Čtvrtek 15. dubna 2021svátek má Anastázie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

JANÍK: Vydržel by Miloš Zeman dvacet minut bez cigarety?

Je to vlastně jen drobnost, ale hezky ilustruje přístup českého prezidenta k jeho okolí a potažmo k nám všem. Ve čtvrtek měl Miloš Zeman audienční den a tak si pozval na Hrad nejenom Bohuslava Sobotku (šéf ČSSD), aby s ním probíral koho chce či nechce ve vládě, ale i novináře z české národní agentury - ČTK.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Komárek 6.12.2013 19:29

Re: No, řekl bych

Františku, bez tvé účasti by hrozilo, že se to tu zvrhne v intelektuální tlachání :-)

J. Cedivoda 6.12.2013 22:12

Re: No, řekl bych

Pane Komárku, potřeboval bych poradit. Nekouřím příliš mnoho, ale mám několik dýmek, občas si rád dám doutníček a převážně kouřím cigarety. Jsem tedy narkoman a měl bych všechno to svinstvo zahodit, leč nechce se mi. Znamená to, že jsem naprosto rozpolcená osobnost v jednotlivých fázích času, podle toho z čeho to svinstvo do sebe cpu ?

M. Komárek 6.12.2013 22:27

Re: No, řekl bych

ano, jste rozpolcená osobnost. Chtěl byste být lepším, ale nemáte na to :-)

Já kouřil cigarety a občas doutníky a pak jsem to ukončil ze dne na den. Nehulím 8 let.

J. Malý 6.12.2013 22:33

Re: No, řekl bych

A tady jste uhodil hřebíček na hlavičku. Kuřák - nekuřák, napravený zloduch

J. Vydra 7.12.2013 4:49

Re: No, řekl bych

Ano, překvapivě pro vás obyčejné lidi - o tom je celoživotní úsilí moudrého člověka! Vybabrat se z hlubin primitivizmu do "božských" výšin. Všechny moudré knihy mluví o tom, jak se ze zlepšit a zmoudřet, a napravit hloupé zlozvyky lepším životním stylem. Například pro věřící je to přijmutím nějakého boha a jeho učení, pro jiné přijmutím zdravějšího životního stylu! Takže tomuto se směje jen naprostý hlupák, který by měl být okamžitě zbaven alespoň volebního práva!

J. Malý 8.12.2013 1:08

Re: No, řekl bych

Jen se zeptám, máte všech pět pohromadě? Proč sem taháte volební právo? Do toho jaký má kdo životní styl, jak zachází se svým životem, nám nic není. Jestli si president prohulí plíce je to jeho věc. To, že nejsou nastavená nějaká pravidla celkově pro naše reprezentanty je věc nejen politika, ale i jeho poradců, netýká se to jen prezidenta. O zrušení pravidel se zasloužil Havel, tak oč jde. Je fakt, že to cigo by si mohl odpustit, když vystupuje na veřejnosti, ale není to nic co by mělo někoho pohoršovat. Mě osobně pohoršuje celá politická garnitura od 89 roku a co s tím nadělám, nic. Proto ale nemusím tyhle lidi vytěsnit na okraj společnosti. No a to že nejhorší kritici jsou polepšení kuřáci je fakt. To, že se většinu života chovali bezohledně a dnes nekouří, je neopravňuje ke kritice druhých, kteří kouří do dnes.

M. Raabová 7.12.2013 8:02

Re: Je to směšné a smutné zároveň. Dýmka

Schwarzenberg je s dýmkou při rozhovoru pro tisk zachycen? Většinou ho vidíme, když kouří a nějaký redaktor se k němu dostane. Kdyby ho ale požádali,  určitě by ji odložil i pak. Zeman a popelníček je jiný kalibr.

J. Cedivoda 6.12.2013 17:22

Proč se někdo může tak ptát ?

Pro některé "zásadní", nebo chcete li fanatické zastánce neúspěšného kandidáta na prezidentskou funkci je totiž každá záminka, pod kterou si mohou "kopnout" do prezidenta dobrá a vítaná. Je zajímavé, že panu "komentátorovi" zcela uniklo to, o čem byla řeč a soustředil se na nepodstatnou prkotinu, neboť v dobře větraných prostorách nemohl kouř z několika cigaret naprosto nikoho poškodit. V podstatě jsme se ocitli v situaci, že prezident Zeman některým lidem prostě nevyhovuje a nezavděčí se ničím. Je ale zajímavé, že zrovna tito lidé fandí pospávajícímu a blekotajícímu kuřáku Schwarzenbergovi.

V. Kolman 6.12.2013 19:29

Re: Proč se někdo může tak ptát ?

Pane Cedivodo, podívejte se na to z trochu jiného úhlu.

       Jistě je vám známo přísloví: "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá." Jestliže pan president skoro každého, kdo mu nepochlebuje a vyjadřuje se o něm kriticky, uráží a tituluje ho dehonestujícími tituly, pak se nemůže divit, že "postižený" pak nevynechá jedinou příležitost, aby mu to i s úroky vrátil. Divíte se tomu?

J. Cedivoda 6.12.2013 22:04

Re: Proč se někdo může tak ptát ?

Podívám se na to z jiného úhlu pohledu. Uznávám, že pan prezident má své "mouchy". Předně by měl být víc nad stranami a neškodilo by přidat na eleganci, nadhledu a velkorysosti. Jenže.ani rodina, ani škola, ani pracovní prostředí ho nenutily k nějaké mimořádné kázni, solidaritě, odříkání, pokoře a mimořádným pracovním výkonům. Ego vyrostlo na úkor ostatních vlastností. Byl ale v pravou chvíli na správném místě a je inteligentní. V množině prezidentských kandidátů byl ale jediný, který byl s výhradami volitelný. Bohužel zůstal v prezidentském úřadě naprosto osamocený, obklopen místo přáteli špatnými a zlými šašky, ze kterých má zřejmě radost. Ego prostě zvítězilo nad inteligencí.

J. Venc 6.12.2013 20:41

Re: Proč se někdo může tak ptát ?

...netuším co řešíte, článků o tom vyšlo dost, kdo chtěl vědět co moudrého povídal si je přečetl, toto je jen jiný úhel pohledu, pana Schwarzenberga jsem nevolil, přesto si ho na rozdíl od přímo zvoleného velmi vážím, tak si už po půl roce dejte proboha trochu pauzu s kecy o zhrzených voličích :)

J. Cedivoda 6.12.2013 22:15

Re: Proč se někdo může tak ptát ?

Z čeho pramení Vaše úcta k blekotovi jménem Schwarzenberg ?

J. Venc 7.12.2013 8:50

tento typ diskusí nevedu

... blekota, sudeťák a ještě spáče jste opomněl ... stále dokola, zoufalé a zoufale neoriginální, najděte si do diskuse někoho, kdo se dobrovolně sníží na tuto úroveň ...

J. Svoboda 6.12.2013 21:19

Re: Proč se někdo může tak ptát ?

Pane Cedivoda, píšete, že se Ovar některým lidem nezavděčí ničím. Nemohu si vzpomenout, na nic, čím by se nám měl zavděčit. Osvěžte nám paměť a uveďte nějaký dobrý skutek, který by byl pro nás prospěšný. Snad by měl více kouřit a chlastat, aby táhl dříve tam kam patří.

A. Reček 6.12.2013 16:27

Autor má skutečně velké starosti

Nevím jak by hodnotil třeba W.Churchilla, kdyby během války nemohl při jednáních vlády čoudit doutníky.  A také navíc uměl dobře polízovat whisky, že ani generalissimu Stalinovi se nepodařilo jej obšťastnit virózou!  Divím se, že zde někteří diskutující se dovedou pohádat, kdo více z prezidentů hulil cigarety a splachoval své hrdlo alkoholem.  S tím si já hlavu vůbec nelámu.

Z. Pátek 6.12.2013 16:37

Re: Autor má skutečně velké starosti

No tedy promiňte, ale srovnávat sira W. Churchilla s naším hradním ožralým tlučhubou svědčí o vašem velmi mizerném úsudku. Též srovnání s Václavem Havlem a jeho někdejších cigaretách by pokulhávalo. V případě Miloše Zemana totiž není řeč o státníkovi, ale o papaláši, jenž, zahleděn sám do sebe a poslouchaje svoje nebetyčné pindy a urážeje skutečné osobnosti vůkol, se zapíše do dějin jedině snad jako trapný protagonista velmi slabé české éry.

J. Malý 6.12.2013 17:04

Re: Autor má skutečně velké starosti

Pan Havel byl skutečná osobnost, ten nás vždy reprezentoval na úrovni, proto mu kouření a alkohol promineme. Zbytek si domyslete. Je ale nutno číst i mezi řádky. Původně jsem napsal něco jiného, Lidovky ale nechtějí mít pravdu na svých stránkách v diskusích.

A. Špronglová 6.12.2013 14:38

Jak se může někdo tak ptát ?

Kdo ho nahradí? No přeci jeho kámoš Papá Klaus......!

O. Janáček 6.12.2013 14:36

Za Zemana, se stydí i mrtvej !

Po roce 89, rozhodně nejhorší prezident, co se chování, vystupování na veřejnosti a

celkové image týče.Vypadá jak dementní,  vožralej, nebo obojí!! "Reprezentativní" tip

s tím žvárem furt v hubě, něco odprnýho, neviděl jsem žádného jiného státníka, s vajglem, ani rusáka, a to už je co říct, tam mají i ve školkách kuřácké koutky.

J. Kostelanský 6.12.2013 14:24

Pánovi prezidentovi chýba pevná vôľa

Pretože alkohol a cigarety sú jej najväčším zabijakom. A do vysokej (či vlastne akejkoľvek) politiky by ľudia so slabou vôľou vôbec nemali vstupovať. Sú potom ako lodička, čo sa kýva raz sem - raz tam buď podľa momentálnej nálady alebo situácii v okolí.

Každý si môže o Klausovi myslieť čo chce, ale v tomto smer bol Klaus pravým opakom Zemana.

R. Houška 6.12.2013 13:15

B je správně. Zeman je důkazem, že i naprostý

asociál, může trpět na zbytnělé ego. I když bude sedět v královském křesle a cpát si tlačenku do huby zlatou vidličkou, stále zůstane jen nevychovaným buranem bez zábran.

M. Šetka 6.12.2013 12:29

vydržel

leč platí to,že je mu to jedno,jinými slovy,je to primitiv.Vzpomínám na jeden z blogů Jiřího Buzického,který nesl titulek Zeman je prase. Bylo to pregnantní,leč pravdivé. Nezbývá,než si přát,aby skončil co nejdříve. Myslím skončil ve funkci. Ze zdravotních důvodů. Primitivismus je bohužel důvod nedostatečný.

M. Vápeník 6.12.2013 11:32

Níže je výhrada, že

Havel hulil stejně nebo i víc než Zeman. Ale ptám se - kdo kdy viděl Havla kouřit na polo- nebo zcela oficiálních záběrech?

E. Sevrát 6.12.2013 12:07

Re: Níže je výhrada, že

V.Havla měli na rozdíl od M.Z. novináři rádi,byl ikonou a taky byla jiná doba i ohledně moderních technologií,špionážní dostupné techniky atd.Novináři si v té době autocenzurou nedovolili zveřejnit fotky či záběry na které by byl V.H. v ponižující situaci-třeba opilost.Pamatuji si jak velké bylo pohoršení veřejnosti,když TV NOVA zveřejnila z dnešního pohledu zcela nevinné záběry V.H. z nemocnice v pyjamu po operaci plic.A mimochodem Karel Recyklát,který se tak rád hlásí k odkazu V.H.-přestože s ním již několik let Havel v podstatě nekomunikoval ,ohledně jeho angažmá s bratrem Kalouskem) tak byl skoro ve všech novinách na fotce s dýmkou,ta nevadí ??

M. Komárek 6.12.2013 12:24

v podstatě každé přirovnávání Zemana

k Havlovi je na pár facek ...

J. Malý 6.12.2013 17:07

Re: v podstatě každé přirovnávání Zemana

Jo ten nikomu nesahal ani na paty.

L. Max 6.12.2013 12:50

Re: Níže je výhrada, že

No jo, pane Vapenik.

Co je dovoleno bohovi, neni dovoleno volovi :-)

J. Mrázek 6.12.2013 11:06

Kdo Miloše nahradí,až padne ?

Infarkt je hned, sice se vyhýbá téměř jakékoli činnosti, ale určitě necvičí, nehubne a hulí, což by měl být dobrý důvod určit VICEPRESIDENTA pro případ potřeby....

J. Venc 6.12.2013 11:18

zajímavý nápad

... až k tomu dojde, což se nepochybně může stát, mohli bychom v nastalém "bezvládí" při přípravách na nové presidentské volby totiž i zjistit, že žádného presidenta vlastně nepotřebujeme :)

E. Sevrát 6.12.2013 11:26

Re: Kdo Miloše nahradí,až padne ?

Karel Recyklát půjde do roury asi dříve,takže jeho volba by nám v tomto případě nepomohla.Akorát by měl jistě důstojnější státní pohřeb,sjela by šlechta z celého světa atd.Problém byl,že voliči rozdali karty pro dva nemocné a staré důchodce.Já jsem volil v prvním kole pana Franze jako jediného z kandidátů,který neměl nic společného s tou politickou verbeží.V druhém kole jsem dal přednost českému důchodci před rakousko-německým důchodcem. A i dnes jsem tomu rád.


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...