Úterý 20. dubna 2021svátek má Marcela 5 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

JANÍK: Vydržel by Miloš Zeman dvacet minut bez cigarety?

Je to vlastně jen drobnost, ale hezky ilustruje přístup českého prezidenta k jeho okolí a potažmo k nám všem. Ve čtvrtek měl Miloš Zeman audienční den a tak si pozval na Hrad nejenom Bohuslava Sobotku (šéf ČSSD), aby s ním probíral koho chce či nechce ve vládě, ale i novináře z české národní agentury - ČTK.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 12.12.2013 21:03

Zeman je závislý bezohledný cvok. Na mnoha věcech.

Je to neuvěřitelně špatný příklad pro děti a mládež... Dzp.

J. Venc 12.12.2013 10:21

Re: asi jsem to špatně pochopil

... nevím odkud jste, ale v Praze nic takového povoleno není, máte zřejmě smůlu, že se u Vás zastavil čas a na těch zastávkách kouříte vesele dál, v hospodě, kde se podávají teplá jídla se v čase obědů kouřit nesmí, maximálně ve vyhrazeném prostoru, což samozřejmě často bývá jen nějaký ten paraván či příčka ...před 20 lety se do talířů kouřilo běžně, tedy jsme trochu pokročili, pokud si tam u Vás lepíte pouhé samolepky, aniž byste přemýšleli nad obsahem, máte to blbé, ale líto mi Vás skutečně není ...

V. Hák 10.12.2013 21:40

Re: Pane Janíku,

já jsem taky bývalý kuřák, ale přístup p.Zemana je dle mého názoru minimálně nevhodný a neslušný.Pořád by mělo platit, že moje svoboda končí tam kde začíná omezovat svobodu druhého člověka.A to platí třeba i pro kouření.

Š. Apolen 10.12.2013 0:14

Re: to mezi kouřem je daleko škodlivější

Máte pravdu paní Krejčová ! To je daleko škodlivější než kouření !!!

Š. Apolen 10.12.2013 0:12

Re: Hrad

Dnes jsem na prosbu své ženy myl zasklený balkon, kde je zateplení obložené umělohmotným obložením. Chodíme tam kouřit. Měla byste paní Petrová vidět hadr a vodu, co to s nimi udělalo. Byly celé hnědé. Myslím, že přestanu kouřit. Snad se mi to konečně podaří. Jak musí vypadat mé plíce ? JAK BUDE VYPADAT HRAD ?

J. Podešva 9.12.2013 19:57

Re: Pane Cechu

Nu ano. Panu prezidentovi vůbec nevadí, že škodí. A kouření je v tom to menší zlo.

J. Vydra 9.12.2013 19:54

Re: Pane Cechu

Nebuďte zbytečně tolerantní. Kuřáci jsou většinou sociopati, tj. je jim úplně jedno, jak druhým ničí zdraví, smrdí kdekoliv a kdykoliv a jsou naprosto nevšímaví k čemukoliv kromě pěsti. Zamyslete se, kdy se vás kdekoliv nějakej kuřák zeptal, jestli si smí zapálit? Já to teda v životě neslyšel, max. jednou od svý nesmírně slušný kolegyně!!! TAKŽE - opravdu nemůžete chtít od sociopata, aby byl slušnej. To si musí každý, kdo s tím feťákem sedí anebo je v jeho okolí, vybojovat. Bohužel, jinak to nefunguje.

F. Matousek 9.12.2013 14:17

Re: Pane Cechu

opakujete stále omílanou mantru vsech zastáncu koure. Nelíbí - li se nekurákovi kourení at odejde. Zamyslel jste se uz nad tím, ze nejde jen o líbí - nelíbí. Ale ze jde o cinnost kuráka, která je nekurákovi zdraví skodlivá ?

Pokud panu presidentovi nevadí ze si kourením skodí, at pálí, to je opravdu jen jeho vec.  Ale proc nebere ohled na to, ze skodí druhým ??!

V. Petrová 9.12.2013 10:44

Hrad

i zámek v Lánech jsou budovy patřící státu, tedy nám všem a já jako občanka, tedy majitelka milimetru čtverečního na Hradě i v Lánech si nepřeji, aby byl zakuřován.  A vyzývám další majitele milimetrů, tedy občany ČR, kteří nechtějí, aby byly jejich milimetry začuzovány kouřem z cigaret, aby se přidali. Co takhle utvořit Spolek za nezakuřování Hradu,  zámku v Lánech a té vily, co taky patří státu a co v ní teď prezident Zeman bydlí ? Ať si zakuřuje svůj byt !!!

G. Krejčová 9.12.2013 8:27

to mezi kouřem je daleko škodlivější

Hezký den, myslím, že daleko horší je to, co vypouští z pusy , když právě nevypouští kouř...

J. Podešva 8.12.2013 16:34

Re: Pane Janíku,

Ohledně "většinového pohledu" máte jistě pravdu. Referendum o škodlivosti kouření nikdo vypisovat nebude a kuřáků je tolik, že je jistě nelze pokládat za zanedbatelnou menšinu. Ohledně netolerance tzv. "militantních nekuřáků" se ptám - a kde je tolerance kuřáků ? Myslím, že když mi vadí, že mi někdo dýmá do nosu, tak ještě nejsem "militantní kuřák". Za přehnaný projev tažení proti kuřákům pokládám např. zakazování kouřit ve venkovních prostorách, např. na zastávce. Naopak zákaz kouření v místnosti, např. na pracovišti, pokládám za přiměřený. Váš argument, že autor "mohl svobodně odejít" není správný. Byl tam totiž pracovně, ne za zábavou. Podobně budu-li mít např. obchodní jednání,jeden z účastníků bude kouřit a mně to bude vadit,nemohu odtamtud odejít. Mám tam pracovní povinnosti. Co mohu udělat,a co měli udělat i novináři na zmiňované akci,požádat onoho kuřáka aby cigateru zhasl. Ale asi nikdo nenašel odvahu prezidenta o něco takového požádat. Při jeho způsobu chování se ani nedivím.

P. Čech 8.12.2013 16:10

Re: Pane Janíku,

Jaký je dnes většinvý pohled na tuto věc níikdo neví. Žádný průzkum t.zv. veřejného mínění nikdy nemůže většinový pohled odhalit ( viz průzkumy, které dávaly panu Fischerovi největší naději na zvolení prezidentem).Většinovou vůli občanů může  odhalit pouze referendum. Nic jiného. Tento článek pana Janíka opravdu považuji za drzost. Pokud by pan Janík byl osobně pozván a kouření pana prezidenta by mu vadilo, ani potom by neměl psát takový článek. Mohl by totiž z akce svobodně odejít. Takto se však řadí po bok militantním nekuřákům, jejich krédem je netolerance. Ostatním lidem mnohem více škodí pobyt na "čerstvém" vzduchu kdekoliv na ulici ve městě. Kouřové zplodiny automobilismu jsou totiž dalece škodlivější. A napadá někdo automobilisty?

M. Chmelíček 8.12.2013 14:04

Re: pane Janíku

Když mě názve hulvátem rudá kráva, není to se mnou ještě tak špatné.

J. Podešva 8.12.2013 11:47

Re: Pane Janíku,

Pane Petře Čechu. 1. Myslím, že jste vůči autorovi zbytečně agresivní. Napsal zde svůj názor, se kterým vy nesouhlasíte. Není třeba používat expresivní výrazy typu "netolerantní individuum" nebo "nemístná drzost". To jen zvyšuje celkovou agresivitu společnosti. 2. Náhled na kouření se s časem mění. V 50. letech bylo kouření normální a nikoho by nenapadlo napsat podobný článek. Dnes je většinový pohled jiný. Také si myslím, že když někdo vyfukuje druhým škodlivý kouř do obličeje, svědčí to o jeho neohleduplnosti. A argument "tak tam neměli chodit" je naprosto lichý 3. To nejdůležitější je v posledním odstavci. Kouření samo bych MZ odpustil, ale že mu je úplně jedno, že ostatním lidem škodí, je hrozné. A to se zdaleka netýká jen kouření.

J. Malý 8.12.2013 1:08

Re: No, řekl bych

Jen se zeptám, máte všech pět pohromadě? Proč sem taháte volební právo? Do toho jaký má kdo životní styl, jak zachází se svým životem, nám nic není. Jestli si president prohulí plíce je to jeho věc. To, že nejsou nastavená nějaká pravidla celkově pro naše reprezentanty je věc nejen politika, ale i jeho poradců, netýká se to jen prezidenta. O zrušení pravidel se zasloužil Havel, tak oč jde. Je fakt, že to cigo by si mohl odpustit, když vystupuje na veřejnosti, ale není to nic co by mělo někoho pohoršovat. Mě osobně pohoršuje celá politická garnitura od 89 roku a co s tím nadělám, nic. Proto ale nemusím tyhle lidi vytěsnit na okraj společnosti. No a to že nejhorší kritici jsou polepšení kuřáci je fakt. To, že se většinu života chovali bezohledně a dnes nekouří, je neopravňuje ke kritice druhých, kteří kouří do dnes.

P. Čech 7.12.2013 17:26

Re: Novináři už by se taky měli zabývat

Novináři nejsou žádnými hlídacími psy demokracie a pravicové demokracie už vůbec. Jsou obecně tím nejhorším hnojem a póvlem, jak je kdysi pan Zeman velmi trefně nazval. Pokud jsou hlídacími psy, pak jedině hlídacími psy politických stran za jejichž peníze jejich zájmy a jejich vůli hájí.

P. Čech 7.12.2013 17:22

Pane Janíku,

nemohu jinak, než nazvat Vás netolerantním individuem. Sám jsem nekuřák, přestal jsem s tímto zlozvykem před dvěma a půl lety. Každopádně mi přítomnost kouřících lidí nevadí. Je totiž každého svobodným rozhodnutím zada bude kouřit či nikoliv. Jestliže to však někomu vadí ( možné to je), potom musím konstatovat, že se nemusí zúčastňovat akcí, kde někdo kouří a je zcela lhostejné zda se jedná o prezidenta či kohokoliv jiného.Pokud je k prezidentovi pozván militantní nekuřák, je pouze pozván a nic více. Může toto pozvání odmítnout s poukazem na to, že mu kouření vadí a nikdo mu to nebude vyčítat, ani prezident. Zúčastnit se však takovéto akce a potom vyčítat prezidentovi kouření je nemístná drzost a ukázka obecné netolerance. Styďte se, pane Janíku!

J. Šrámek 7.12.2013 10:21

Re: Nezáviďte mu

Postrádám ,,moudra" s podpisem Veselý!Nebo je to jednou Skuplík a jinde Veselý?

E. Sevrát 7.12.2013 8:59

Re: pane Janíku

O tom jsem psal k tomuto článku jinde,novináři autocenzurou nechtěli vyfotit či natočit Havla v ponižující situaci.V předsálí o.sálu jsem nebyl,ale pan profesor Pafko to několikrát popsal ve svých vzpomínkách.Buď máte tedy špatnou pamět,nebo málo čtete.Havla pak ještě dorazila náročná operace tlustého střeva v Rakousku,pak už byl v podstatě lidská troska.A částečně i duševní,protože příliš mnoho anestezií mělo vliv na jeho duševní stav a to je zcela běžná záležitost,kterou Vám potvrdí každý lékař.

J. Venc 7.12.2013 8:50

tento typ diskusí nevedu

... blekota, sudeťák a ještě spáče jste opomněl ... stále dokola, zoufalé a zoufale neoriginální, najděte si do diskuse někoho, kdo se dobrovolně sníží na tuto úroveň ...

E. Sevrát 7.12.2013 8:48

Re: asi jsem to špatně pochopil

Na zastávkách MHD-tedy v přístřešku, bylo kouření nějákou dobu zakázáno,ale dnes je opět povoleno.Žádná hospoda nemusí ! mít nekuřáckou sekci,ale musí být pouze označena jako kuřácká či nekuřácká,nebo že má ty a ty prostory,pouhá samolepka.Zřejmě o tom mnoho nevíte.

J. Čížek 7.12.2013 8:23

Re: Novináři už by se taky měli zabývat

Františku, to byste snad mohl poreferovat i vy, když se stále zdržujete v těchto končinách s. MZ ...

M. Raabová 7.12.2013 8:02

Re: Je to směšné a smutné zároveň. Dýmka

Schwarzenberg je s dýmkou při rozhovoru pro tisk zachycen? Většinou ho vidíme, když kouří a nějaký redaktor se k němu dostane. Kdyby ho ale požádali,  určitě by ji odložil i pak. Zeman a popelníček je jiný kalibr.

M. Raabová 7.12.2013 7:58

Re: Novináři už by se taky měli zabývat

Kouření při rozhovoru, aniž jsem si vyžádal souhlas redaktorů a tady v tomto případě i diváků, když to bylo natáčeno je vrchol opovrhování těmi druhými. Já si budu dělat co chci.......

M. Raabová 7.12.2013 7:56

Re: Koureni

minimálně dvě  v přímém přenosu, který trval asi polovinu doby, nevím, televize už to raději vymazala, nebo jsem jen špatně hledala.

J. Vydra 7.12.2013 4:49

Re: No, řekl bych

Ano, překvapivě pro vás obyčejné lidi - o tom je celoživotní úsilí moudrého člověka! Vybabrat se z hlubin primitivizmu do "božských" výšin. Všechny moudré knihy mluví o tom, jak se ze zlepšit a zmoudřet, a napravit hloupé zlozvyky lepším životním stylem. Například pro věřící je to přijmutím nějakého boha a jeho učení, pro jiné přijmutím zdravějšího životního stylu! Takže tomuto se směje jen naprostý hlupák, který by měl být okamžitě zbaven alespoň volebního práva!

J. Vydra 7.12.2013 4:40

Re: Novináři už by se taky měli zabývat

Skluplíklu, jako obvykle jste mimo. Vrcholoví sportovci NEUSTÁLE hlídají co žerou a co se rou!! Přečtěte si reportáže o tenisových špičkách! Normální člověk by očekával, že chcípák co má několik vážných zdravotních problémů by při prezidentování chtěl být v nejlepší kondici - ale to je pro našeho "lidového" Popelníčka příliš! Neustálé ignorování zdravého životního stylu je obvyklé u hospodských typů = poloviny českého obyvatelstva, ale očekával bych od někoho, kdo si myslí, že je lepší a chytřejší než všichni, že se bude o sebe starat. Zvlášť když má dostupné nejlepší lěkařské kapacity... A ano, kdybyste vy a vám podobní chápali svou ůlohu při volbě prezidenta, zajímali byste se o to, jak se prezident stará o své zdraví! Podívejte se já o sebe dbají prezidenti všech důležitých zemí světa! Např. Putin nebo Obama by s čvaňhákem NIKDY ne světlo světa nevylezli! Jenže to nejsou borci jako Popelníček, co?

Z. Tomas 7.12.2013 2:44

Koureni

Uz 12 let nekourim, ale vykourit za dvacet minut nekolik cigaret je blbost a to se Zemana nikdy nezastavam..

S. Vaněček Šauerová 7.12.2013 0:17

Novináři by taky mohli pana Zemana požádat,

zda by se během rozhovoru nemohl kouření zdržet. Na to ale zřejmě nejsou dost stateční. příště by taky nemuseli dostat žádný rozhovor.

A koho budete, pane, volit Vy, je docela určitě úplně jedno. Jak Vás ale tak čtu, mohl by to být třeba Okamura, ne ?

:-)

F. Skuplík 6.12.2013 22:43

Novináři už by se taky měli zabývat

... kolikráte jde Zeman na velkou stranu a kolikráte na malou stranu. To je pro tento stát moc důležité!!!

A jakou má stolici, řídkou a nebo hustou??? Můžete mi to zjistit páni hlídací psi pravicové demokracie??? Ať vím koho mám v příštích pres. volbách volit!!!


Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Otevřeme školy, vše ostatní počká, říká ministr zdravotnictví Arenberger

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (16. dubna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ministr zdravotnictví Petr Arenberger po týdnu ve funkci poodhaluje další vývoj boje s pandemií, prioritou zůstává...

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

ekonom Tomáš Havránek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...