Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

KAMBERSKÝ: Jděte do háje.Epidemie je nejhorší možný čas na hádky

Česko je momentálně jednou ze zemí nejvíce postižených epidemií nového koronaviru. Čísla jsou mnohem horší než na jaře, hrozí nekontrolované komunitní šíření nemoci, hygienici padají únavou... A co dělají vrcholní politici? Premiér se tři hodiny hádá s vicepremiérem, zda obnovit krizový štáb. Nedali byste jim korunu? Ne, nedali. Dali byste jim pár ran bičem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 18.9.2020 8:35

Ano, jděte do háje! Ta čísla totiž, která dnes a denně novináři zveřejňují jsou zcela k ničemu. V době na jaře, na kterou se odvolává pan Kamberský se totiž denně prováděly jednotky a desítky testů zatímco dnes jsou jich tisíce. Taková čísla nakažených nelze zásadně srovnávat. Jak se zdá, provdu má opět zase premiér Babiš. Lidé podléhají novinářské hysterii a také novinářskému vyvolávání paniky. V takovém ovzduší si většina lidí nedává dvě a dvě dohromady a zejména ovčané, přilepení na televizních obrazovkách, s rouškami na nose i doma, bědují. Podle mne je to všechno trapné a směšné. Stačí se podívat např. do Švédska, kde žádná opatření nebyla vyhlášena a nárůst nakažených je tam 200 denně zatímco u nás s rouškami a všelijakými zákazy a příkazy se nárůst nakažených pohybuje již kolem 3000. Opravdu trapné a bohužel tomu podléhají i jiné státy a není jich zrovna málo.

D. Stys 18.9.2020 10:32

Naopak Němci mají zazračných 4,8 promile pozitivních testů. Prostě zázrak na Sprévě.

S. Sedlák 19.9.2020 8:10

Moc se nevytahujte, Einsteine. Při jakémkoliv testování jsou podstatné trendy a poměry. Nyní dosahuje počet pozitivně testovaných na celkovém počtu nebývalých poměrů směřujících k 20%. Situace přestává být pod kontrolou, protože se nestíhá trasovat.

Spatlat vše dohromady, včetně Švédska, může jen bezmozek.

J. Kaněra 17.9.2020 19:32

Jděte do háje pane Kamberský. Za každou cenu musíte obhajovat udavače, který Vás platí. Kdyby totiž premiér nemlel nesmysle a raději pouštěl sysle a motýle mohl by ten co nikam nekandiduje přijímat rozhodnutí. To by ale ten udavač nemohl strhávat pozornost pouze na sebe.

P. Netolický 17.9.2020 10:09

To co kvůli volbám Babiš předvádí, je za hranicí zdravého rozumu. Ta nezměrná touha všechno a všechny ovládnout, se mu ale vymstí.

P. Čech 18.9.2020 8:41

Ono to asi bude poněkud jinak, pane Netolický. Je totiž před volbami a Babiš se chová naprosto stejně jako i všichni politici politických stran snad s výjimkou Okamury a Václava Klause ml. Volná soutěž politických stran podle čl. 5 ústavy. O níic jiného dnes nejde. Už aby bylo po volbách, ANO 2011, SPD a Trikolóra zásadně posílily a politické strany obecně šly do háje. Jde totiž jen o jedno. Pokud zde budou politické strany u moci (účastny v poslanecké sněmovně) nikdy lépe nebude. Tato skutečnost totiž vyplývá z více než stoleté vlády a moci politických stran nad občany zemí. Obecně.

J. Novotný 17.9.2020 9:17

Volby do krajů jsou volbami druhého řádu, na které většina lidí nechodí, protože kraje jsou zbytečnou institucí, jen zatěžující státní rozpočet a tedy i daňové poplatníky. Jenže kapříci si svůj rybníček nevypustí. Ono ani hejtmanský plat není k zahození, zvláště když k němu připočítáme další prebendy. Viďte, paní Pokorná-Jermanová a další.

P. Čech 18.9.2020 8:45

Kraje nejsou zbytečnou institucí. Pouze je třeba jim dát odpovídající pravomoci a nechat je řídit jejich regiony. Pokud by tomu takl bylo, bylo by možno zároveň zrušit osm zbytečných ministerstev a mnoho jimi řízených organizací a šetřit tak ročně cca 250 miliard Kč. Stačí se podívat na situaci ve Švýcarsku, kde tamní kantony jsou obdobami našich Krajů. A fungují efektivně již více než 200 let. Tak dlouho nefunguje žádný jiný systém na světě.


Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...