty nemocen? Že by dysgrafie či nějaká podobná porucha? A léčíš se? 

Vidíš, já se angažuji a snažím se ti pomoci. To bys měl ocenit!

J. Novák 7.2.2014 14:16

Re: Sobotka je neschopný

A co s tím má Sobotka podle vás společného?

T. Mentlik 5.2.2014 20:17

Re: Tyto zprávy NKÚ dostává na projednání

Kdepak, zadny ruseni, ale jeho cinnost, pomerne nakladna, se nebude predavat vlade, ale policii a prislusnym uradum. Proto je ted takovy pokrik kolem zmeny pravomoci NKU. Najednou nekdo totiz prisel s tim - s poslancu, pochopitelne, ze NKU bude kontrolovat jenom NEKTERE instituce. NKU pochopitelne proestuje a par odvaznych, ze tim popiraji jehho podstatu -KONTROLU TOKU FINANCI A NAKLADANI SSE STATNIM MAJEKEM KDEKOLI!. Proto je tak na závadu. NKU ze sve podstaty nema zkoumat jen zakonnost - jako jine oborove kontrolni instituce, ale i UCELNOST nakladani s financemi a kdovi cim jeste. Uz neboztik Volenik si na to stezoval a ten byl hodne nepodplatitelny...

T. Mentlik 5.2.2014 20:11

Re: Ten fotorámeček za 14 K se jmenuje tablet,

Bingo :-)

T. Mentlik 5.2.2014 20:10

Re: Nechci nikoho omlouvat, ale nebyly to

Visi to tam tak ruzne po chodbach a repre kancelarich, celkem bych to chapal jako representaci, ale snad se to proboha nemusi menit za kazdeho noveho ministra jak namestci... ani kosile si clovek tak cast nemeni..

J. Šejnoha 3.2.2014 17:02

Sobotka je neschopný

Už dávno měl mít svého kontrolora vše by byblo v cajku !

E. Vašátko 3.2.2014 6:27

Ten fotorámeček za 14 K se jmenuje tablet,

patrně Samsung - to je tak v cenové relaci. Spíš by bylo zajímavé zjistit kdo ho dostal, proč a kde je teď.

J. Cedivoda 28.1.2014 13:34

Nějak jste nepostřehl,

že zpráva NKÚ hovoří o hospodaření Ministerstva životního prostředí za působení pana Mgr. Tomáše Chalupy, člena výkonné rady ODS, oceněného Záslužným křížem ministra obrany ČR v roce 2005, dlouholetého místopředsedy pražského regionálního sdružení ODS.

Ovšem v tom, že naše politické strany si na posty svých vedoucích funkcionářů, ze kterých se pak stávají premiéři, ministři a jejich náměstci, nějak intuitivně "vybírají" pěkné šmejdy máte pravdu. A platí to o VŠECH našich politických stranách. Mnohem lépe jsou snad na tom občanská sdružení, kde se snad najdou lidé, kteří chtějí pro společnost něco dělat. Nezbývá než ty "politické" strany prostě nevolit, abychom nebyli za blbce.

J. Cedivoda 28.1.2014 13:05

Tyto zprávy NKÚ dostává na projednání

vláda a to v plném rozsahu, kde je těchto kuriozit mnohem víc. Vláda pana Nečase, ale snad tyto zprávy vůbec neprojednávala, jak si několikrát stěžovali funkcionáři NKÚ. Pak je opravdu asi lepší NKÚ úplně zrušit a založit ministerstvo propagandy, které bude vysvětlovat lidu jak se má dobře a jaká nová zdokonalení našeho života na nás, naše vlády chystají. V Německu to svého času zavedli a několik let to dokonce vydrželo.

J. Šrámek 28.1.2014 9:35

Tento zpúsob hospodaření je všude.

Pokud existují státní firmy,nebo majitel fláká svoje povinnosti a je mu osud firmy lhostejný,tak se takto děje téměř všude.Zde se to nedělí na ,,modré" a ,,oranžové",ale na více,nebo méně hrabivé.Například je všeobecně známé,že v Německu je stavba dálnic podstatně levnější jak u nás i když jsou tam platy 3x vyšší!Nikdo se neodvážil najmout takovou firmu k výstavbě dálnice u nás!Bárta z VV se jako ministr dopravy jen zmínil o něčem podobném zkusil běžným způsobem označit stavitele a již byl vymyšlenou kauzou odstaven z funkce a vláčen soudy za nesmyslný čin.Když je miliardová stavba o 30% zdražována tzv.,,vícepracemi",kde je odpovědný projektant za takové lajdáctví!Nic není tak nepředvídatelného,aby to vyvolávalo takové korektury.Třeba se poučí ti současní ministři a dokáží něco změnit.Ovšem úloha ČSSD takové snahy dost omezuje.

I. Schlägel 28.1.2014 7:26

Re: Modří strašáci budou ještě dlouho vypadávat...

Hm, minimálně tak dlouho, jako ti oranžoví. Na stranickou příslušnost bych u tohoto druhu "podnikání" nespoléhal, pane kolego.

J. Farmačka 27.1.2014 22:00

Vláda ,,odborných" vyžírek a kdo že s ní přišel??

Tak to mějme dlouho na paměti. Úplně stejné lze čekat od nové vlády. Boje o klíčová ministerstva kde se rozdělují peníze, případně alespoň o náměstka, protože jak se prokecnul v televizi Štěch: chceme být také u hlavního zdroje státních peněz.  Přeloženo do čestiny: jsme vyžírky a neumíme si představit, že bychom nebyli  u hlavního pramene a zdroje. A to Sobotka sliboval funkční stát!!! Ale jen podle jeho not. Budeme mít premiéra, který nikdy nikde nepracoval a nemá vůbec žádnou odbornost, ministra vnitra-podvodníka a podrazáka, který vystudoval práva za 9 měsíců, herce ministrem obrany, ministra kultury faráře, který ještě nedávno dostal kopačky ze zcela zbytečného úřadu a tak by se dalo pokračovat. A to bude ten slibovaný funkční stát. Opět platí staré pravdivé - volič tradičně coby blbec.

M. Konečný 27.1.2014 19:45

Re: Nechci nikoho omlouvat, ale nebyly to

Digitální fotorámečky: Heuréka.cz srovnéní cen na internetu: 799 Kč - 2800 Kč. Dražší tam nebyly.

Druhá otázka je, k čemu je takové MŽP vůbec potřebuje.

J. Denemark 27.1.2014 18:25

Modří strašáci budou ještě dlouho vypadávat...

...ze skříní.)

J. Farda 27.1.2014 18:11

Rámečky?!

Augiášův chlév dokázal vyčistit jen Herakles, a ten už dávno zemřel. A už Vespasianus poučil synka Tita, že peníze nesmrdí.

J. Denemark 27.1.2014 17:48

Nesmíte číst jen nadpisy, Šimku...

...ne, jedná se o klasické, nikoliv digitální rámečky.)

V. Grycz 27.1.2014 17:13

Re: Navíc

427 lidí MŽP vyhodilo a vzápětí 318 modrých strak přibralo. Tím MŽP totálně zmodralo. Začalo to už za časů politruka a hrobaře ODS Drobila.

F. Rudl 27.1.2014 16:18

Re: Navíc

a odkud víte, že to byly modré kačeny? nevím, že by na min. živ. prostř. seděli v současnosti, kdy to bylo provedeno. pokud vím, jsou jiní na mžp. že by rudá virozova demagogie?

J. Šimek 27.1.2014 15:58

Nechci nikoho omlouvat, ale nebyly to

ve skutečnosti digitální fotorámečky? Já jen, že pak ta cena už nejsou stokoruny, ale spíš tisíce. A pokud to není čínský šmejd, tak se to uvedeným cenám přibližuje.

J. Vydra 27.1.2014 15:31

Re: A opět, jako dosuud i do budoucna, nikdo

Tak sakra někdo to objednal, někdo to podepsal, snad existuje nějaká odpovědnost v ůřadě? Kdo tyhle zloděje zaměstnává? Kdo je platí?

J. Vydra 27.1.2014 15:24

Re: Chalupa?

Sledujte "Ano, pane ministře", pochopíte, co se děje. Ale jak z toho ven... Kontroly, kontrolní ůrady, vyvážení moci... A bohužel, občané se musí angažovat a nebýt jen ovčani!!!

V. Kusý 27.1.2014 14:13

A opět, jako dosuud i do budoucna, nikdo

za nic nemůže, nikdo nenese zodpovědnost, nikdo nic neví....... Jen my platíme jak vzteklí. No a takhle tady žijeme, pfuj tajfl.

J. Venc 27.1.2014 14:06

jasně, že nenašli

... to už tak bývá, když je hledáním pověřen kdo je odnesl :)

V. Grycz 27.1.2014 13:59

Navíc

3 rámečky ty modré stračeny ukradly. Nikdo je nenašel.

M. Mýval 27.1.2014 13:58

Chalupa?

Už třičtvrtě roku vládnou odborníci sami sobě. A močej nám na paty. Teď dostanou zákon o definitivě a budou nám ch.cát na hlavu, stejně jako to už léta dělá nezávislá justice


Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...