Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Svoboda 12.8.2019 19:09

Tento škvár snad nemá ani cenu komentovat...

K. Novák 13.8.2019 9:40

Tak ho nekomentujte.

J. Vrzal 12.8.2019 13:46

Ech, pochopil jsem to dobre, ze pokud se mi uplne nezda Prague Pride - tedy konkretne ten pokrokarsky humbuk okolo, tak jsem proticikansky rasista?

Vite, ono dost jde o usporadani spolecnosti u Cikanu. Dulezitou osobou je mistni vajda. Na jednu stranu je to jisty druh feudalismu, na druhou stranu, pokud je to clovek rozumny, dana komunita zije pomerne slusne a dobre.

Dost bidne to ovsem byva, pokud zadny vajda neni.

J. Nový 12.8.2019 13:50

Jo. A taky nácek a možná xenofob. A taky nenávistný, aby to mělo větší váhu. :-)

J. Bedaňová 12.8.2019 13:21

Kdyby Kamberák (a vůbec řada lidí) někdy vlezl do průvodu Prague Pride, tak by třeba zjistil, že LGBT komunita Romy silně podporuje. Proč taky jinak by tam každoročně v rámci vyjížděl i roamský float s romskou hudbou. Toho si asi nikdy nevšiml. Ano, Česko má celou řadu problémů. Ale argument - že "jsou důležitější věci", je úplně mimo. Takhle bychom nemohli vyřešit vůbec nic. Pro každého jsou "důležitější" věci někde jinde. Pokud se společnost z 99% shodne, že priorita č. 1 dnes je dálnice D.XX, ok, pojďme odložit všechny ostatní problémy, dokud nebude stát. Takhle to v žádné společnoti ale nefunguje.Problémů jsou mraky a prostě se obvykle řeší všechny.

Chtít férově stejná práva a stejnou lidskou důstojnost, jakou mají heterosexuálové, opravdu není v civilizované společnosti nic nestandardního. Tak už jim doprčic to manželství odsouhlasme, vždyť je to normální. Nevim, proč o tom kolem pořád tak pindáme. Ať už může Kamberák taky psát o něčem jinym žejo.

J. Nový 12.8.2019 13:48

Jaká "stejná práva". Můžete sem zkopírovat jeden, jediný paragraf z jakéhokoliv zákona nebo ústavy, který nějaké právo homosexuálům upírá?

Manželství je svazek ženy a muže a není důvod, aby se svazek stejněpohlavních párů nazýval stejně. Nebo je diskriminací, že ženám říkáme "ženy" a mužů "muži? Kdo z nich by měl jít do ulic a dožadovat se stejného pojmenování jako má druhá skupina.

Mimochodem já sice to dění kolem průvodu moc nesledoval, ale možná špatně jsem si myslel, že nejde o žádná práva, ale spíš o pochod hrdosti. Nebo se pletu?

J. Bedaňová 12.8.2019 20:59

Tak bych řekla, že pochodu jde o obojí. O "hrdost" ve smyslu "už se nechci a nebudu stydět za to, kým jsem, jenom proto, že mě do toho společnost tlačí", no a pak o demonstrace za práva - letos tam těch transparentů bylo opravdu hodně. Stačí zhlédnout fotografie - ať už z Facebooku nebo přímo ze stránek praguepride.cz.

Reg. partnerství lidem neposkytuje stejná práva (ať už jde o chybějící placená volna na "registrační" den, volna na pohřby příbuzných, ale taky absence společného jmění atd. atd.) No a celý proces "registrace" na matrice je převdevším dost nedůstojný. To takhle přijdete na úřad, vyzvednete si číslíčko s papírkem, přijdete do šedivé místnosti s úřednicí a ta vás třeba i beze svědků zaregistruje. A jste "svoji". A pokud nejste z hlavního krajského města, tak si ještě do něj uděláte výlet, protože jinde než na matrice v centru kraje to nejde. A na takovou "ceremonii" pak máte mít vzpomínky na celý život jako na to nejromantičtější stvrzení vašeho životního svazku. Ale fuj.

J. Bedaňová 12.8.2019 21:00

Jinak abychom narovnali asi těch 100 rozdílů, které existují mezi současným reg. part. a manželstvím, tak bychom museli provést celou řadu zásahů do řadu zákonů, a to jen proto, abychom přišli s právně neefektivní duplicitou..no právní řád si na tohle fakt nepotrpí. Přitom kdyby bylo manželství svazkem "dvou osob", stačila by změna pár vět v jediném zákoně (občan. zákoníku) a bylo by vymalováno. Mnohem efektivnější. A tak nějak celkově důstojnější. Pro všechny.

J. Jurax 24.8.2019 16:24

Jenže manželství není svazkem libovolných dvou osob, nýbrž právě muže a ženy.

Tedy svazek dvou žen či dvou mužů manželstvím být nemůže.

O. Ondřej 12.8.2019 10:50

Já neznám žádného rasistu. Ale znám kolem sebe hodně lidí, kteří se nelibě dívají na lidi v mém okolí, kteří se práce štítí - nebojí se to říci hodně nahlas a veřejně, jsou hluční...., vzdělání se vysmívají a jeden vedle druhého má hustě popsaný trestní rejstřík. Věřím tomu, že naprosté drtivé většině našich obyvatel nevadí člověk s jakoukoliv barvou kůže, který tvz. neparazituje na společnosti, ale naopak se do ní včlenil. Ale to ne, my budeme hledat chyby na sobě.

K. Novák 12.8.2019 10:04

Pro blbce je to jedno,duhová vlajka nebo hnědá kůže.

D. Janecka 12.8.2019 8:46

Proč si stále pleteme rasizmus se špatnou zkušeností.

J. Jurax 24.8.2019 16:27

Protože rasismus lze hlučně odsoudit, může se to, ba musí se to a všichni tleskají. Kdežto špatnou zkušenost odsoudit nelze.

P. Kopáček 12.8.2019 8:43

Pane Kamberský, vezmete si do podnájmu cikány z našeho paneláku? Není jich moc, jen asi deset - jsou kultivovaní, dovedou rozeznat peníze od časopisu, telefon od lokomotivy a sex od práce. Zdarma vám je navozím a přidám i pár rad pro jejich chov. Hlavně, aby byli pryč - nikoliv kvůli barvě, ale kvůli chování a jednání - tedy tak, jak to viděli už před válkou a mnoho staletí dříve!

J. Nový 12.8.2019 8:42

S těmi Romy to vidím trochu jinak. Hádení všech Romů do jednoho pytle se mně nelíbí, ani v případě, že autor zapláče nad jejich možnostmi ke získání bydlení. Je to podobné jako napsat, že nejvíce kapesních zlodějů je mezi Romy (já nevím, jestli to tak je). Dokud se Romové budou brát jako jakási zvláštní skupina, tak tím budou vlastně neustále diskriminováni. Jako příklad uvedu i zřejmý rasismus státu, který kupodivu nevadí ani organizacím zabývajícím se lidskými právy. Je to "Rada vlády pro záležitosti romské menšiny". Jelikož nevím o tom, že by existovaly podobné "rady vlády" i pro jiné menšiny, dá se usuzovažt, že sám stát bere Rómy jako něco méněcenného, hloupého, nezačleněného a proto tuto Radu vytvořil.

J. Nový 12.8.2019 8:43

Neustálé rasistické žeči o začleňování, či integraci do společnosti vlastně ntvrdí, že Romové jsou pořád něco jiného, co je třeba změnit k lepšímu. A ptal se jich samých, jestli se chtějí měnit, přizpůsobovat a začlenit? Proč není podobná Rady pro menšinu vietnamskou, ukrajinskou, púolskou? To jsou Romové něco horšího, než ti druzí?

J. Nový 12.8.2019 8:35

"Nezapomínejme, že ještě v roce 1960 byl v Československu homosexuální pohlavní styk trestným činem a homosexualita zmizela ze seznamu duševních poruch Světové zdravotnické organizace až v roce 1992.

.

To jen ukazuje na to, že si společnost zvykne na to, co se zakáže nebo povolí. "Špatné" a "dobré" je dáno jen zákonem, či vyhláškami.. A aby lidé tyto změny snadněji přijaly, podpoří se to paragrafy zakazujicími "hanobení" či "podněcování k nenávisti". A to se možná jednou bude týkat i jiných sexuálních menšin (pedofilové, zoofilové, nekrofilové apod.) se stejnými argumenty - oni se tak narodili a za svoji sexuální orientaci nemohou.

J. Kotala 12.8.2019 7:53

teplí jsou v módě a cikáni jsou profláklí. dodnes nezaplatili škody v chánově. hlavně, že se honí každé děcko za 20kč jízdenku nezaplacenou dp.

J. Qmiksik 12.8.2019 7:14

A co Kambersky, zaruci se za cikany a zaplati pripadny zniceny byt?

V. Dlouhý 12.8.2019 7:05

Problém je,že si LGTB průvodu udělala progresivní levice nový první Máj.To se zajídá takoví spoustě lidí,že je celá akce kontraproduktivní

A. Reček 12.8.2019 6:54

A tato malá menšina u nás by chtěla drze diktovat své požadavky naprosté většině normálních lidí naši společnosti. Za premiérování Paroubka chtěli být jen registrovanými partnery a zapřísahali se, že další požadavky rozhodně mít nebudou. Čas trochu pokročil a vidíme jejich nenasytnost v dalších žádostech, např. adopce dětí atd. Levice je vždy ochotna jim vyhovět a i Babiš je toho schopen. Bohužel.

K. Nakobyl 12.8.2019 6:45

zase jsem chytřejší :extremisté = ti,kteří nesouhlasí s barevnými průvody ve městě

aktivisté = barevní, kteří protestují proti neveřejnému srazu normálních lidí

hnědá kůže = Romové

celý život se člověk musí učit

J. Jurax 24.8.2019 16:33

Ti extrémisté jsou samozřejmě pravicoví. To jste opomněl zdůraznit.

Levicovým extrémisté v dnešním newspeaku slynou aktivisté.

J. Jurax 24.8.2019 16:35

Ti extrémisté jsou samozřejmě pravicoví. To jste opomněl zdůraznit.

Levicoví extrémisté v dnešním newspeaku slynou aktivisté.


Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Miliardář Jiří Šimáně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...