Čtvrtek 15. dubna 2021svátek má Anastázie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

JANÍK: Vydržel by Miloš Zeman dvacet minut bez cigarety?

Je to vlastně jen drobnost, ale hezky ilustruje přístup českého prezidenta k jeho okolí a potažmo k nám všem. Ve čtvrtek měl Miloš Zeman audienční den a tak si pozval na Hrad nejenom Bohuslava Sobotku (šéf ČSSD), aby s ním probíral koho chce či nechce ve vládě, ale i novináře z české národní agentury - ČTK.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 12.12.2013 21:03

Zeman je závislý bezohledný cvok. Na mnoha věcech.

Je to neuvěřitelně špatný příklad pro děti a mládež... Dzp.

V. Petrová 9.12.2013 10:44

Hrad

i zámek v Lánech jsou budovy patřící státu, tedy nám všem a já jako občanka, tedy majitelka milimetru čtverečního na Hradě i v Lánech si nepřeji, aby byl zakuřován.  A vyzývám další majitele milimetrů, tedy občany ČR, kteří nechtějí, aby byly jejich milimetry začuzovány kouřem z cigaret, aby se přidali. Co takhle utvořit Spolek za nezakuřování Hradu,  zámku v Lánech a té vily, co taky patří státu a co v ní teď prezident Zeman bydlí ? Ať si zakuřuje svůj byt !!!

Š. Apolen 10.12.2013 0:12

Re: Hrad

Dnes jsem na prosbu své ženy myl zasklený balkon, kde je zateplení obložené umělohmotným obložením. Chodíme tam kouřit. Měla byste paní Petrová vidět hadr a vodu, co to s nimi udělalo. Byly celé hnědé. Myslím, že přestanu kouřit. Snad se mi to konečně podaří. Jak musí vypadat mé plíce ? JAK BUDE VYPADAT HRAD ?

G. Krejčová 9.12.2013 8:27

to mezi kouřem je daleko škodlivější

Hezký den, myslím, že daleko horší je to, co vypouští z pusy , když právě nevypouští kouř...

Š. Apolen 10.12.2013 0:14

Re: to mezi kouřem je daleko škodlivější

Máte pravdu paní Krejčová ! To je daleko škodlivější než kouření !!!

P. Čech 7.12.2013 17:22

Pane Janíku,

nemohu jinak, než nazvat Vás netolerantním individuem. Sám jsem nekuřák, přestal jsem s tímto zlozvykem před dvěma a půl lety. Každopádně mi přítomnost kouřících lidí nevadí. Je totiž každého svobodným rozhodnutím zada bude kouřit či nikoliv. Jestliže to však někomu vadí ( možné to je), potom musím konstatovat, že se nemusí zúčastňovat akcí, kde někdo kouří a je zcela lhostejné zda se jedná o prezidenta či kohokoliv jiného.Pokud je k prezidentovi pozván militantní nekuřák, je pouze pozván a nic více. Může toto pozvání odmítnout s poukazem na to, že mu kouření vadí a nikdo mu to nebude vyčítat, ani prezident. Zúčastnit se však takovéto akce a potom vyčítat prezidentovi kouření je nemístná drzost a ukázka obecné netolerance. Styďte se, pane Janíku!

J. Podešva 8.12.2013 11:47

Re: Pane Janíku,

Pane Petře Čechu. 1. Myslím, že jste vůči autorovi zbytečně agresivní. Napsal zde svůj názor, se kterým vy nesouhlasíte. Není třeba používat expresivní výrazy typu "netolerantní individuum" nebo "nemístná drzost". To jen zvyšuje celkovou agresivitu společnosti. 2. Náhled na kouření se s časem mění. V 50. letech bylo kouření normální a nikoho by nenapadlo napsat podobný článek. Dnes je většinový pohled jiný. Také si myslím, že když někdo vyfukuje druhým škodlivý kouř do obličeje, svědčí to o jeho neohleduplnosti. A argument "tak tam neměli chodit" je naprosto lichý 3. To nejdůležitější je v posledním odstavci. Kouření samo bych MZ odpustil, ale že mu je úplně jedno, že ostatním lidem škodí, je hrozné. A to se zdaleka netýká jen kouření.

P. Čech 8.12.2013 16:10

Re: Pane Janíku,

Jaký je dnes většinvý pohled na tuto věc níikdo neví. Žádný průzkum t.zv. veřejného mínění nikdy nemůže většinový pohled odhalit ( viz průzkumy, které dávaly panu Fischerovi největší naději na zvolení prezidentem).Většinovou vůli občanů může  odhalit pouze referendum. Nic jiného. Tento článek pana Janíka opravdu považuji za drzost. Pokud by pan Janík byl osobně pozván a kouření pana prezidenta by mu vadilo, ani potom by neměl psát takový článek. Mohl by totiž z akce svobodně odejít. Takto se však řadí po bok militantním nekuřákům, jejich krédem je netolerance. Ostatním lidem mnohem více škodí pobyt na "čerstvém" vzduchu kdekoliv na ulici ve městě. Kouřové zplodiny automobilismu jsou totiž dalece škodlivější. A napadá někdo automobilisty?

J. Podešva 8.12.2013 16:34

Re: Pane Janíku,

Ohledně "většinového pohledu" máte jistě pravdu. Referendum o škodlivosti kouření nikdo vypisovat nebude a kuřáků je tolik, že je jistě nelze pokládat za zanedbatelnou menšinu. Ohledně netolerance tzv. "militantních nekuřáků" se ptám - a kde je tolerance kuřáků ? Myslím, že když mi vadí, že mi někdo dýmá do nosu, tak ještě nejsem "militantní kuřák". Za přehnaný projev tažení proti kuřákům pokládám např. zakazování kouřit ve venkovních prostorách, např. na zastávce. Naopak zákaz kouření v místnosti, např. na pracovišti, pokládám za přiměřený. Váš argument, že autor "mohl svobodně odejít" není správný. Byl tam totiž pracovně, ne za zábavou. Podobně budu-li mít např. obchodní jednání,jeden z účastníků bude kouřit a mně to bude vadit,nemohu odtamtud odejít. Mám tam pracovní povinnosti. Co mohu udělat,a co měli udělat i novináři na zmiňované akci,požádat onoho kuřáka aby cigateru zhasl. Ale asi nikdo nenašel odvahu prezidenta o něco takového požádat. Při jeho způsobu chování se ani nedivím.

F. Matousek 9.12.2013 14:17

Re: Pane Cechu

opakujete stále omílanou mantru vsech zastáncu koure. Nelíbí - li se nekurákovi kourení at odejde. Zamyslel jste se uz nad tím, ze nejde jen o líbí - nelíbí. Ale ze jde o cinnost kuráka, která je nekurákovi zdraví skodlivá ?

Pokud panu presidentovi nevadí ze si kourením skodí, at pálí, to je opravdu jen jeho vec.  Ale proc nebere ohled na to, ze skodí druhým ??!

J. Vydra 9.12.2013 19:54

Re: Pane Cechu

Nebuďte zbytečně tolerantní. Kuřáci jsou většinou sociopati, tj. je jim úplně jedno, jak druhým ničí zdraví, smrdí kdekoliv a kdykoliv a jsou naprosto nevšímaví k čemukoliv kromě pěsti. Zamyslete se, kdy se vás kdekoliv nějakej kuřák zeptal, jestli si smí zapálit? Já to teda v životě neslyšel, max. jednou od svý nesmírně slušný kolegyně!!! TAKŽE - opravdu nemůžete chtít od sociopata, aby byl slušnej. To si musí každý, kdo s tím feťákem sedí anebo je v jeho okolí, vybojovat. Bohužel, jinak to nefunguje.

J. Podešva 9.12.2013 19:57

Re: Pane Cechu

Nu ano. Panu prezidentovi vůbec nevadí, že škodí. A kouření je v tom to menší zlo.

V. Hák 10.12.2013 21:40

Re: Pane Janíku,

já jsem taky bývalý kuřák, ale přístup p.Zemana je dle mého názoru minimálně nevhodný a neslušný.Pořád by mělo platit, že moje svoboda končí tam kde začíná omezovat svobodu druhého člověka.A to platí třeba i pro kouření.

Z. Tomas 7.12.2013 2:44

Koureni

Uz 12 let nekourim, ale vykourit za dvacet minut nekolik cigaret je blbost a to se Zemana nikdy nezastavam..

M. Raabová 7.12.2013 7:56

Re: Koureni

minimálně dvě  v přímém přenosu, který trval asi polovinu doby, nevím, televize už to raději vymazala, nebo jsem jen špatně hledala.

F. Skuplík 6.12.2013 22:43

Novináři už by se taky měli zabývat

... kolikráte jde Zeman na velkou stranu a kolikráte na malou stranu. To je pro tento stát moc důležité!!!

A jakou má stolici, řídkou a nebo hustou??? Můžete mi to zjistit páni hlídací psi pravicové demokracie??? Ať vím koho mám v příštích pres. volbách volit!!!

S. Vaněček Šauerová 7.12.2013 0:17

Novináři by taky mohli pana Zemana požádat,

zda by se během rozhovoru nemohl kouření zdržet. Na to ale zřejmě nejsou dost stateční. příště by taky nemuseli dostat žádný rozhovor.

A koho budete, pane, volit Vy, je docela určitě úplně jedno. Jak Vás ale tak čtu, mohl by to být třeba Okamura, ne ?

:-)

J. Vydra 7.12.2013 4:40

Re: Novináři už by se taky měli zabývat

Skluplíklu, jako obvykle jste mimo. Vrcholoví sportovci NEUSTÁLE hlídají co žerou a co se rou!! Přečtěte si reportáže o tenisových špičkách! Normální člověk by očekával, že chcípák co má několik vážných zdravotních problémů by při prezidentování chtěl být v nejlepší kondici - ale to je pro našeho "lidového" Popelníčka příliš! Neustálé ignorování zdravého životního stylu je obvyklé u hospodských typů = poloviny českého obyvatelstva, ale očekával bych od někoho, kdo si myslí, že je lepší a chytřejší než všichni, že se bude o sebe starat. Zvlášť když má dostupné nejlepší lěkařské kapacity... A ano, kdybyste vy a vám podobní chápali svou ůlohu při volbě prezidenta, zajímali byste se o to, jak se prezident stará o své zdraví! Podívejte se já o sebe dbají prezidenti všech důležitých zemí světa! Např. Putin nebo Obama by s čvaňhákem NIKDY ne světlo světa nevylezli! Jenže to nejsou borci jako Popelníček, co?

M. Raabová 7.12.2013 7:58

Re: Novináři už by se taky měli zabývat

Kouření při rozhovoru, aniž jsem si vyžádal souhlas redaktorů a tady v tomto případě i diváků, když to bylo natáčeno je vrchol opovrhování těmi druhými. Já si budu dělat co chci.......

J. Čížek 7.12.2013 8:23

Re: Novináři už by se taky měli zabývat

Františku, to byste snad mohl poreferovat i vy, když se stále zdržujete v těchto končinách s. MZ ...

P. Čech 7.12.2013 17:26

Re: Novináři už by se taky měli zabývat

Novináři nejsou žádnými hlídacími psy demokracie a pravicové demokracie už vůbec. Jsou obecně tím nejhorším hnojem a póvlem, jak je kdysi pan Zeman velmi trefně nazval. Pokud jsou hlídacími psy, pak jedině hlídacími psy politických stran za jejichž peníze jejich zájmy a jejich vůli hájí.

j. kříž 6.12.2013 21:52

kyslík je velmi agresivní a nebezpečný plyn

ve všech živých organismech velmi reaktivní a způsobující degradaci a rozpad všeho

miloš má recht že se snaží kyslíku vyvarovat možná miloš takhle pokuřuje už stovky let higlander klekypetra první

Z. Zahhradník 6.12.2013 20:33

Janík: Vydržel by Miloš Zeman 20 minut bez cigarety?

Lepší Zeman s cigaretou, než kníže bez ptáka.

J. Vydra 6.12.2013 21:48

Re: Janík: Vydržel by Miloš Zeman 20 minut bez cigarety?

a ještě lepší by byly diskuze bez vypatlanejch dem entů!!!

F. Skuplík 6.12.2013 19:24

Nezáviďte mu

kuřte taky!!!

J. Vydra 6.12.2013 21:47

Re: Nezáviďte mu

no tak ty skluplíklu už zemana hulíš, tak proč bychom se měli namahat my?

J. Šrámek 7.12.2013 10:21

Re: Nezáviďte mu

Postrádám ,,moudra" s podpisem Veselý!Nebo je to jednou Skuplík a jinde Veselý?

D. Stirský 6.12.2013 19:01

Je to směšné a smutné zároveň. Dýmka

pana Schwarzenberga byla dokonce logem TOPky (pozor: já ji volil). Ale představuji si, jaký povyk by Lidovky spustily, kdyby si Zemanovci dali jako logo třeba krabičku Peter nebo Spart. Jenže: ona dýmka je in, nóbl, to se může. Nebo jinak: když kouří kníže, je to milé, když kouří Zeman, je to odporné. Kdy už konečně Lidovky pochopí, že Zeman byl zvolen presidentem republiky a přestanou kopat nožičkami jak děcko v záchvatu vzteku.

M. Komárek 6.12.2013 19:12

No, řekl bych

že ta elegantní dýmka a vulgární cígo celkem přesně symbolizují osobnostní rozdíly těchto dvou ...

F. Skuplík 6.12.2013 19:22

Re: No, řekl bych

Ano pane Komárku. Když si pšoukne Zeman mu jde ze zadku jen smrad. Za to když si pšoukne Kája, tak jde z jeho zadku vůně , že by se mohla chytat a prodávat v obchodě. A Pražáci by na ni stáli fronty před tím obchodem!!!


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...