Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN

Diskuse k článku

KAMBERSKÝ: Chorvatský Kýbl. Právo se nakazit, posvátné právo člověka

Po ovoci poznáte je, říkávalo se s odkazem na jakési staré, dnes už spíše pozapomenuté řecky psané spisy. Dnes, při pohledu kudy a jak se šíří nemoc covid-19, bychom mohli dodat: Podle jména poznáte je.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 29.8.2020 8:13

"Právo se nakazit je posvátným právem člověka"???

" S takovým světem je zjevně cosi v nepořádku."

Ano, je cosi v nepořádku v lidském společenství. Zejména mezi socany v USA odkud do světa tryskají v poslední době samé nesmysly. Všelijaká "lidská práva" jsou toho důkazem. Co takhle lidské povinnosti? Ty neexistují? Podle mne nikde neexistuje taxativní výčet občanských povinností, ale ani občanských práv. Zcea chybí, ale o to více se o nich žvaní. Tedy mezi politiky a novináři. Ono jde o to, že práva člověka (jakákoliv) končí tam, kde začínají práva člověka jiného. Přitom je úplně jedno, je-li takový člověk bílý, černý, žlutý či zelený. Jestli pán podrží dámě dveře a nebo jí políbí ruku. Jesli pije na veřejnosti pivo z láhve (ne ze sáčku) a nebo nechá malé dítě na pláži nahaté či oblečené. USA jsou plná lidského pokrytectví, z kterého vzcházejí všelijaká iluzorní "lidská" práva, včetně práva se nakazit nějakou nemocí. Nazývat toto dokonce právem "posvátným" je vrcholem lidské hlouposti.

P. Čech 29.8.2020 8:13

S takovým světem je zjevně cosi v nepořádku.

P. Skřivan 31.8.2020 15:37

Nechal bych USA Američanům a začal hlavně u sebe. ... a řekl bych, že je tu jedna perla vedle druhé. Lze třeba začít od hygieny, která neumí vydat ani pokyny pořádně a pořád to mění. Nemluvě ani o situaci když Agroferit dupne.

Nebo třeba prohlášení ministra školství, že chce co nejmenší opatření. No, hlavně by mělo jít o opatření účinná, protože pokud školy budou za chvilku v karanténě, tak je bylo možné zavřít rovnou a ušetřit si zbytečné a zcela zbytné zhoršení situace,

R. Tichý 28.8.2020 22:54

Snadne reseni. Kdo se nakazi vlastni neopatrnosti, bude platit lecbu svou i jim nakazenych. Vymahat to budou oojistovny, ktere rady zaplati par soukromych detektivu....

P. Čech 29.8.2020 8:18

A kdo bude takové lidi označovat? Nějaká pražská "elita"? Politik? Novinář? nebo dokonce jiný člověk? Nezlobte se, ale poněkud mi to připomíná prohibici v USA, která vypukla 1.1. 1920. Také socanské, pokrytecké "opatření".

I. Paulenka 28.8.2020 17:05

Ty "staré, dnes už spíše pozapomenuté řecky psané spisy " jsou Bible, pane Kamberský, když už odkazujete na "svaté právo " člověka.

P. Čech 29.8.2020 8:20

Nejen bible, ale také a zejména spisy Solóna, Aristotela a podobných autorů.

P. Beňo 28.8.2020 12:39

To je takový vývoj...šířit syfilis a kapavku je trestný čin, šířit HIV už tak trestné není, co kdyby se urazili...no a šířit Covid je už "lidské právo"... ;-) . Když zanikaly civilizace říkalo se těmhle jevům dekadence, dnes globální svobodný vývoj...;-)))

P. Čech 29.8.2020 8:24

Je však třeba zdůraznit, k d o tomu tak říká. Podle mne jsou to jen politici, lidskoprávní neziskové organizace a novináři, někým podplacení. Šíří hysterii a vyvolávají mezi lidmi paniku. O nic jiného nejde.

T. Beran 28.8.2020 9:36

Pravda, pravda... Je mi však záhadou, proč se tyto moudré rady, rozhodnutí, roušky a rozestupy důsledně neaplikují už od doby klasifikace chřipkových virů, jejichž přenos a příznaky jsou si s covidem velmi podobné, leč chřipka je v naší zemi mnohem nebezpečnější (zatím). A taky je otázka, jestli lidstvo s příchodem covidu dostalo rozum, nebo naopak rozum ztratilo...?

P. Čech 29.8.2020 8:28

Podle mne lidstvo rozum má. Neztratilo jej. Rozum ztratili a nemají jej pouze celosvětové organizace typu WHO, politici a novináři. Chovají se hystericky a šíří mezi méně přemýšlivými lidmi paniku. Že by také s cílem vydělání více peněz?

S. Rádl 28.8.2020 9:17

Majitel té agentury v TV vysvětloval, že klienty řádně poučil...


Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Eva Burešová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

F-86 při nastřelování kulometů v noci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...