30. ledna 2013 8:23 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KAISER: A kádrujeme

Ministr financí Miroslav Kalousek na schůzi Poslanecké sněmovny  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr financí Miroslav Kalousek na schůzi Poslanecké sněmovny | foto: ČTK

Jsou čtyři dny po prezidentské volbě a republice najednou strašně chybí, že není členem evropského fiskálního paktu. Miroslav Kalousek hrozí, že nepřistoupíme-li letos k paktu, on nepodepíše novou koaliční dohodu.

Celý rok tu fiskální pakt nikomu nechyběl a celý ten rok marně čekáme, až se projeví ona izolace, do níž nás před rokem zatáhl premiér Nečas, když odmítl pakt podepsat. Mezitím se vládě podařilo odšpuntovat penězovod ze strukturálních fondů a u plánu bankovní unie dosáhnout několika ústupků, jež si vysnila ČNB.

O ultimátu TOP 09 čtěte zde:

Tady vůbec nejde o postavení republiky v EU, tady jde o postavení TOP 09 v české politice. Pravice se už zase bude dětinsky kádrovat na slušnou a neslušnou, proevropskou a „protievropskou“. Propadli jsme se v čase na kraj 90. let? Tehdy heslo „Zpátky do Evropy“ dávalo smysl. Teď už v Evropě dávno jsme.

dkDaniel Kaiser

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.