Diskuse k článku: KAMBERSKÝ: Otázka vzdálenosti. Aby se boj s lichvou neobrátil proti chudým lidem

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 10.2.2018 8:49
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Pavlik 10.2.2018 4:23

To je legracni ale v mnoha zemich exekutori proste neexistuji. Vzit nekonu cast duchodu protoze si pujcil na televizi je v mnoha zemich naprosta fantazie.

M. Veselý 9.2.2018 23:50

Ve jmenované obci v prezidentské volbě drtivě zvítězil člověk, který jako předseda vlády rozhodl o neomezené moci exekutorů...

F. Navr8til 9.2.2018 16:48

Tento článek je klasickou ukázkou, jak daleko od reality jsou vzdáleni pražští komentátoři. Oni se s realitou ani nepotkávají, ale jsou přesvědčeni o tom, že rozhazují perly plnými hrstmi. Tak jako mne nedojímá těžkých úděl alhoholiků, kterým zdražili kořalku, feťáků, kterým se nedostává pervitinu, tak mne nedojímá nářek nad dlužníky, kteří si navypůjčovali peníze na blbosti a nedokáží dluh splácet. Úlohou státu je stanovit maximální úrok a vše nad toto je trestný čin lichvy.

J. Šrámek 9.2.2018 9:45

Místo hloupých článků od redakčního stolu v Praze by se redaktor měl zajímat také kde jsou ti lidé zaměstnaní.Kolik jim zaměsnavatel platí.Před mnoha týdny jsem se ptal kdo jsou majitelé těch ubytoven a tzv.,,pracovních agentur".Stejně tak ti všelijací půjčovatelé peněz.Chování zákonodárců mnohé napovídá.Také když si někdo bezhlavě půjčuje,mnohdy nic nemá.Jen ty dluhy.Obavy z dopadu přísnějších zákonů na půjčovatele,kteří je snad přenesou na chudáky dlužníky jsou krodýlími slzami a farizejstvím.Ještě chybí podobný nářek nad jednáním některých obcí,které raději koupí nevyužité stavby a nechají je zbourat.Jen aby zde nevznikla ubytovna těch ,,chudáků" tzv.,,sociálně nepřizpůsobivých"!

V. Dlouhý 9.2.2018 8:46

Pomoc je dát férový plat lidem, když se bere 15 tisíc čistého a nájem je polovina, druhá padne na jídlo moc pak je překopání Rpsn atd na nic. Tihle lidi pracuji tři směny včetně víkendu a jsou stále chudý. Platy nejchudších musí nahoru, ať s konjunktury mají i obyčejný lidi

V. Kříž 9.2.2018 8:23

To by mne zajímalo, kdo a hlavně proč (že by kvůli zkomplikování srozumitelnosti smluv od poskytovatelů?) vymyslel povinné uvádění nějaké RPSN a roční úroky. Pro toho, kdo si chce půjčit, to ve většině případů jsou hausnumera. nebyla by lepší smlouva: půjčíš si deset tisíc a ve dvaceti splátkách po 700 korunách zaplatíš čtrnáct tisíc? Jasné a srozumitelné pro každého. To je stejné jako s těmi ubytovnami, kde za šest tisíc na hlavu bydlí v jedné místnosti patnáct lidí a my to všechno už nejméně patnáct let platíme a ti tupci v parlamentu a ve vládě jsou neschopní s tím něco udělat. Nejspíš my tupci volíme tupce ještě větší. Smutný příběh...

P. Šebesta 9.2.2018 10:31

Protože RPSN v sobě obsahuje nejen splátky, ale i další náklady (např. se správou úvěru). Je to jedno jediné číslo, čím vyšší, tím nevýhodnější úvěr, to by snad mohl pochopit každý, ne? Vaše splátky jsou jasné a srozumitelné pro každého až do chvíle, kdy věřitel udělá to, že si bude účtovat třeba 150,- za "správu úvěru", popřípadě jiné poplatky. Pokud má někdo problém pochopit, že úvěr s RPSN 20% je výhodnější než ten s RPSN 200%, tak je načase zvažovat střihnutí OP.

P. Balcar 10.2.2018 8:49

Má pravdu předseda: Tupci volí tupce.

P. Dostál 9.2.2018 7:44

Fajn, řešení je snadné. Nebudeme omezovat poskytovatele půjček, ale žadatele. Registr půjček povede stát (určitě to není horší, než když si to dělají banky samy) a celkové úrokové zatížení bude omezeno na určitý podíl ročních příjmů. Tím nebudeme muset omezovat rpsn, pokud bude někdo potřebovat pět tisíc před výplatou, tak to půjde, ale ne aby to dělal každý měsíc. Ano, někomu to stačit nebude. Ale sorry, takovým prostě na tomto konci není pomoci. Těm by šlo možná pomoci třeba tím, že umožníme obcím upravovat sazbu daní. Tím by ty chudší mohly přilákat více firem. Ale obávám se, že ani to nepomůže - větší příjmy prostě vyžadují vzdělání a to právě těm nejzadluženějším chybí. A to dost často proto, že prostě nemají dostatečnou inteligenci. Sorry jako.

F. Navr8til 9.2.2018 16:50

Co je komplikované, to nefunguje.

Najdete na Lidovky.cz